Спеціальні потреби

Актуально

85 річниця Соборності України. - 2004-01-22

Протягом багатьох років українці діаспори відзначали 22 січня день незалежності і соборності Украни. В цей день у 1917 був прийнятий універсал Центральної ради, яким Україна проголошувалася самостійною державою. Роком пізніше було ухвалено акт злуки Української Народної Республіки із Західною Україною.

В Україні наймасовішим виявилося святкування дня соборності у 1990 році. Десятки тисяч людей взяли участь у створенні живого ланцюга, який протягнувся зі Львова до Києва. Після проголошення незалежності Ураїни в девяносто першому відзначення 22 січня поступово втрачає розмах. Цього року святкування дня соборності пройшло непомітно. У покладанні квітів до монумента провідникам УНР взяли участь декілька сот людей. Першокурсник одного із столичних університетів Олег вважає, що більшості людей завадила взяти участь у мітингу робота.

Студент - Олег: «Нас заохочували впринципі в нашому університеті. Сказали, що можна взяти участь у мітингу, покладанні квітів. Взагалі, студенти повинні підтримувати такі свята».

Оглядачі звертають увагу на той факт, що навіть у столиці 22 січня, який ще називають днем української єдності різні політичні сили відзначали поодинці. Зранку квіти до памятника Михайлу Грушевському поклав президент Кучма, потім по черзі протягом дня те ж саме зробили керівники київської влади, Народного Руху, Консервативної партії та Соціал-демократи об’єднані.

Лідер УКРП Олег Соскін каже, що розсилав запрошення провести спільний мітинг ще тиждень тому. Він вважає, що об’єднанню зашкодили амбіції лідерів.

Олег Соскін7 «Я думаю це вже наша хвороба. Ми ж ніяк не можемо об’єднатися навколо єдиної кандидатури, фігури і таке інше. Але я думаю, що ця хвороба буде подолана, тому, що іншого варіанту просто немає. Досвід Грузії та інших країн довів, що поодинці перемогти неможливо».

Депутат-нашоукраїнець Юрій Ключковський вважає, що єдності не має не тільки серед політичної еліти. Останнім часом, на його думку, Україну намагаються розколоти на схід і захід, православних і греко-католиків, україномовних і російськомовних. За спостереженнями Ключковського, темою розбіжностей почали спекулювати в пресі порівняно недавно.

Юрій Ключковський: «Актуальність її виникає з тих політичних маневрів, підривних кроків, які здійснює сьогодні влада. Для неї головне завдання зробити будь що, щоби цю владу зберегти. І це робиться класичним способом – «поділяй і владарюй».

Тим часом історики нагадують, що на початку ХХ століття Україна втратила незалежність через те, що її політична еліта не змогла домовитися між собою. Після поразки української революції більшість її лідерів (і монархісти, і соціалісти, і ліберали) змушені були емігрувати за кордон.

Всі новини дня

Європарламент підтримав резолюцію про "початок переговорів про вступ" України до ЄС

UKRAINE-CRISIS/EU-RUSSIA

Європейський парламент ухвалив резолюцію, в якій закликає ЄС "працювати над початком переговорів про вступ і підтримати дорожню карту" для України, повідомляє Радіо Свобода.

"Щодо перспективи членства України в ЄС текст (резолюція) вимагає від ЄС «працювати над початком переговорів про вступ і підтримати дорожню карту, яка окреслює наступні кроки для приєднання України до єдиного ринку ЄС", – йдеться у повідомленні пресслужби установи.

Водночас депутати Європарламенту наголошують, що приєднання є процесом, заснованим на заслугах, який передбачає дотримання відповідних процедур, а також виконання пов’язаних з ЄС реформ і критеріїв вступу. Вони закликають українську владу якнайшвидше запровадити суттєві реформи для ефективного узгодження з критеріями членства в ЄС.

Європарламент також закликає країни-члени ЄС збільшити та прискорити військову допомогу Києву, зокрема надання зброї, а також інфраструктурну, фінансову та гуманітарну підтримку. Депутати закликали лідерів ЄС на майбутньому саміті у Києві визначити "пріоритетним комплексний пакет заходів з відновлення України".

Раніше Голос Америки повідомляв, що напередодні першого за час війни Росії саміту Україна-ЄС українські лідери проголосили якнайшвидший вступ в Євросоюз і в НАТО втіленням прагнень українців до миру, свободи й добробуту в європейській сім’ї, а також способом залучення міжнародної спільноти до негайної допомоги Україні.

