Спеціальні потреби

Актуально

Читайте фрагменти циркулярiв СБУ - 2004-03-03

Фрагменти документів, переданих генералом СБУ Валерієм Кравченком Голові Комітету Верховної Ради України з питань свободи слова та інформації Миколі Томенку

Документ 1 (фрагмент).

За отриманими даними, на одному з невстановлених європейських телеканалів (вірогідно німецькому) очікується показ програми або телесюжету, спрямованого на дискредитацію України як держави в цілому та компрометацію вищого керівництва нашої країни. За своїм змістом сюжет буде присвячений незаконній торгівлі людськими донорськими органами в Україні. У зв'язку з цим необхідно:

-встановити наявність на всіх консульських обліках Тетяни Захарової, громадянки України, яка проживала в м. Харкові, та Олени Коломійченко (кореспондент радіо "Свобода");

-терміново направити в Центр каналом.... всю наявну інформацію стосовно зазначених осіб (в тому числі – зв'язки, уподобання, спрямування матеріалів, ЗМІ, в яких публікуються);

-зібрати інформацію стосовно телепрограми "Мона Ліза", її власників, засновників та керівників;

-з'ясувати вірогідність появи зазначеного сюжету по телепрограмі "Мона Ліза" та вжити заходів по недопущенню його трансляції.

Також необхідно терміново отримати та направити в Центр всю інформацію стосовно можливого автора сюжету тележурналіста (телеоператора)....

Документ 2 (фрагмент).

Щодо візитів посадових осіб

У зв'язку з необхідністю інформаційного висвітлення результатів візитів осіб українських органів державної влади (від міністра та вище) за кордон просимо в терміновому порядку надсилати відповідні повідомлення, в яких висвітлювати наступні питання:

- на чиє запрошення відвідувалась країна;

- терміни візиту;

- мета візиту;

- програма візиту (стисло);

- за чий рахунок відбувалось перебування української делегації (за рахунок приймаючої сторони або української сторони);

- які були проведені переговори та які їх результати;

- які підписувались документи;

- з ким були проведені інші зустрічі (у тому числі з бізнес колами), про що на них було домовлено;

- інша важлива інформація. Зазначені повідомлення надсилати протягом доби після завершення візиту.

Документ 3 (фрагмент).

У ході зустрічі лідеру блоку "Наша Україна" В.Ющенко з керівником "Представництва Європейської Комісії" Н.Жустеном, яка відбулась в листопаді ц.р., виступив з ініціативою відносно проведення у грудні 2003 року в м. Києві міжнародної конференції, присвяченій обговоренню європейських перспектив України....

Про свою згоду взяти участь у роботі вказаного заходу нібито повідомили Б.Клінтон, М.Олбрайт та З.Бжезинський....

З метою отримання інформаційних та оперативних матеріалів відносно вищезазначеного форуму необхідно зорієнтувати джерела на здобуття інформації з таких питань:

1. Дата та місце проведення даної конференції. 2. Склад учасників, їх контакти, мета участі в заході. 3. Висвітлення конференції в ЗМІ України та за кордоном. 4. Реакція на подію та оцінки окремих виступів на цьому форумі з боку представників іноземного дипломатичного корпусу та інших закордонних представництв в Україні. 5. Подальші плани, наміри та можлива програма дій учасників конференції.

При цьому особливої уваги заслуговує інформація, що стосуватиметься критичних виступів учасників форуму на адресу України, а також відносно проблем, які існують в нашій державі та шляхів їх подолання.

Із зазначених питань просимо оперативно (до...) інформувати Центр.

Документ 4 (фрагмент).

....Звертаємо увагу на необхідність здійснення постійної роботи, спрямованої на отримання інформації щодо:

...приїзду в країну Вашого перебування всіх, без виключення, українських делегацій, а також окремих посадових осіб, дії яких за кордоном можуть мати негативний вплив на реалізацію внутрішньо та зовнішньополітичної стратегії України.

З вищезазначених фактів вимагаємо своєчасного та повного інформування окремою довідкою за допомогою системи.... у випадках передумов до можливих негативних наслідків – терміново у телефонному режимі.

У разі виникнення надзвичайних суспільно-політичних чи інших резонансних подій в країні перебування, доповідати негайно. В подальшому організувати постійне інформаційне супроводження Центру з даних проблем.

