Спеціальні потреби

Актуально

Ситуація в закарпатському місті Мукачево буде розглянута Європейським конгресом місцевих рад. - 2004-02-11

Україна вкотре може стати об'єктом моніторингу європейських експертів. Цього разу досліджувати ситуацію у місті Мукачево має Європейський конгрес регіональної влади. До цієї організації звернулася Асоціація міст України, яка об'єднує мерів більшості обласних та районих центрів країни. В асоціації вважають, що події у Мукачево є порушенням не лише українських законів, а й Європейської хартії про місцеве самоврядування.

Мирослав Пітцик, віце-президент асоціації міст України: «Я особисто був у Мукачеві, бачив міліцейські кордони, мене звідти вигнали під наглядом міліції, не допустили до приймальні міського голови, як не допускають жителів міста Мукачево. Конгрес не зняв моніторингу, тому є зараз нагода і вони найближчим часом збираються прислати делегацію, аби дослідити як здійснюється ігнорування Хартії європейської про місцеве самоврядування».

Останнім часом голови міських рад постійно скаржаться на адміністративний та фінансовий тиск із центру. За оцінками експерта з фінансових питань Асоціації Юрія Ганущака, все частіше має місце ручне управління бюджетом. Така практика є небезпечною через те, що напереодні виборів це може стати формою впливу на тих керівників міст, які підтримуватимуть кандидатів від опозиції.

Юрій Ганащук: «Пішов у нас ручняк, ручне управління бюджетами. Виникає ситуація, коли абсолютно на суб'єктивних показниках приймається рішення, які стосуються місцевих бюджетів. Складається ситуація така, щоб під вибори приймати певне рішення по фінансовому впливу на місцеві органи влади».

Загалом напередодні виборів міські голови очікують збільшення адміністративного тиску. Ситуація у Мукачево не поодинока, але вона створює прецедент, за яким влада може приборкувати органи місцевого самоврядування – каже Мирослав Пітцик.

Мирослав Пітцик: «Такі ж події під тиском адміністрації у нас відбулися у Боярці, неприємні події у Красному Лучі, коли міського голову тримають під вартою, не дають йому можливості балотуватися на виборах. Тобто йде нагнітання страху на місцеве самоврядування, у рік виборів. Я думаю, що таке буде у нас продовжуватися».

Зараз міські голови чекають на рішення Конституційного суду та результати моніторингу європейських експертів щодо Мукачево. Від цього значною мірою залежатиме подальший вибір багатьох мерів українських міст: чи почуватися вирозником інтересів своїх місцевих громад, чи стати частиною загального виконавчого адмінресурсу, задіяного на час виборів.

Всі новини дня

Дмитро Кулеба: Ми закликаємо запровадити нові руйнівні санкції проти Росії". Відео

Дмитро Кулеба: Ми закликаємо запровадити нові руйнівні санкції проти Росії". Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:01:19 0:00

Дмитро Кулеба: Україна буде працювати з механізмом цивільного захисту ЄС та іншими міжнародними механізмами, щоб пом’якшити наслідки від знищення Каховської ГЕС та притягнути Росію до відповідальності.м

Європейські посадовці покладають на Росію відповідальність за руйнування Каховської греблі. Відео

Європейські посадовці покладають на Росію відповідальність за руйнування Каховської греблі на півдні України, що спричинило затоплення в низинах Дніпра. "Руйнування греблі, кричуща атака на цивільну інфраструктуру ставить під загрозу тисячі людей", - Урсула фон дер Ляєн.

Експерт: Підрив дамби на Каховській ГЕС –новий етап у війні. Відео

Експерт: Підрив дамби на Каховській ГЕС –новий етап у війні. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:01:18 0:00

“Це демонструє, що у Путіна ще є варіанти, і він може повернути собі ініціативу в цій війні.” Підрив Каховської ГЕС перерозподіляє сили на полі бою і може вплинути на контрнаступ ЗСУ, вважають американські експерти. Зокрема у Фонді Джеймстаун зауважують, це – новий етап у війні.

