Спеціальні потреби

Актуально

Українське телебачення ігнорує опозиційних лідерів. - 2004-03-09

Кожна третя новина на українському телебаченні присвячена діяльності Президента. Прямий ефір Ющенка і Тимошенко на всіх провідних телеканалах за тиждень не перевищує двадцяти секунд. Результати моніторингу політичних новин за лютий представила Академія української преси спільно з Інститутом соціології Національної академії наук України.

Головною телезіркою українських новин залишається Леонід Кучма. Увага до Президента стабільно росте: якщо в листопаді минулого року йому присвячувалась кожна п'ята, то в лютому цього року – кожна третя новина про Україну. Збільшився і час прямого ефіру, який надається Президентові в новинах: у лютому Кучма говорив з екрана майже 5% усього новинного часу. Між тим головні його опоненти Віктор Ющенко і Юлія Тимошенко для висловлення своєї думки мали лічені секунди: в сумі на шести каналах за тиждень Ющенко «наговорив» 13, а Тимошенко 20 секунд.

У той-таки час, після підтримки соцпартією зусиль влади у здійсненні конституційної реформи соціалісти отримали небувалий доступ до телеефіру. Лідер СПУ Мороз у лютому промовляв з екрана майже стільки ж, скільки координатор парламентської більшості Задорожній чи спікер парламенту Литвин. На думку президента Академії української преси Валерія Іванова, виняток з наданням слова опозиції лише підтверджує правило.

Валерій Іванов: «Наше телебачення дуже швидко орієнтується. Як тільки змінилася позиція соцпартії – вірніше, принципово її позиція залишилася, але як тільки вона стала більш вигідна провладним силам, «мейнстрім» швидко зреагував. Морозу стало надаватися значно більше уваги і йому було надане слово в ефірі. Тій опозиції, яка залишилася стійкою і не пішла на контакти з провладною більшістю, слово, як і раніше, не надавалося. Тобто це ситуативна позиція: як тільки Мороз почине висказувати свої позиції, які невигідні владі, він точно так же зникне з ефіру, як він там і появився».

Як засвідчує моніторинг політичних новин за лютий, чим ближче до президентських виборів, тим більш уніфікованими стають теленовини. Частка повідомлень, поданих з однієї точки зору, збільшилась з 64% у жовтні до 85% у лютому. Як відзначає експерт Інституту соціології Сергій Макєєв, у лютому всі 6 провідних телеканалів проспівали свої новинні арії практично в унісон. На його думку, одностайність пояснюється тим, що хором все вміліше диригують.

Сергій Макєєв: «Відбувся перехід до новой інформаційної політики – інформаційної політики року президентських виборів».

Як відзначають учасники моніторингу політичних новин, з наближенням до виборів з ефіру зникають протилежні точки зору – причому не тільки з ефіру провідних телеканалів. Із закриттям радіо «Свобода», радіостанції «Континент» протилежні точки зору зникають з ефіру взагалі. Якщо тенденція збережеться, кажуть вони, то на час виборів можна буде говорити про «український виборчий стандарт», коли у теле- та радіопросторі безроздільно панує одна і лише одна, «єдино правильна», точка зору.

Всі новини дня

Російські окупанти ґвалтували жінок та розстрілювали місцевих: свідчення жителів звільненного села Високопілля. Відео

До села Високопілля, яке звільнили ще на початку вересня, одним з перших журналістів потрапив Сергій Лисенко. Місцеві мешканці розповіли йому, що російські окупанти ґвалтували жінок, били, розстрілювали місцевих та мародерили. Послухайте їхні свідчення про життя в окупації.

Сполучені Штати не бачать причин для зміни своєї ядерної позиції. Відео

Сполучені Штати не бачать причин для зміни своєї ядерної позиції. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:04:42 0:00

Президент США Джо Байден сказав, що загроза використання ядерної зброї – найвища з часів Кубинської кризи. В Білому Домі пояснили: президент говорив про безвідповідальну ядерну риторику Кремля, і що Сполучені Штати не бачать причин для зміни своєї позиції щодо ядерної загрози.

Нобелівська премія миру: перші коментарі лауреатів та експертів. Відео

Нобелівська премія миру: перші коментарі лауреатів та експертів. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:04:48 0:00

«Це відзнака усьому українському народу» – прокоментувала правозахисниця Олександра Матвійчук призначення Нобелівської премії миру організації «Центр громадянських свобод». Лауреатами стали також білоруський правозахисник Алєсь Біляцький та російська організація «Меморіал».

Девід Креймер: Нобелівська премія миру відзначила тих, хто бореться за усі універсальні цінності. Відео

«Премія відзначила тих, хто бореться за права людини, свободу преси, свободу слова, зібрань, усі універсальні цінності. Нобелівський комітет визнає героїчну і сміливу роботу цих людей та цих організацій», - заявив директор з глобальної політики центру Джорджа Буша Девід Креймер.

США ввели нові санкції проти Північної Кореї, після ракетних запусків

Фото: люди переглядають відео запуску ракети КНДР, 6 жовтня 2022 року

Державний секретар США Ентоні Блінкен у п’ятницю оголосив нові економічні санкції проти Північної Кореї після того, як ця ізольована країна запустила серію балістичних ракет. Блінкен назвав запуски «безпрецедентними за своєю швидкістю, масштабом і розмахом».

За минулі 12 днів Північна Корея провела шість випробувань балістичних ракет, останнє – у четвер. Дві балістичні ракети малої дальності (SRBM) було запущено в той час, коли дипломати в Раді Безпеки ООН обговорювали, як відповісти на запуск іншої ракети над Японією, що був двома днями раніше.

У п'ятничній заяві Блінкен сказав, що лише цього року Північна Корея або Корейська Народно-Демократична Республіка (КНДР) запустила 41 балістичну ракету, включаючи шість міжконтинентальних балістичних ракет.

У відповідь він оголосив, що Сполучені Штати запроваджують санкції проти «двох фізичних осіб і трьох юридичних осіб за діяльність, пов’язану з експортом нафти до Корейської Народно-Демократичної Республіки, яка безпосередньо підтримує розробку озброєнь КНДР та її військових»

Блінкен сказав, що Управління з контролю за іноземними активами Міністерства фінансів США (OFAC) зареєструвало New Eastern Shipping Co Ltd. разом із особами Квек Кі Сенг і Чен Ши Хуан за участь у передачі або доставці нафтопродуктів до КНДР.

У заяві Блінкен зазначив, що за допомогою санкцій «Сполучені Штати посилають чітке повідомлення про те, що ми продовжуватимемо вживати заходів проти тих, хто підтримує розвиток армії та арсеналу зброї КНДР».

Більше

XS
SM
MD
LG