Крім цього орієнтуємо Вас на необхідність:

- звернути увагу на проведення заходів, що зачіпають інтереси України, в країні Вашого перебування представниками політичних та ділових кіл, громадських організацій;

- активізувати роботу серед української діаспори з метою отримання необхідної упереджувальної інформації в інтересах забезпечення безпеки нашої країни, та такої, що стосується сприйняття іміджу України в країні перебування у контексті підготовки політичної реформи, президентських виборів та інше.

Всі новини дня

США та ЄС узгодили заходи в сфері торгівлі, щоб долати кризи, спричинені війною Росії проти України

 Держсекретар США Ентоні Блінкен, міністр торгівлі США Джина Раймондо, віце-президент Єврокомісії Маргарет Вестагер, Представник ЄС з питань торгівлі Валдіс Домбровскіс, міністр закордонних справ Франції Жан-Ів ле Дріан, 15 травня 2022 року. (Kevin Lamarque/Pool Photo via AP)

Сполучені Штати та Європейський Союз домовились про тісну співпрацю з подолання економічних наслідків, до яких призвела війна Росії проти України. В заяві виданій в понеділок, за результатами перемовин посадовців США та ЄС, що відбулись в паризькому університеті Париж-Сакле, йдеться, зокрема про необхідність подолати збої в постачанні продовольства, які виникли через російську агресію в Україні.

Війна Росії проти України призвела до блокування поставок зерна та інших сільськогосподарських товарів, що спричинило різке зростання цін на аграрні товари в світі.

Головний представник ЄС з питань торгівлі Вадіс Домбровскіс заявив, що союзники також домовились використовувати такі міжнародні майданчики як заплановане на червні засідання Світової організації торгівлі, щоб протистояти таким обмеженням, пише Reuters.

Серед інших оголошених ініціатив - співпраця з налагодження роботи каналів постачання, експортних обмежень, безпеки нових технологій, цифрової інфраструктури, тощо, йдеться в заяві лідерів США та ЄС щодо засідання.

"Путін брехав навіть гірше, ніж Лукашенко". На Заході реагують на зустріч союзників Кремля

Саміт ОДКБ в Москві, Кремль 16 травня 2022 року (Alexander Nemenov/Pool Photo via AP)

В понеділок в Москві відбувся саміт "Організації договору про колективну безпеку" (ОДКБ), що об'єднує Росію, Білорусь, Вірменію, Казахстан, Киргизстан та Таджикистан.

Засідання, яке мало бути святковим, адже відбувалось у 300-річчя організації "швидко стало демонстрацією ізоляції Путіна навіть серед сусідів Росії", пише New York Times. Єдиним із союзників Путіна, який на саміті прямо підтримав війну Росії в Україні, став білоруський керівник Олександр Лукашенко, йдеться у статті. Він повторив свої звинувачення проти Заходу у продовженні війни в Україні, щоб послабити Росію.

Хоча Казахстан і Киргизстан можуть мати розбіжності з Росією щодо війни в Україні, обидві ці країни хочуть посилити ОДКБ, зауважує у Twitter аналітик Оксфордського університету Самуель Рамані. Казахстан виступив з більшу участь організації в миротворчих зусиллях ООН, а Киргизстан закликав до координації зусиль проти західних санкцій, відзначає експерт.

На невдоволений вигляд Путіна під час події звернув увагу дослідник Джорджтаунського університету Андерс Аслунд. "Путін брехав більше, ніж Лукашенко", - зауважив Аслунд в соцмережевому дописі. Він перерахував озвучені тези російської пропаганди, що прозвучали під час засіданні, і які раніше спростовували в Україні та на Заході, зокрема щодо українських біолабораторій, буцімто знайдених Росією, та буцімто того, що Путін "воює з нацизмом в Україні".

Також під час саміту Путін заявив, що вступ Фінляндії те Швеції до НАТО не становить загрозу для Росії, на відміну від розміщення в тих країнах військової інфраструктури. Він також оголосив про проведення масштабних військових навчань організації восени 2022 року, повідомляють ЗМІ.

Пентагон: Російські удари в районі Львова спричинили незначні пошкодження в Яворівському центрі

Росія з Чорного моря запустила біля шести ракет по регіону Львова, повідомив посадовець Пентагону США під час брифінгу в понеділок, пише журналіст Голосу Америки Джефф Селдін.

