Спеціальні потреби

Актуально

Україньскі підприємтсва готуються до боротьби за іракські та афганські будівельні контракти. - 2004-02-12

Участь України у програмах відбудови Іраку та Афганістану обговорювали на спільному засіданні Міністерства Закордонних Справ та союзу промисловців і підприємців України. Учасниками відбудови бажають стати 112 провідних компаній і підприємств України; обсяги потенційних замовлень оцінюються в мільярди доларів.

Слідом за українським військовим контингентом, четвертим за чисельністю в складі міжнародних коаліційних сил, в Ірак прийде український бізнес. На здійснення відновлювальних робіт Сполучені Штати виділяють цього року понад 18 мільярдів доларів. Ці кошти розподіляються серед генеральних підрядників – американських компаній. Процес залучення компаній країн-учасниць коаліції здійснюється шляхом проведення тендерів. 112 провідних компаній і підприємств України, серед них: «Укртранснафта», «Нафтогазбуд України», «Автокраз», візьмуть участь у тендерах. Як повідомив президент Українського союзу промисловців і підприємців Анатолій Кінах, це будуть передусім підприємства нафтогазового комплексу, починаючи від енергетичного машинобудування і до будівництва нафтогазогонів, компанії з відновлення транспортної інфраструктури, включаючи автомагістралі та порти, а також підприємства гірничо-металургійного комплексу і хімічної галузі. За словами Анатолія Кінаха, той політичний результат, який сьогодні досягнутий за рахунок участі України в міжнародній коаліції з протидії тероризму, має принести і прагматичний, економічний результат. Цього, як він сказав, чекає не тільки економіка, але й українське суспільство.

Анатолій Кінах: «Рішення, які прийняла Україна, по участі в міжнародній коаліції, достатньо неоднозначно сприймаються в українському суспільстві. І для того щоб підтвердити, що це були правильні рішення, ми чекаємо відповідних кроків назустріч нашим економічним зусиллям». Питання техніко-економічної присутності України в Іраку, як на час відбудовчих програм, так і в довгостроковій перспективі, пов'язане з відновленням української дипломатичної присутності в Багдаді. Робота українського посольства в Іраку, як повідомив міністр закордонних справ України Костянтин Грищенко, буде відновлена вже найближчими тижнями, однак офіційне призначення посла відбудеться, за його словами, у червні-липні, коли на зміну тимчасовій адміністрації прийде уряд Іраку. Одночасно буде відкрито й українську торгово-економічну місію в Багдаді. Як каже Костянтин Грищенко, все це дасть змогу об'єднати політичні і дипломатичні зусилля для просування українських компаній на ринки Близького Сходу. А ситуація з відбудовою інфраструктури повоєнного Іраку, каже він, відкриває для економіки України величезні можливості.

Костянтин Грищенко: «Вперше виникає ситуація, коли існує достатньо виділених фінансових ресурсів під величезний обсяг роботи, які суто американські компанії-замовникі не зможуть просто навіть освоїти. Тобто як правило брати участь у міжнародних тендерах доволі складно, оскільки обмежено і фінансування, і кількість проектів. Фактично сьогодні є значно більша можливість отримати свою частку і одночасно отримати той досвід, який в інших умовах було б набагато складніше мати. Тому це і великі складнощі, але і величезні можливості».

Найближчим часом українські бізнесмени працюватимуть над проблемами безпеки, страхування ризиків, фінансового забезпечення участі вітчизняних компаній у тендерах. А перші замовлення сподіваються отримати вже в березні, на міжнародному економічному форумі в Йорданії, участь в якому візьмуть як українські підприємства, так і їхні потенційні іракські партнери.

Всі новини дня

Чому американський ветеран готовий ризикувати своїм життям заради України: історія Джеймса Васкеса. Відео

Американський ветеран Джеймс Васкес вирішив боротися за незалежність України, щойно Росія розпочала вторгнення 24 лютого. Він зібрав своє спорядження, дочекався, поки отримає закордонний паспорт, і поїхав у свою першу в житті подорож до Європи.

Медичне обладнання для українських лікарень збирають волонтери з Нью-Джерзі. Відео

Серед медичного обладнання, яке наразі найбільше потребують українські військові госпіталі, та лікарні, які надають медичну допомогу як військовим, так і цивільним, – це апарати для вакуумного лікування ран, а також фіксатори для кісток.

День Незалежності США: українці взяли участь у параді у Вашингтоні. Відео

День Незалежності США: українці взяли участь у параді у Вашингтоні. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:05:32 0:00

Сполучені Штати сьогодні відзначають День Незалежності. 4 липня святкування відбуваються по всій країні, та, певно, найбільше урочистостей - у Вашингтоні. Цьогоріч участь у параді до Дня Незалежності США вперше взяли і українці.

Як волонтери налагоджують постійне харчування в Бородянці. Відео

Як волонтери налагоджують постійне харчування в Бородянці. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:41 0:00

«Перші дні коли ми відчинили двері їдальні, багато хто з людей плакав, вони отримали першу тарілку з гарячою їжею».

Конференція із відбудови України у швейцарському Лугано – заяви, подробиці. Відео

Зусилля з відновлення України після повномасштабного вторгнення Росії можуть коштувати понад 700 млрд доларів, і ключовим джерелом фінансування мають стати конфісковані активи Росії та російських олігархів - таку думку озвучив український прем’єр-міністр на Конференції із відбудови України.

Більше

XS
SM
MD
LG