Спеціальні потреби

Актуально

Нова експертиза плiвок Мельниченка має бути прозорою - вимагають журналiсти. - 2004-02-25

Київ - 24 лютого. П’ять міжнародних журналістських організацій вдруге звернулись до Генеральної прокуратури з проханням здійснювати громадський контроль над новою експертизою плівок Мельниченка.

Міжнародні журналістські організації все ще сподіваються отримати дозвіл від Генпрокуратури на здійснення громадського контролю над новою експертизою плівок Мельниченка. 24 лютого п’ять журналістських організацій, - Національна Спілка Журналістів Великобританії, Інститут масової інформації, Репортери без кордонів, Міжнародна Федерація Журналістів та Артикль 19, - вдруге звернулися з листом до Генерального Прокурора України, наголошуючи на тому, що нова експертиза записів майора Мельниченка, яку планує здійснити слідство, має відбуватися з дотриманням максимальної прозорості. Перше своє звернення міжнародні організації відправили до Генпрокурора ще 6 лютого. У ньому, зокрема, наголошувалось, що розслідування правдивості «плівок Мельниченка» є важливим елементом, що гарантуватиме здійснення правосуддя у справі Гонгадзе. Крім того це є необхідним в інтересах громадянського суспільства. Та для покращення іміджу України за кордоном. Підписанти вимагали запросити представників громадського суспільства, представників журналістської спільноти, - і українських, і європейських, - для здійснення громадського контролю над новою експертизою записів.

Проте 19 лютого прес-служба Генпрокуратури розповсюдила заяву, у якій відкинула ідею громадського контролю над експертизою, пояснюючи це тим, що чинне українське законодавство не передбачає механізмів здійснення такого контролю.

Ця заява змусила 5 міжнародних журналістських організацій звернутись до Генпрокуратури ще раз. У своєму листі до Геннадія Васильєва представники організацій відзначили, що єдина мета цієї ініціативи – переконатися, що експертиза, буде прозорою. Оскільки, щоби висновки цієї експертизи були переконливими для світової громадськості, не може бути двозначностей щодо того, оригінали чи копії плануються до дослідження. Навряд чи державна таємниця забороняє слідству повідомити громадськості, чи власне від Мельниченка і чи насправді оригінали досліджуватимуться експертами.

Крім того журналісти нагадали, що свого часу юридичні аргументи не завадили здійснити експертизи тіла Гонгадзе в Сполучених Штатах та в Швейцарії.

Між тим сам Микола Мельниченко у розмові з українськими журналістами під час свого перебування у Берліні, заявив, що Генеральна Прокуратура України досі не володіє оригіналами записів. На думку Мельниченка, Генпрокуратура збирається провести експертизу з єдиною метою – довести, що плівки змонтовані.

Всі новини дня

Чого очікувати Україні на самітах «Групи Семи». Відео

Чого очікувати Україні на самітах «Групи Семи». Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:05:21 0:00

Напередодні Європейський союз ухвалив історичне рішення і надав Україні офіціний статус кандидата у члени ЄС. Питання підтримки України буде одним із ключових на самітах Групи Семи, який розпочинається у Німеччині цих вихідних, і НАТО, що пройде в Іспанії наступного тижня.

Поснюємо рішення Конституційного суду щодо абортів у США, і що воно означає на практиці?

Поснюємо рішення Конституційного суду щодо абортів у США, і що воно означає на практиці?
please wait

No media source currently available

0:00 0:05:01 0:00

Верховний суд США скасував рішення у справі Роу проти Вейд, яке впродовж півстоліття закріплювало конституційне право на аборти у державі.

"Планованим геноцидом" назвав війну Росії проти України екс-держсекретар США Помпео

Архівне фото: колишній держсекретар Майк Помпео, лютий 2022 року (AP Photo/Джон Ру)

Майк Помпео, який обіймав посаду держсекретаря США за президентства Дональда Трампа в 2018-2021 році, різко засудив агресію Росії проти України і рішуче підтримав суверенітет України.

"Незаконна, загарбницька війна Путіна становить планований геноцид, який є умисним знищенням народу, за визначенням ООН 1948 року", - сказав він у своєму виступі в Гудзонівському інституті в п'ятницю. Помпео порівняв теперішні дії Путіна із діями Йосипа Сталіна.