Найімовірніше запуск вівся з підводного човна. Одна з ракет влучила по навчальному оборонному центру в Яворові, однак завдані пошкодження є незначними, додав посадовець і зауважив, що відомостей про постраждалих немає.

"Я не маю повної видимості з цих ударів, - заявив посадовець, пишуть ЗМІ. - Видається, що вони були спрямовані на навчальний об'єкт і з цього ракурсу ми можемо бачити незначні пошкодження декількох споруд".

Посадовець Пентагону наголосив на ролі, яку американські гаубиці грають в українському контрнаступі. Українські сили, за словами посадовця Пентагону, які наводить Селдін, повернули контроль над декількома містами.

"За нашими даними, на основі наших розмов з українцями, 74 (з 90 [переданих США гаубиць] задіяно в бою" поблизу Харкова та на Донбасі, зауважив посадовець.

В понеділок відбулась розмова між міністром оборони України Олексієм Резніковим та очільником Пентагону Ллойдом Остіном. Резніков написав у соцмережах, що повідомив Остіну "як ЗСУ успішно використовує M777 (американські 155-міліметрові гаубиці – ред)".

Під час спілкування з пресою представник Пентагону, за словами Селдіна, також озвучив дані з оборонних поставок для України за минулу добу. Він зауважив, що до регіону було проведено 10 авіапоставок з 7 країн.

Резніков розповів голові Пентагону про успішне використання проти Росії гаубиць M777

Як розповів український міністр оборони, однією з тем розмови з його американським колегою став дзвінок голови Пентагону міністру оборони Росії

Міністр оборони України Олексій Резніков 16 травня провів телефонну розмову з міністром оборони США Ллойдом Остіном.

«Обговорив ситуацію на полі бою та військові потреби України. Розповів йому, як ЗСУ успішно використовує M777 (американські 155-міліметрові гаубиці – ред.). Ми також обговорили його дзвінок міністру оборони Росії. Вдячний Ллойду Остіну за непохитну дипломатичну та військову підтримку України», – розповів про деталі дзвінка Олексій Резніков.

13 травня – вперше після початку війни РФ в Україні, – міністр оборони США Ллойд Остін провів телефонну розмову з міністром оборони Росії Сергієм Шойгу.

Як повідомили у Пентагоні, очільник американського Міноборони закликав російського міністра «до негайного припинення вогню в Україні і наголосив на важливості підтримки ліній зв’язку».

Водночас російські медіа повідомили, що сторони обговорили «актуальні питання міжнародної безпеки, зокрема ситуацію в Україні».

У Росії також заявили, що розмова відбулася з ініціативи американської сторони.

McDonald's, Renault виходять з Росії

Архівне фото: ресторан McDonald's в російському місті Дімітров, 6 грудня 2014 року

Після більш ніж 30-річної присутності в Росії, популярна американська мережа швидкого харчування оголосила про продаж активів і зупинку бізнесу в Росії.

Компанія, прихід якої до СРСР пов'язували з поширенням "перебудови" та "гласності", тепер заявила, що подальше перебування в Росії не відповідає цінностям компанії.

"Гуманітарна криза, спричинена війною в Україні та непередбачувані умови діяльності спонукали McDonald's до висновку, що продовжувати власність бізнесу в Росії не є доцільним і не співпадає з цінностями McDonald's", - йдеться в заяві компанії. До мережі McDonald's в Росії належить більше 850 ресторанів, де працюють більше 62 000 людей, заявили в компанії. Там підтвердили віддансть захисту працівників у період продажу активів.

Французький автовиробник Renault також оголоси про продаж активів в Росії, вартістю більше 2 мільярдів доларів.

З початку повномасштабного вторгнення Росії до України, близько тисячі компаній оголосили про добровільне скорочення бізнесу в Росії, йдеться в дослідженні Єльського університету.

Так, напрвклад, британська нафтова компанія ВР заявила про перегляд своїх акціонерних відносин з російською нафтовою компанією "Роснєфть", компанія-виробник газованих напоїв PepsiCo оголосила зупинку продажів Pepsi-Cola в Росії через "жахливі події, що відбуваються в Україні". Багато компаній все ж вирішили продовжити ведення бізнесу в Росії.

Більше

Відео - найголовніше

XS
SM
MD
LG