Спеціальні потреби

Актуально

Aзаров прогнозує, що наплив в Україну iнвестицiй збiльшиться - 2004-03-03

Київ – 2 березня. Перший віце-прем`єр-міністр і міністр фінансів України Микола Азаров прогнозує, вже на кінець нинішнього року, збільшення інвестицій в Україну завдяки виключенню її з «чорного списку» ФАТФ. Сьогодні віце-прем`єр, який очолював делегацію України на сесії ФАТФ у Парижі, провів конференцію для преси в українському уряді.

Як повідомив Микола Азаров, «українське питання» на паризькій сесії ФАТФ розглядали впродовж 12 годин. Спеціалісти міжнародної організації, що опікується боротьбою з відмиванням брудних грошей, розпитували представників України про те, чи можливе відмивання доходів, отриманих злочинним шляхом, через обмінні пункти, і чи можливе використання для цього «сплячих» та кодованих анонімних рахунків, і наскільки ймовірною є участь криміналу у приватизації. Як підкреслює віце-прем`єр, не в останню чергу завдяки сприянню делегацій Сполучених Штатів, Росії та Франції, було визнано, що ситуація в Україні відповідає стандартам ФАТФ щодо боротьби з відмиванням «брудних грошей».

Виключення України з «чорного списку» ФАТФ”, в якому вона перебувала два з половиною роки, призведе до збільшення притоку інвестицій в Україну, -- вважає Микола Азаров, хоч такого збільшення і не слід чекати одразу після рішення ФАТФ 27 лютого:

«Чекати раптової, негайної реакції на це рішення не варто. Так, завтра не кинуться всі, внаслідок цього рішення ФАТФ, розміщувати в Україні свої інвестиції» - сказав вiце-прем`єр.

Однак, як прогнозує Азаров, вже на кінець цього року Україна матиме не мільярд двісті, а мільярд шістсот мільйонів прямих іноземних інвестицій. Він підкреслив також важливість рішення ФАТФ для створення позитивного іміджу України як надійної прогнозованої держави.

«Зараз інвесторів ми зацікавили, це однозначно. Серйозний інвестор нами зацікавився. Але рішення стратегічного наразі він не прийняв. Ось рішення ФАТФ це дуже важливий момент в плані спонукати його прийняти таке рішення, зацікавити його Україною» - зазначив Азаров.

Як повідомив віце-прем`єр, ще протягом року Україна доповідатиме ФАТФ, як виконуються її додаткові рекомендації, а через рік зможе подати заявку на вступ до цієї Міжнародної організації з боротьби з фінансовими зловживаннями.

А тим часом Америка закликала Україну, виключену з «чорного списку», продовжити боротьбу з відмиванням грошей. Як сказано в розповсюженій заяві посольства США в Україні, «Сполучені Штати настійливо закликають Україну розвивати досягнення, відзначені ФАТФ, та уникати кроків, які могли б стати відступом від досягнутого».

Всі новини дня

У Денвері пройшли благодійні перегони на підтримку України. Відео

У Денвері пройшли благодійні перегони на підтримку України. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:33 0:00

Українські організації Колорадо та місцевий жіночий велосипедний клуб влаштували благодійні перегони у Денвері на підтримку України. Участь у ньому взяли майже 400 професійних спортсменок. А для глядачів волонтери влаштували виставку речей, які регулярно відсилають в Україну.

Для допомоги Україні не обов'язково бути українцем – це доводить мер міста у Нью-Джерсі. Відео

Щоб допомагати Україні, не обов'язково бути українцем – Майк Гоннелі, мер міста Сікокус у Нью-Джерсі, доводить це. Американець італійського походження, який до початку війни небагато знав про Україну, тепер допомагає українським родинам, які були змушені тікати від війни.

Евакуація з Маріуполя – як волонтеру Денису Мініну вдається рятувати людей з окупації. Відео

У зруйнованій 6 жовтня багатоповерхівці в Запоріжжі був волонтерський склад Дениса Мініна. До 24 лютого він працював ведучим одного з українських телеканалів, а тепер став волонтером, який допомагає евакуювати людей з окупованого рідного Маріуполя.

Які надії на Європейську політичну спільноту? Відео

Які надії на Європейську політичну спільноту? Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:06:11 0:00

«Протистояти злу важко, але ми знаємо, що правда перемагає» – з таким посланням прем'єр-міністр Чехії Петр Фіала відкрив перший саміт Європейської політичної спільноти у Празі – нового форуму практично усіх держав Європи, крім Росії. Яке ж місце у форумі відведено Україні?

Рафаель Ґроссі: позиція МАГАТЕ полягає в тому, що ЗАЕС - це український об’єкт

Генеральний директор Міжнародного агентства з атомної енергії (МАГАТЕ) Рафаель Гроссі на прес-конференції в аеропорту Відня після повернення з України, де він зі своєю командою відвідав Запорізьку атомну станцію. Австрія, 2 вересня 2022 року.

Голова міжнародної агенції з ядерної енергетики назвав Запорізьку АЕС українською, заперечуючи твердження президента Володимира Путіна про те, що станція тепер належить Росії.

"Позиція МАГАТЕ полягає в тому, що цей об’єкт є українським. Але я не вдаюся в коментарі щодо розвитку воєнних подій", – сказав голова МАГАТЕ Рафаель Ґроссі на прес-конференції в Києві після переговорів з президентом України Володимиром Зеленським.

За його словами, "це питання стосується міжнародного права". "Тут конфлікт, тут війна. Ми хочемо, щоб ця війна припинилася. Війна повинна припинитися негайно", – сказав голова МАГАТЕ.

У середу Путін підписав указ, згідно з яким Запорізька АЕС мала стати "федеральною власністю" РФ. Російські війська захопили станцію у березні, але на ній продовжував працювати український персонал, який, за словами Ґроссі, "працює в майже нестерпних умовах".

"Стрес, невизначеність, вони не знають, що може статися", – наголосив він.

Голова української державної атомної енергетичної компанії "Енергоатом" Петро Котін того ж дня заявив, що бере станцію під контроль і керуватиме нею з Києва після того, як російські військові затримали, а потім відпустили директора станції Ігоря Мурашова.

Міжнародне агентство з ядерної енергії закликало створити навколо станції демілітаризовану зону для того, щоб бойові дії не створювали ядерної небезпеки.

"Ми не змінюємо нашу лінію, ми продовжуємо говорити про те, що має бути зроблено, щоб, по суті, уникнути ядерної аварії на АЕС. Що все ще є дуже, дуже реальною можливістю", – сказав Ґроссі у Києві.

Як заявив голова МАГАТЕ, на даний момент організація не має "жодних ознак" того, що Росія намагається підключити станцію до російської мережі.

За його словами, перемикання з однієї мережі в іншу є складним технологічним процесом, на який потрібно багато часу і який би був помітний.

"Це потребує, може потребувати серйозної інфраструктурної роботи. Отже, ми б про це знали, ми б побачили, що якби щось відбувалося", – сказав Гроссі. - "У нас двоє співробітників (на станції), і ми збираємося збільшити групу до чотирьох".

Після поїздки до Києва генеральний директор МАГАТЕ планує вирушити до Москви, щоб досягти угоди щодо "зони ядерної безпеки та безпеки" навколо Запорізької АЕС.

Більше

Відео - найголовніше

XS
SM
MD
LG