Спеціальні потреби

Актуально

Радянськi традицiї - гальмо для української жiнки? - 2004-03-09

Хоч у восьме березня вся увага була зосереджена на жiнках, роль жiнки в українському суспiльствi нинi не така впливова, якою вона була в минулому. Переконатися у цьому можна, заглянувши у нинiшнi владнi кулуари та пiдрахувавши, скiльки там жiнок, i скiльки чоловiкiв.

Ще у середньовіччя іноземні дослідники дивувалися, як багато важить жінка у тогочасній Україні. Тоді українки мали значно більше можливостей впливати на свою сім`ю, життя громади та навіть держави, аніж їх сучасниці із Західної Європи. З того часу, ситуація змінилася кардинально. Для сучасної Європи жінка на чолі держави, армії, парламенту чи великої бізнес-структури є значно більш звичним явищем, аніж для України. І якщо в бізнесі – переважно у дрібному та середньому, жінки ще можуть посперечатися з чоловіками за місце під сонцем, то присутність та впливовість жінок у владі – мінімальна, говорить голова громадянського парламенту жінок Катерина Ващук:

«Частка жінок на керівних посадах дуже невелика. В адміністрації президента жінка займає лише одну з десяти керівних посад. Серед міністрів лише одна жінка, й ту “родили” недавно. 24 обласні державні адмінстрації - жінки немає жодної, яка керувала б областю. На рівні першого заступника голови теж немає жінки, а із 145 заступників лише 10 – жінки».

Загалом експерти проаналізували 607 важливих державних посад. Жінки займають лише 39 з них. Не краща ситуація у парламенті. Там представниці кращої статі аж 23 на всю Верховну Раду, а це – 5%. Для порівняння—у парламенті Швеції жіноча частина становить 47%, в інших Скандинавських країнах та на Кубi – біля 40%, в Китаї –30%, та навіть в Туркменістані чверть жінок-парламентарів. Покращити ситуацію має закон про гендерну рівність, однак чи ухвалить його цей склад парламенту, велике питання.

Є ще один аспект проблеми, головними лоббістами у справі збільшення присутності жінок у владі мають бути самі жінки. Однак, поки що, жіночі рухи не надто помітні як у політичному так і в громадському житті України. Експерти кажуть, що це значною мірою наслідок радянської традиції. Очевидним є те, українська жінка значно більше реалізовує себе у родині та бізнесі, аніж у справах державних.

Всі новини дня

Українську стрічку «Погані Дороги» показали в Голівуді. Відео

Українську стрічку «Погані Дороги» показали в Голівуді. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:06:18 0:00

У Голівуді презентували стрічку “Погані Дороги”, щоб показати історію українсько-російської війни. А також, щоб зібрати кошти для постраждалиx від агресії Росії. На показ приїхала і режисерка стрічки Наталія Ворожбит.

“Не ходіть до школи, школи більше немає”, – історія школи № 66 міста Маріуполя та її директора. Відео

Школа №66 була гордістю Маріуполя – після капітального ремонту вона пропрацювала лише 4 роки та готувалася до чергового випускного. Але все скінчилося 23 лютого.

Дослідники Amnesty International з’ясували деталі бомбардування Драмтеатру в Маріуполі. Інтерв’ю

Дослідники Amnesty International з’ясували деталі бомбардування Драматичного театру в Маріуполі. Міжнародна правозахисна організація опублікувала чергову доповідь, присвячену воєнним злочинам російської армії в Україні.

Підсумки саміту НАТО, анонс нових поставок військової допомоги Україні – подробиці. Відео

В Мадриді завершився саміт НАТО, який багато хто вже назвав історичним. В останній день зустрічей, лідери США та Великобританії анонсували надання Україні нових поставок військової допомоги.

В ООН закликають допустити гуманітарну допомогу в Херсон, Маріуполь та інші непідконтрольні Києву території  

Мешканка на зруйнованій вулиці Маріуполя 27 травня 2022 року. АР/ Олексій Олекандров.  

Координаторка ООН з гуманітарних питань в Україні Оснат Лубрані висловила стурбованість тим, що працівники ООН та їхні партнери в Україні не можуть повноцінно виконувати свою гуманітарну роботу через брак безпеки та перешкоди.

Зокрема, доступ працівників міжнародних гуманітарних місій обмежений або неможливий до Херсона, Маріуполя та інших територій, що неповністю підконтрольні українському уряду.

У четвер, 30 червня, вона закликала “рішуче та терміново” забезпечити безпечний та безперешкодний доступ гуманітарних працівників до всіх регіонів України, міст, сіл та селищ, де люди потребують допомоги.

Вона також наголосила на необхідності дозволити цивільним особам залишити територію воєнних дій, якщо люди цього захочуть.

“Попри величезні труднощі, ми разом із нашими партнерами від початку російського вторгнення, від 24 лютого, надали життєво необхідну допомогу майже дев’яти мільйонам жінок, дітей та чоловіків у кожному регіоні України. Це на додаток до неймовірної роботи тисяч і тисяч волонтерів по всій країні, які підтримують власний народ”, - заявила координаторка ООН з гуманітарних питань в Україні.

За її словами, в районах, де активізуються бойові дії, зростають гуманітарні потреби мешканців.

Напередодні, 29 червня, Моніторингова місія з прав людини в Україні оприлюднила новий звіт щодо порушень в Україні. У ньому задокументовані випадки вбивств, тортур, зникнення людей, а також інші злочини проти цивільного населення за перші три місяці війни. Місія також змогла перевірити і підтвердити 23 випадки сексуального насильства в час війни.

Байден: «Ми будемо разом з Україною стільки, скільки потрібно». Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:00:54 0:00

Більше

Відео - найголовніше

XS
SM
MD
LG