Спеціальні потреби

Актуально

У Дніпропетровську обговорили концепцію сталого розвитку України - 2004-03-02

Днiпропетровськ - У черговому засіданні дніпропетровського журналістського клубу відбулася зустріч з керівником Дніпропетровського центру чистих виробництв професором Вільямом Задорським. Йшлося про концепцію сталого розвитку України.

У засіданні Дніпропетровського журналістського клубу професор Хіміко-технологічної академії керівник Дніпропетровського Центру чистих виробництв Вільям Задорський повідомив, що попри підписання Україною у 1992-му році на Коференції ООН у Ріо де Жанейро Декларації про сталий розвиток, у якій сформульовані засадничі принципи розвитку економіки у балансі з довкіллям і соціальними аспектами, Україна досі такої концепції не має. Згідно з Декларацією, сталий розвиток - це процес гармонізації продуктивних сил, спрямований на задовільнення потреб суспільства. Декларація ООН про сталий розвиток визначає три аспекти сталого розвитку – екологічний, економічний і соціальний, які мають вирішуватися спільно і гармонізовано, збалансовано і одночасно. Україна є однією з небагатьох країн, які не виконали зобов’язань, які накладає підписання Декларації про сталий розвиток. На нещодавньому європейському саміті президент України Леонід Кучма на запитання про українську концепцію сталого розвитку відповів, що для України сьогодні на першому місці з трьох вищезгаданих факторів є розвиток економіки. Професор Задорський зауважив, що однобічність розвитку на користь одного з трьох основних факторів сталого розвитку недопустима і призводить до занепаду двох інших факторів, в даному разі – екології і вирішення соціальних проблем, що ми сьогодні і спостерігаємо в Україні.

З 1992-го року до Верховної Ради та Кабінету Міністрів подавалися вісім варіантів проекту концепції сталого розвитку для України. Але жоден з них не був належно розглянутий. Натомість Національною радою безпеки та оборони було запропоновано розпочати підготовку до розроблення так званої концепції випереджувального розвитку, де до усталених у світі параметрів сталого розвитку мають бути додані ще інформатика та системний підхід. Вільям Задорський зазначив: “Концепції сталого розвитку в нашій країні досі немає, що підтверджує документ, який має назву “Пропозиції до плану реалізації рішень п’ятої всеєвропейської конференції міністрів навколишнього природного середовища “Довкілля для Європи”. Документ містить велику таблицю з близько сотні пунктів. Перший пункт має назву “Підготувати проект стратегії сталого розвитку для України”, тобто, ми тільки готуватимемо проект. Другий пункт – “Розробити проект комплексного плану наукових досліджень щодо проблем сталого розвитку”. Відтак Україна через 12 років після того, як усі країни це зробили, тільки починає розробляти проект комплексної програми наукових досліджень. Ми безнадійно відстали від усіх країн світу в царині сталого розвитку”.

Професор Задорський сказав також, що в Україні на відміну від Росії, де у Московському хіміко-технологічному інституті відкритий факультет сталого розвитку, відповідних фахівців не готують і додав, що концепція сталого розвитку сьогодні стала серйозним каменем спотикання у входженні України у європейську спільноту.

Сьогодні у регіонах України на відміну від центральних владних структур вже розуміють необхідність розроблення програм сталого розвитку. Так, у Донецьку розроблена програма “Місто, в якому ми живемо”, у якій визначені індикатори стійкого розвитку для міста, завдяки чому виділені першочергові проблеми, які треба вирішувати і способи гармонізації економічного, екологічного і соціального розвитку. Натомiсть у Дніпропетровську програма розвитку міста розроблена за старими критеріями планування. Неохідно припинити вигадувати свої концепції випереджувального розвитку, робити те, що роблять інші країни світу і робити це якомога швидше - зазначив керівник Дніпропетровського центру чистих технологій професор Вільям Задорський.

Всі новини дня

Українських військових у російському полоні «тримали в голоді» – омбудсмен

 Photo Національна гвардія України через RFERL

Уповноважений Верховної Ради з прав людини Дмитро Лубінець заявив, що українських військових системно «тримали в голоді» у російському полоні.

