Спеціальні потреби

Мeшканці міста Мукачево виступають проти диктатури СДПУ (о). Протистояння у місті триває. - 2004-01-10


На 9 січня у Мукачево була призначена позачергова сесія міської ради. Вже зранку поблизу приміщення ради вишикувалось кілька кордонів міліції. За свідченням очевидця, народного депутата, члена фракції «Наша Україна» Івана Іванчо, міліція не пропустила на сесію народних депутатів та навіть депутатів мукачівської міськради, які підтримуть Василя Петьовку.

Подіям у Мукачеві передувала ціла серія політичних протистоянь. Після того, як мером Мукачево був обраний представник «Нашої України» Василь Петьовка, його суперники із СДПУ(о) намагалися оскаржити результати виборів у суді. Через кілька місяців Президент Кучма видав указ згідно якого звільнив пана Петьовку з його посади призначив виконуючим обов'язки мера Мукачево представника СДПУ(о) Мирослава Опачка. Після цього кілька тисяч жителів міста вийшли на демонстрацію з підтримкою обраного мера, а депутати та уповноважена з прав людини Ніна Карпачова звернулися до Конституційного суду, аби судді визначили, чи відповідає указ Леоніда Кучми Основному закону України.

Зараз обов4язки мера міста виконує Мирослав Опачко. Саме він і головув на сесії міськради. На ній були присутні 25 депутатів – мінімальна кількість для ухвалення рішень, представників опозиції та журналістів не було. За таких умов сесія ухвалила ряд ключових рішень – розпустила виборчу комісію та переобрала керівництво Мукачівського міськвиконкому. Іван Іванчо каже, що місцеві депутати з «Нашої України» вже оскаржили це рішення у суді.

Наше-українці також обіцяють донести інформацію про мукачівські події до парламентарів. Натомість начальник центра суспільних зв'язків управління МВС України в Закарпатській області Олександр Макивчук заявив, що міліціонери лише виконують указ Президента щодо нормалізації ситуації в місті. Відтак конфлікт триває. Із мукачівських майданів він, схоже, переходить до судових зал.

На думку експертів, це місто стало об'єктом відпрацювання виборчих технологій з боку політичних сил, наближених до діючої влади. З іншого боку політологи вказують на те, що напередодні президентських виборів особливо загострюється боротьба різних політичних сил за вплив у регіонах України.

XS
SM
MD
LG