ЄС відгукнувся на заявку Києва в лютому 2022 року, надавши Україні у червні офіційний статус кандидата на членство, розпочавши процес приготування до вступу.

Півроку безкоштовного проживання у Ванкувері - як канадська організація допомагає із житлом українським переселенцям

Протягом півроку українські переселенці можуть безкоштовно жити в квартирах у новобудовах Ванкувера завдяки канадській організації Maple hope foundation. Родина із Сумщини Марія Івахнова разом із трьома дітьми Артемом, Софією та Владом приїхали до Ванкувера 19 квітня й показали Голосу Америки своє помешкання.

"Тут у нас є плита, в нас є хлібопічка, в нас є мікрохвильовка, посудомийна машина, холодильник. Працює все добре. В принципі, все в нас було у кухні, і техніка в нас була, ми тільки додали мікрохвильовку, купили електрочайник і тостер, - проводить екскурсію квартирою Марія. - Мені подобається те, що тут багато місця, багато світла, багато вікон".

У вітальні також були всі необхідні меблі, окрім телевізора, "був диван один, другий, крісло, стіл, стільці, всі комоди", - каже переселенка. У кімнаті, де живуть сини - 14-річний Влад і 13-річний Артем - також уже було "два ліжка, столик, комод і багато речей для дітей, канцелярія була, книжки були, деякі речі, одяг деякий".

Хлопці розповідають: хоч в Україні також жили в одній кімнаті, мали більше простору. "У нас до початку війни зробили ремонт в кімнаті, поставили великий письмовий стіл та шафу для книжок та уроків. Потім у нас було два ліжка, двері на балкон та шафа велика для одягу", - каже Влад.

Марія каже, перших 6 місяців за це помешкання не платити взагалі. Тепер кожного місяця платитимуть оренду із допомоги, яку отримують від провінції Канади як українські біженці: "Провінційна допомога - це дві тисячі на місяць. Цих коштів вистачає на оплату нашого помешкання, а далі ми вже потрошки економимо, але я сподіваюсь, що скоро будемо з роботою і все буде добре".

Житло допомогли знайти волонтери благодійної організації Maple Hope foundation, яка після напливу переселенців шукала або канадські сім'ї, або приватних забудовників, які погодяться поселити прибулих українців. Один із таких забудовників - Джеймс Говард. Саме у його квартирі живе Марія із синами.

"У нас було кілька орендованих квартир, які все ще були вільні у будинках, які ми щойно завершили, і ми сиділи на дивані й бачили ці неймовірно зворушливі історії в новинах, і ми зрозуміли, що ми можемо поселити кількох людей. І все, що ми повинні зробити, це не здавати кілька квартир в оренду, - розповідає Говард. - Ми зв’язалися з «Mapple Hope Foundation», вони сказали нам, що є багато сімей, які подали заявки на приїзд до Канади, і ми пообіцяли їм, що залишимо два будинки для початку".

Джеймс також доставив до помешкання меблі і залишив одяг та іграшки для сімей.

Загалом волонтери поселили 70 сімей у Ванкувері та околицях. Марія каже: вона невимовно вдячна волонтерам та забудовнику, адже допомогли не лише з житлом, а й грошима та стипендіями на гуртки для хлопців. Зараз жінка шукає роботу. Її чоловік залишається на Сумщині.

У Канаді заселили сім’ї українських біженців у квартири з можливістю безкоштовної оренди. Відео

У Канаді громадські організації разом з приватними забудовниками допомагають українським переселенцям влаштувати побут у нових домівках. Деякі українці, що знайшли прихисток у Ванкувері, змогли заселитись у квартири з можливістю безкоштовної оренди на півроку.

У Колорадо безкоштовно встановили протез українському військовому. Відео

У Колорадо безкоштовно встановили протез українському військовому. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:05:30 0:00«Ваші батьки, що загинули, дивляться на вас із неба. І вони герої» – Саша Бондаренко. Відео

Саші Бондаренко 12 років. Влітку 2022 вона втратила батька, який воював у лавах ЗСУ. Нині дівчинка перебуває у складі української делегації у Вашингтоні разом із пораненими військовими та іншими дітьми, які втратили батьків внаслідок російської війни.

Більше

XS
SM
MD
LG