«Навіть по фото видно, що хлопці виснажені. Уявіть собі, я сьогодні спілкувався з людиною, яка втратила 63 кілограми. Позавчора я спілкувався з людиною, яка втратила 70 кілограмів. Це непоодинокі випадки – це система річ, коли всіх тримали в голоді. Сьогодні я спілкувався з хлопцем, в якого, здається, ріст 160 см – він втратив 26 кілограмів», – розповів він в ефірі національного телемарафону.

За його словами, Офіс омбудсмена фіксує, що практично до всіх українських полонених застосовували тортури у російському полоні.

«Я спілкувався з ними в перший день в Чернігівській області, де ми забирали 200 українських полонених…Ми сьогодні відвідали вже три місця, де перебувають наші хлопці та дівчата. Ми фіксуємо, що практично до всіх були застосовані тортури – фізичне насильство, психологічне. Тому ми кожен такий факт юридично відпрацьовуємо. це стане однією складовою міжнародного кримінального трибуналу», – повідомив Лубінець.

Російська сторона наразі не коментувала звинувачень у застосуванні тортур до військовополонених.

У ніч на 22 вересня стало відомо про обмін полоненими між Україною та РФ. Україна повернула з російського полону 215 військових, 108 з них – бійці полку «Азов». Київ віддав Москві кума Володимира Путіна Віктора Медведчука і ще 55 російських полонених.

Координаційний штаб із питань поводження з військовополоненими наголосив, що цей обмін є найбільшим від 24 лютого.

Іран "пропорційно" відповість на кроки України, вжиті через іранські дрони 

 Фото: дрони в невідомомому місці в Ірані, Iranian Army/WANA (West Asia News Agency)/Handout via REUTERS 

Іран планує "пропорційні дії" у відповідь на рішення України знизити рівень дипломатичних відносин, через повідомлення про постачання іранських безпілотників до Росії, заявив у суботу речник МЗС Ірану.

Нассер Канаані сказав, що Україна повинна "не піддаватись впливу третіх сторін, які прагнуть зруйнувати відносини між двома країнами", йдеться в заяві міністерства.

Україна заявила в п'ятницю, що позбавить акредитації посла Ірану та значно скоротить кількість дипломатичного персоналу в посольстві Ірану в Києві через рішення Тегерана постачати російським військам безпілотники. Президент Володимир Зеленський назвав цей крок “співпрацею зі злом".

Канаані сказав, що рішення України «базується на непідтверджених повідомленнях і є результатом ажіотажу в ЗМІ з боку іноземних сторін».

Він не говорив прямо про дрони. Раніше Іран заперечував постачання безпілотників Росії, але газета Kayhan заявила в суботу, що були продані «сотні озброєних безпілотників».

"Вже деякий час іранські безпілотники проводять операції в небі України проти НАТО", - повідомляє газета, керівника якої призначає верховний лідер Ірану аятола Алі Хаменеї.

Військове керівництво на півдні України заявило в суботу, що збило щонайменше сім іранських безпілотників, у тому числі шість дронів "камікадзе" Шахед-136 над морем поблизу портів Одеса та Південний у п'ятницю.

Сюди ввійшли - вперше в Україні - Mohajer-6, великий іранський безпілотник, повідомило Південне військове командування.

Радник президента України Михайло Подоляк твітнув англійською мовою в суботу, що Іран підтримує Росію, «надаючи сучасні безпілотники відсталій країні для вбивств українців».

Маск активує Starlink для підтримки свободи інформації в Ірані

У відповідь на твіт держсекретаря США Ентоні Блінкена  винахідник і мільярдер Елон Маск написав у твітері лише два слова: «Активую Starlink».

Інтернет-сервіс компанії Starlink, який відіграв важливу роль під час російського вторгнення в Україну, буде увімкнутий і в Ірані, де відбуваються антиурядові протести. Про це заявив у п’ятницю, генеральний директор корпорації SpaceX Елон Маск.

У відповідь на твіт держсекретаря США Ентоні Блінкена про те, що Сполучені Штати вжили заходів «для просування свободи Інтернету та вільного потоку інформації» для іранців американський бізнесмен і мільярдер Елон Маск написав у Twitter лише два слова: «Активую Starlink».

