Спеціальні потреби

Актуально

Aзаров прогнозує, що наплив в Україну iнвестицiй збiльшиться - 2004-03-03

Київ – 2 березня. Перший віце-прем`єр-міністр і міністр фінансів України Микола Азаров прогнозує, вже на кінець нинішнього року, збільшення інвестицій в Україну завдяки виключенню її з «чорного списку» ФАТФ. Сьогодні віце-прем`єр, який очолював делегацію України на сесії ФАТФ у Парижі, провів конференцію для преси в українському уряді.

Як повідомив Микола Азаров, «українське питання» на паризькій сесії ФАТФ розглядали впродовж 12 годин. Спеціалісти міжнародної організації, що опікується боротьбою з відмиванням брудних грошей, розпитували представників України про те, чи можливе відмивання доходів, отриманих злочинним шляхом, через обмінні пункти, і чи можливе використання для цього «сплячих» та кодованих анонімних рахунків, і наскільки ймовірною є участь криміналу у приватизації. Як підкреслює віце-прем`єр, не в останню чергу завдяки сприянню делегацій Сполучених Штатів, Росії та Франції, було визнано, що ситуація в Україні відповідає стандартам ФАТФ щодо боротьби з відмиванням «брудних грошей».

Виключення України з «чорного списку» ФАТФ”, в якому вона перебувала два з половиною роки, призведе до збільшення притоку інвестицій в Україну, -- вважає Микола Азаров, хоч такого збільшення і не слід чекати одразу після рішення ФАТФ 27 лютого:

«Чекати раптової, негайної реакції на це рішення не варто. Так, завтра не кинуться всі, внаслідок цього рішення ФАТФ, розміщувати в Україні свої інвестиції» - сказав вiце-прем`єр.

Однак, як прогнозує Азаров, вже на кінець цього року Україна матиме не мільярд двісті, а мільярд шістсот мільйонів прямих іноземних інвестицій. Він підкреслив також важливість рішення ФАТФ для створення позитивного іміджу України як надійної прогнозованої держави.

«Зараз інвесторів ми зацікавили, це однозначно. Серйозний інвестор нами зацікавився. Але рішення стратегічного наразі він не прийняв. Ось рішення ФАТФ це дуже важливий момент в плані спонукати його прийняти таке рішення, зацікавити його Україною» - зазначив Азаров.

Як повідомив віце-прем`єр, ще протягом року Україна доповідатиме ФАТФ, як виконуються її додаткові рекомендації, а через рік зможе подати заявку на вступ до цієї Міжнародної організації з боротьби з фінансовими зловживаннями.

А тим часом Америка закликала Україну, виключену з «чорного списку», продовжити боротьбу з відмиванням грошей. Як сказано в розповсюженій заяві посольства США в Україні, «Сполучені Штати настійливо закликають Україну розвивати досягнення, відзначені ФАТФ, та уникати кроків, які могли б стати відступом від досягнутого».

Всі новини дня

Росія змінює воєнну стратегію: як Україні та Заходу на це відповідати – думки західних експертів. Відео

За інформацією західних експертів та аналітиків, наступ Росії в Україні втратив темпи – російським силам не вдалось досягнути поставлених навесні цілей своєї повномасштабної війни проти України.

Як буде, ймовірно, розпадатися РФ: аналіз американського дослідника Януша Бугайські. Відео

Високу ціну за кремлівську агресію доведеться платити всім країнам - міністр аграрної політики України. Відео

В повному обсязі продовольчу кризу через війну Росії проти України світ відчує в середині літа. При чому високу ціну за кремлівську агресію доведеться платити всім країнам, попереджає міністр аграрної політики України Микола Сольський.

У Раді Безпеки ООН відбулися дебати щодо впливу конфліктів на продовольчу безпеку. Відео

У Раді Безпеки ООН відбулися дебати щодо впливу конфліктів на продовольчу безпеку. Захід, за головування Держсекретаря Блінкена, був ініційований Постійним представництвом США при ООН.

$40 мільярдів допомоги для України. Подробиці, реакції з Конгресу та Білого Дому. Відео

Сенат схвалив законопроект, який передбачає 40 мільярдів доларів допомоги Україні. Наразі документ пішов на підпис до президента Байдена. Київ отримає посолку США – Сенат затвердив на посаді голови американської дипмісії в Україні Бріджит Брінк.

Більше

XS
SM
MD
LG