Спеціальні потреби

Актуально

У Дніпропетровську обговорили концепцію сталого розвитку України - 2004-03-02

Днiпропетровськ - У черговому засіданні дніпропетровського журналістського клубу відбулася зустріч з керівником Дніпропетровського центру чистих виробництв професором Вільямом Задорським. Йшлося про концепцію сталого розвитку України.

У засіданні Дніпропетровського журналістського клубу професор Хіміко-технологічної академії керівник Дніпропетровського Центру чистих виробництв Вільям Задорський повідомив, що попри підписання Україною у 1992-му році на Коференції ООН у Ріо де Жанейро Декларації про сталий розвиток, у якій сформульовані засадничі принципи розвитку економіки у балансі з довкіллям і соціальними аспектами, Україна досі такої концепції не має. Згідно з Декларацією, сталий розвиток - це процес гармонізації продуктивних сил, спрямований на задовільнення потреб суспільства. Декларація ООН про сталий розвиток визначає три аспекти сталого розвитку – екологічний, економічний і соціальний, які мають вирішуватися спільно і гармонізовано, збалансовано і одночасно. Україна є однією з небагатьох країн, які не виконали зобов’язань, які накладає підписання Декларації про сталий розвиток. На нещодавньому європейському саміті президент України Леонід Кучма на запитання про українську концепцію сталого розвитку відповів, що для України сьогодні на першому місці з трьох вищезгаданих факторів є розвиток економіки. Професор Задорський зауважив, що однобічність розвитку на користь одного з трьох основних факторів сталого розвитку недопустима і призводить до занепаду двох інших факторів, в даному разі – екології і вирішення соціальних проблем, що ми сьогодні і спостерігаємо в Україні.

З 1992-го року до Верховної Ради та Кабінету Міністрів подавалися вісім варіантів проекту концепції сталого розвитку для України. Але жоден з них не був належно розглянутий. Натомість Національною радою безпеки та оборони було запропоновано розпочати підготовку до розроблення так званої концепції випереджувального розвитку, де до усталених у світі параметрів сталого розвитку мають бути додані ще інформатика та системний підхід. Вільям Задорський зазначив: “Концепції сталого розвитку в нашій країні досі немає, що підтверджує документ, який має назву “Пропозиції до плану реалізації рішень п’ятої всеєвропейської конференції міністрів навколишнього природного середовища “Довкілля для Європи”. Документ містить велику таблицю з близько сотні пунктів. Перший пункт має назву “Підготувати проект стратегії сталого розвитку для України”, тобто, ми тільки готуватимемо проект. Другий пункт – “Розробити проект комплексного плану наукових досліджень щодо проблем сталого розвитку”. Відтак Україна через 12 років після того, як усі країни це зробили, тільки починає розробляти проект комплексної програми наукових досліджень. Ми безнадійно відстали від усіх країн світу в царині сталого розвитку”.

Професор Задорський сказав також, що в Україні на відміну від Росії, де у Московському хіміко-технологічному інституті відкритий факультет сталого розвитку, відповідних фахівців не готують і додав, що концепція сталого розвитку сьогодні стала серйозним каменем спотикання у входженні України у європейську спільноту.

Сьогодні у регіонах України на відміну від центральних владних структур вже розуміють необхідність розроблення програм сталого розвитку. Так, у Донецьку розроблена програма “Місто, в якому ми живемо”, у якій визначені індикатори стійкого розвитку для міста, завдяки чому виділені першочергові проблеми, які треба вирішувати і способи гармонізації економічного, екологічного і соціального розвитку. Натомiсть у Дніпропетровську програма розвитку міста розроблена за старими критеріями планування. Неохідно припинити вигадувати свої концепції випереджувального розвитку, робити те, що роблять інші країни світу і робити це якомога швидше - зазначив керівник Дніпропетровського центру чистих технологій професор Вільям Задорський.

Всі новини дня

Промова Джо Байдена «Про стан держави» перед Конгресом США. Наживо з перекладом українською

Президент США Джо Байден виступає з промовою «Про стан держави» перед Конгресом. Дивіться наживо з перекладом українською в ефірі спеціального випуску Голосу Америки. Також в ефірі: включення кореспондентки Голосу Америки з Конгресу США, трансляція відповіді Республіканської партії на промову, обговорення з аналітиками.

Початок трансляції: 7 лютого о 20:30 за Вашингтоном / 8 лютого о 3:30 за Києвом. Беріть участь у дискусії – коментуйте, ставте запитання, пишіть звідки нас дивитеся.

Лідери демократів та республіканців в Конгресі - про очікування від виступу Джо Байдена. Відео

Лідери демократів та республіканців в Конгресі розповіли про свої очікування від сьогоднішнього виступу президента США Джо Байдена “Про стан держави”.  

США готові продати Польщі HIMARS, ракети ATACMS та іншу військову техніку на 10 млрд доларів

Польща планує закупити 18 установок HIMARS у США. Фото: REUTERS/Ints Kalnins

Держдепартамент США схвалив можливий продаж Польщі військової техніки і послуг на суму близько 10 мільярдів доларів. Про це повідомив кореспондент Голосу Америки Джефф Селдін із посиланням на Агентство Пентагону зі співробітництва в галузі оборони (DSCA).

Йдеться насамперед про пускові установки високомобільної артилерійської ракетної системи M142 HIMARS із боєприпасами до них, ракети ATACMS, бомби GMLRS, а також інше військове обладнання.

“Таке придбання повинне підтримати цілі зовнішньої політики та національної безпеки Сполучених Штатів шляхом підвищення безпеки члена НАТО, який є силою політичної стабільності та економічного прогресу в Європі”, - йдеться у заяві Агентства.

За заявою Пентагону, Польща має намір використовувати придбане обладнання “для модернізації своїх збройних сил і розширення своїх можливостей для зміцнення внутрішньої оборони та стримування регіональних загроз”.

Загалом Польща подала запит на придбання такого обладнання:

- 18 пускових установок M142 HIMARS;

- 468 комплектів модуля завантажувального пристрою HIMARS;

- 45 армійських тактичних ракетних систем M57 (ATACMS);

- 1514 капсул керованої ракетної системи залпового вогню GMLRS (M30A2, M31A2, XM403);

Також в угоду включено ракети, обладнання зв'язку, запасні та ремонтні частини, акумулятори, ноутбуки, публікації та технічні дані, навчання та оснащення персоналу, підтримка системної інтеграції, інженерно-технічні та логістичні послуги уряду США і підрядників, навчання, датчики, інші суміжні елементи матеріально-технічного та програмного забезпечення.

За інформацією видання Bloomberg, нове обладнання є доповненням до пускових установок, закуплених Польщею у США у 2019 році, які наразі ще не були доставлені.

Варшава також запросила ракетні установки з Південної Кореї, - інформує видання.

Як українці в Туреччині переживають лихо. Відео

Як українці в Туреччині переживають лихо. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:04:17 0:00

Двох українців, які вважалися загиблими у турецькому місті Хатай, було врятовано з-під руїн будинку. Про це повідомив посол в Анкарі Василь Боднар. Київ надіслав на допомогу свою команду рятувальників. Я

Як американські війська в Румунії тримають лінію оборони НАТО. Відео

Як американські війська в Румунії тримають лінію оборони НАТО. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:07 0:00

Після нападу Росії на Україну, США і НАТО загалом різко посилили оборону по всій Східній Європі. У Румунії, наприклад, чисельність американських військ зросла втричі - з приблизно тисячі військовослужбовців у січні торік до майже трьох тисяч сьогодні.

Більше

XS
SM
MD
LG