У п’ятницю Міністерство фінансів США оприлюднило рекомендації щодо розширення інтернет-сервісів, доступних для іранців, незважаючи на санкції США проти Тегерана.

Американські посадові особи заявили, що цей крок допоможе іранцям отримати доступ до інструментів, які можна використовувати для обходу державного стеження та цензури. Разом з тим, ці рекомендації не зможуть допомогти, якщо Тегеран для придушення інакомислення відключить доступ до Інтернету для більшості громадян як це було зроблено у середу.

В Ірані вже другий тиждень відбуваються протести після загибелі в ув’язненні 22-річної жінки Махси Аміні, яку заарештувала поліція моралі за носіння «невідповідного одягу».

За станом на ранок суботи, під час тижневих демонстрацій загинули 35 людей, повідомило державне телебачення Ірану. Протести відбуваються у більшості з 31 провінції країни.

Президент Ірану Ібрагім Раїсі заявив, що держава повинна «рішуче впоратися» з протестами, в яких провідну роль відіграють жінки, які розмахують та спалюють традиційні хустки, які вони зобов’язані носити на вулицях.

У понеділок Маск заявив, що компанія хоче надати іранцям послугу супутникового широкосмугового зв’язку Starlink, яка вже надається Україні для її боротьби з вторгненням Росії. Інтернет-термінали Starlink від SpaceX були доставлені в Україну на п’ятий день після початку вторгнення у відповідь на прохання у Twitter від українського уряду.

У повідомленні використано інформацію агентства Reuters.

“Буде натхнення відбудувати країну і, сподіваюся, все це займе не десятиріччя, а роки” – міністр інфраструктури України Олександр Кубраков

Шкода, завдана вторгненням Росії в Україні в період з лютого до першого червня цього року становить понад 350 мільярдів доларів. Такими є данні спільного звіту Світового банку, уряду України та Європейської комісії. Де взяти ці кошти?

Байден заявив про "швидкі та жорсткі" економічні заходи проти Росії, через так звані "референдуми"

Президент США Джо Байден засудив "фіктивні російські референдуми в Україні".

"Сполучені Штати ніколи не визнають українську територію чимось іншим, окрім як частиною України. Ми продовжуватимемо підтримувати український народ й надавати допомогу у сфері безпеки, щоб допомогти Україні захистити себе", - сказав президент США Джо Байден у заяві, опублікованій на сайті Білого дому в п'ятницю.

У п’ятницю російська окупаційна влада розпочала проведення так званих "референдумів" у контрольованих Росією регіонах України. Україна, НАТО та союзники висловили обурення діями Кремля і назвали це незаконною спробою анексувати території та ескалацією.

Байден заявив, що ці "референдуми" є "хибним приводом для спроби силової анексії частин України, шляхом зухвалого порушення міжнародного права, включаючи Статут ООН".

США, союзники та партнери "співпрацюватимуть задля того, щоб запровадити додаткові швидкі та жорсткі економічні заходи проти Росії", додав він.

Американський президент запевнив, що США відкинуть будь-який сфабрикований результат, який оголоить Росія, а також заявив, що підтримка України триватиме.

НАТО засудило так звані "референдуми" в заяві, виданій в п'ятницю і заявило, що союзники по НАТО не визнають "незаконну і неправову" анексію Криму а також окупованих Росією територій України.

"Шахрайські референдуми в Донецькій, Луганській, Запорізькій та Херсонській областях України не мають легітимності і є зухвалим порушенням Статуту ООН", - йдеться в заяві.

Результат цих "референдумів" напевно відомий заздалегідь, написала у Twitter посол Великої Британії в Україні Мелінда Сіммонс. Вона назвала це так зване голосування "вправою для ЗМІ, спрямованою на те, щоб проводити подальше незаконне вторгнення Росії".

МЗС Швейцарії викликало посла Росії в країні, щоб висловити обурення через так звані "референдуми", повідомляє відомство. Через такі дії, Швейцарія розгляне можливість приєднатись до нових санкцій ЄС проти Росії.

Більше

XS
SM
MD
LG