"Поки Путін залишається при владі, Росія залишатиметься фактичною в'язницею і жодна країна, яка ставить кордон для її розширення не буде в безпеці", - додав він. США мають підтримати Україну, вказав колишній посадовець. Він обґрунтував це необхідністю "уникнути більш широкого конфлікту в Європі, який майже напевне вимагав би безпосереднього долучення американських військових", запобігти "відбудові російської імперії" та утворенню союзу Росії та Китаю.

Серед необхідної оборонної підтримки, Помпео виступив за надання Україні американських танків "Абрамс" та систем "Патріот".

Він виступив за створення міжнародної коаліції, щоб протистояти діям Росії та Китаю, союз яких, на думку Помпео, може призвести до світової економічної рецесії, і наголосив на важливості енергоресурсів для російської економіки та міжнародного впливу а також розкритикував уряд США за недостатню увагу розбудові провідної ролі Америки в енергосфері.

Адміністрація президента США Джо Байдена різко засуджує агресію Росії проти України і надає оборонну та гуманітарну підтримку Україні. Цього тижня Сполучені Штати оголосили новий пакет військової допомоги для України на суму 450 мільйонів доларів. Цього разу до нього заклали ще чотири додаткові ракетні установки HIMARS.

Крім цих ракетних систем, Сполучені Штати надають Україні 36 тисяч боєприпасів для артилерії 105 калібру, 18 тактичних транспортних засобів для пересування 155-мм артилерії, 1200 гранатометів, 2000 кулеметів, 18 прибережних та річних патрульних катерів, а також запчастини та інше спорядження.

"Це не кінець" - Байден про рішення Верховного суду США щодо абортів

Президент США Джо Байден під час виступу в Білому домі, 24 червня 2022 року. REUTERS/Елізаьет Франц

Президент США Джо Байден назвав "трагічною помилкою" та "жорстокістю" рішення Верховного суду США скасувати прецедент, що визнавав конституційний захист права на аборти. Тепер окремі штати у США будуть вирішувати, чи дозволяти аборти в своєму штаті.

"Це сумний день для нашої країни, і, з моєї точки зору, боротьба не завершилась", - заявив Байден в ремарках у Білому домі в п'ятницю. Він додав: "Це втілення екстремальної ідеології і трагічна помилка Верховного суду, я вважаю. Суд зробив те, чого не робив раніше - відкрито забрав конституційне право".

Байден закликав Конгрес США на законодавчому рівні захистити такі права.

"Це рішення не може стати останнім словом, - сказав американський президент. - Моя адміністрація використає всі відповідні правові повноваження, але Конгрес має діяти, вашими голосами ви можете діяти і сказати остаточне слово. Це не кінець".

Серед дій, які може вжити уряд, щоб полегшити для жінок доступ до абортів, Байден назвав захист жінок, які подорожують до інших штатів для проведення абортів, захист доступу до медикаментозних абортів.

Впливові політики в опозиційній Республіканській партії привітали рішення суду. Лідер Республіканців в Сенаті Мітч Макконнелл назвав рішення "сміливим і вірним".

Верховна комісарка ООН з прав людини Мішель Бачелет побачила у рішенні порушення прав жінок.

"Доступ до безпечних, законних та ефективних абортів вкорінено в міжнародне право, що захищає права людини, - заявила посадовиця, - це основа автономії жінок та дівчат і здатності робити власний вибір щодо тіла та життя, вільний від дискримінації, насильства та примусу. Це рішення позбавляє такої автономії мільйони жінок у США, особливо жінок з низьким доходом, представниць расових та етнічних меншин і шкодить основоположним правам".

Блінкен: Війна Росії ставить під загрозу харчування до 50 мільйонів людей. Відео

Блінкен: Війна Росії ставить під загрозу харчування до 50 мільйонів людей. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:00:34 0:00

«Три роки тому у світі було приблизно 100 мільйнів людей, харчування яких було під загрозою. Рік тому їх було вже 160 мільйонів. Тепер до того числа додаються ще 40 чи 50 мільйонів через російську агресивну війну проти України», - держсекретар США Ентоні Блінкен.

Більше

Відео - найголовніше

Чого очікувати Україні на самітах «Групи Семи». Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:05:21 0:00
XS
SM
MD
LG