Спеціальні потреби

Актуально

У Сполучених Штатах змінилися правила в’їзду до країни іноземних громадян. - 2004-01-06

У Сполучених Штатах змінилися правила в’їзду до країни іноземних громадян. Після набуття чинності програми US-VISIT (Ю-Ес-Візит) у всіх сто п’ятнадцяти (115) міжнародних аеропортах Сполучених Штатів та у головних морських портах у іноземців зніматимуть відбитки пальців. Ця процедура буде застосовуватися й під час подання документів на отримання американської візи. В посольстві США у Києві до громадян України нові правила почнуть застосовувати за декілька місяців.

Відтепер всіх подорожуючих, які потрапляють на територію США за візою у пунктах пропуску фотографуватимуть та зніматимуть відбитки пальців. Такий порядок передбачає Програма US-VISIT, яка розроблена для підвищення безпеки громадян та гостей Сполучених Штатів.

В пункті пропуску кожен вїзжаючий крім стандартних процедур перевірки повинен почерзі прикласти вказівні пальці обох рук до скляної поверхні, яка електронним шляхом відсканує відбитки. Фотографування здійснюватиметься за допомогою цифрової камери. Очікується, що додаткові дії займатимуть декілька секунд і тому практично не позначаться на тривалості процедури. До кінця року схожий порядок перетину кордону буде введено й при виїзді із Сполучених Штатів.

Електронне сканування відбитків пальців також застосовуватимуть у посольствах та консульствах США за кордоном під час видачі віз. Вже зараз п’ятдесят дипломатичних представництв роблять це під час подання заяви на отримання візи. Заступник прес-атташе посольства США в Україні Соня Урбум повідомила, що консульство Сполучених Штатів у Києві почне видавати візи за новою процедурою у червні. За її словами, зміна правил не позначиться на вартості розгляду документів. Вона залишається без змін і коштуватиме 100 доларів.

Соня Урбум: «Загалом вартість візи визначається за спеціальною процедурою Держдепартаментом і Конгресом. Ця вартість час від часу переглядається. Поки що немає ніяких планів і не було жодних оголошень про те, що ціна візи зросте. Програма ЮС-ВІЗІТ цього не передбачає».

Речниця посольства каже, що використання на візах біометричних даних, такі як відскановані відбитки пальців, підвищать ефективність системи безпеки США, не дозволить скористатися документами виданими іншій особі. Передбачається, що доступ до зібраних даних матимуть лише уповноважені посадові особи та вибрані правоохоронні органи.

Минулого року за американськими неіміграційними візами звернулося 34 тисячі громадян України. Майже дві третини з них отримали дозвіл на в’їзд до Сполучених Штатів.

Детальну інформацію англійською мовою про нові правила в’їзду до Сполучених Штатів можна отримати на інтернет сторінці за адресою www.dhs.gov або натисність у правій колонці нашого сайту розділ «Зібрались до США?».

Всі новини дня

Росія змінює воєнну стратегію: як Україні та Заходу на це відповідати – думки західних експертів. Відео

За інформацією західних експертів та аналітиків, наступ Росії в Україні втратив темпи – російським силам не вдалось досягнути поставлених навесні цілей своєї повномасштабної війни проти України.

Як буде, ймовірно, розпадатися РФ: аналіз американського дослідника Януша Бугайські. Відео

Високу ціну за кремлівську агресію доведеться платити всім країнам - міністр аграрної політики України. Відео

В повному обсязі продовольчу кризу через війну Росії проти України світ відчує в середині літа. При чому високу ціну за кремлівську агресію доведеться платити всім країнам, попереджає міністр аграрної політики України Микола Сольський.

У Раді Безпеки ООН відбулися дебати щодо впливу конфліктів на продовольчу безпеку. Відео

У Раді Безпеки ООН відбулися дебати щодо впливу конфліктів на продовольчу безпеку. Захід, за головування Держсекретаря Блінкена, був ініційований Постійним представництвом США при ООН.

$40 мільярдів допомоги для України. Подробиці, реакції з Конгресу та Білого Дому. Відео

Сенат схвалив законопроект, який передбачає 40 мільярдів доларів допомоги Україні. Наразі документ пішов на підпис до президента Байдена. Київ отримає посолку США – Сенат затвердив на посаді голови американської дипмісії в Україні Бріджит Брінк.

Більше

XS
SM
MD
LG