Як на події в Новій Каховці відреагували в ООН? Відео

Як на події в Новій Каховці відреагували в ООН? Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:06:46 0:00

Рада Безпеки ООН сьогодні, 6 червня, проведе засідання, скликане на запит України. На засіданні, включеному в порядок денний Радбезу ООН під назвою "Підтримка миру та безпеки в Україні", йтиметься про підрив Каховської ГЕС, повідомив представник України в ООН Сергій Кислиця.

Гендиректор МАГАТЕ Рафаель Ґроссі приїде на ЗАЕС через підрив Каховської дамби

Генеральний директор Міжнародного агентства з атомної енергії (МАГАТЕ) Рафаель Маріано Ґроссі бере участь у прес-конференції під час засідання ради керуючих МАГАТЕ у Відні, Австрія, 5 червня 2023 р. REUTERS/Леонхард Фогер

Генеральний директор МАГАТЕ Рафаель Маріано Ґроссі повідомив, що наступного тижня відвідає Запорізьку атомну електростанцію разом з групою міжнародних експертів, які є постійно присутні на станції, у зв’язку з руйнуванням Каховської дамби. Про це очільник агенції ООН з ядерної енергетики повідомив у Twitter у вівторок, 6 червня.

"Після руйнування дамби Каховської ГЕС я очолю наступну ротацію МАГАТЕ, місію підтримки та допомоги на Запорізькій АЕС (ІСАМЗ) наступного тижня з посиленою командою", – написав Ґроссі у Twitter.

"Це є вирішальний момент для ядерної безпеки", - додав він.

Раніше у вівторок президент України Володимир Зеленський повідомив у Twitter про свою телефонну розмову з очільником МАГАТЕ у зв'язку з підривом дамби, який він назвав «російським терактом», який має «масштабні наслідки».

«Ми обговорили шляхи мінімізації ризиків для безпеки ЗАЕС. Домовлено візит пана Ґроссі в Україну», – написав президент України.

Групи експертів Агентства продовжують бути присутніми не лише на Запорізькій АЕС, а й на всіх атомних електростанціях України, щодня відстежують та доповідаютть про розвиток подій у галузі ядерної безпеки.

Після вибуху на Каховській ГЕС, що стався вночі проти 6-го червня, Міжнародна агенція з атомної енергії (МАГАТЕ) заявила, що спостерігає за становищем на Запорізькій АЕС, де реактори охолоджуються водою з Дніпра, і зниження рівня води може становити загрозу.

"Відсутність води для охолодження в основних системах водяного охолодження впродовж тривалого часу призведе до розплавлення палива та непрацездатності аварійних дизель-генераторів. Однак наша поточна оцінка полягає в тому, що безпосереднього ризику для безпеки станції немає", - сказав керівник МАГАТЕ Рафаель Маріано Ґроссі зранку 6 червня.

Днем раніше, виступаючи у Відні на засіданні ради директорів Міжнародного агентства з атомної енергії, Ґроссі заявив, що військова активність у регіоні, де розташована Запорізька АЕС, зростає.

За словами очільника МАГАТЕ, всі три діючі атомні електростанції в Україні були змушені знизити свою потужність внаслідок військових дій та проблем, пов'язаних із порушенням ланцюжків постачання та нестачею запасних частин.

Ґроссі наголосив, що днями презентував у Раді Безпеки ООН «п'ять принципів, спираючись на які ми можемо забезпечити ядерну безпеку Запорізької АЕС». Середи цих принципів, зокрема, недопущення нападу, націленого на реактори ЗАЕС, недопущення пошкодження зовнішнього живлення ЗАЕС, а також недопущення актів саботажу.

За словами Ґроссі, ці принципи отримали підтримку і в Києві, і в Москві.

Дотримання цих принципів, як сказав Ґроссі, є «життєво необхідним», оскільки «ситуація на Запорізькій АЕС останніми місяцями суттєво погіршилася через посилення військових дій».

Дивіться також:

Кислиця про підрив Каховської ГЕС: Відбувся акт державного тероризму. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:00:53 0:00

Більше

Відео - найголовніше

XS
SM
MD
LG