Спеціальні потреби

Актуально

Останні події в Росії та Україні змусили адміністрацію США більш уважно стежити за ситуацією в цьому регіоні. - 2004-03-11

Скрутний стан зі свободою слова в Україні, примусив навіть зайняту проблемами тероризму та Близького Сходу адміністрацію США виступити з критичними заявами на адресу українського уряду. Державний департамент Сполучених Штатів назвав витіснення з еФ-еМ ефіру радіо Свобода та закриття київської радіостанції Континент наступом на демократію. Якщо раніше у Вашингтоні говорили про повільний розвиток демократії в Україні, то тепер звучать занепокоєння, що гине навіть те, що вже вдалося побудувати. Оцінка стану української демократії залежить від стандартів з якими порівнювати, вважає Надя Дюк екперт з питань України, директор відділу Європи та Євразії Національного американського фонду підтримки демократії.

Надя Дюк: «Коли порівнювати з Туркменістаном чи Узбекістаном, я би сказала, що рівень і свободи слова і розвиток недержавних організацій і громадянського суспільства взагалі є на дуже високому рівні. Але коли порівнювати з сусідами України тобто з Угорщиною, Словаччиною, особливо з Польщею тро кожного дня чуємо, що свобода слова в Україні занепадає, що громадянське суспільтво також не є розвинуто до такого рівня. Бажання було б таке, щоб Україна тягнула на Захід, а не на Схід».

Як розповідає Надя Дюк, поновлення уваги Сполучених Штатів до подій в Україні, не в аби яку чергу, викликано складною політичною ситуацію, у сусідній до неї Росії. Справи в Україні з демократією виглядають краще лише завдякі більш свідомому суспільству, вважає вона.

Надя Дюк: «Український народ, я не думаю, що так легко піддається таким авторитарним впливам як це відбувається в Росії».

Стосовно сьогоднішнього стану українсько-американських стосунків, то на думку Наді Дюк, одназначну оцінку дати складно. Білий Дім, державний департамент та Конгрес по різному реагують на події в Україні, каже вона.

Надя Дюк: «У держдепартаменті, останній рік два дуже мало аналізувалося, чи дуже мало дивилися на реальність, що відбувається взагалі в тому регіоні. Тут треба також враховувати відносини з Росією. Росія має дуже величезний вклад в анти-терористичну коалцію, що зібрала Америка. Тому, я думаю, те що відбувалося в Україні було на другому плані. А тепер після того, як державний секретар США Колін Пауел виступив з досить таким критичним виступом про демократію в Росії, то тепер Україну також розглядають в іншій перспективі. Також дивляться, що надходять вибори, дивляться, що свобода слова занепадає, дивляться на зловживання адмін-ресурсом, що вже почалося. Видно, що зі сторони держдепартаменту, Білого дому трохи щось міняється. Але я б не сказала, що це на найвищих рівнях ще до того часу. Також треба враховувати погляд нашого Конгресу, сенаторів і конгресменів які час від часу дуже різко виступають щодо відсутності поступу демократії в Україні. Я думаю, що окремих конгресменів і сенаторів це дуже турбує, а вони також мають дуже великий вплив на те як державний департамент буде відноситися до тих справ у майбутньому».

Цього року президентські вибори пройдуть як в Україні так і у США. Від зміни влади в Америці, Україні не потрібно чекати різкої зміни політики по відношенню до неї, каже Надя Дюк.

Надя Дюк: «Зовнішня політика Америки не міняється так швидко від одніє адміністрації до другої. Це не є особисті погляди одного чоловіка, що знаходиться на місці президента».

До американської столиці приїджає чимало представників неурядових організацій та опозиціонерів з усіх куточків світу. Часто гостями Вашингтона є посланці України. На думку Наді Дюк, такі візити мають важливу роль, хоча при формуванні зовнішньої політики США керуються в першу чергу власними інтересами.

Надя Дюк: «Я думаю приїзд, а особливо зустрічи є дуже цікавими для всіх хто зустрічається з ними. Не тільки українці, а усі хто приїджають мають зустрічи чи то в держдепартаменті, в конгресі, в сенаті, в нашій Раді Безпеки, також з різними неурядовими організаціями, таким як наш фонд. Це очевидно нас інформує, це дає прямий контакт з тими країнами, але все ж таки треба брати під увагу, що Америка має свої інтереси».

Всі новини дня

На HBO відбувлася прем'єра документального фільму “Чорнобиль. Загублені касети”. Відео

На HBO відбулася прем'єра документального фільму “Чорнобиль. Загублені касети”. Основою сюжету стала знахідка унікальних відеокасет з Чорнобильської трагедії у київських архівах - а також приватні кадри, які автори ніколи не показували широкому загалу.

У Асоціації правників України пояснюють, чому Україна має довести, що Росія чинить геноцид. Інтерв'ю

Робота на правовому фронті боротьби з Росією йде як на державному рівні, так і на неурядовому. Юридична спільнота України об’єднала зусилля, аби допомагати правоохоронцям фіксувати воєнні злочини росіян, а також координувати роботу зі своїми іноземними колегами.

У Вашингтоні відкрили фотовиставку "Маріуполь - мирний", "Маріуполь - героїчний". Відео

Україна оголосила про найбільший обмін полоненими з початку повномасштабної війни. Додому повернулись 144 військових, в тому числі 95 оборонців Азовсталі.

B Україні вже розслідують понад 20 тисяч випадків воєнних злочинів росіян. Відео

B Україні вже розслідують понад 20 тисяч випадків воєнних злочинів росіян. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:01:45 0:00

За інформацією генпрокуратури України, протягом своєї повномасштабної війни Росія обстріляла 25 тисяч об'єктів української цивільної інфраструктури, більшість із них - знищено. На додачу в Україні вже розслідують понад 20 тисяч випадків воєнних злочинів росіян.

Важливі заяви НАТО, США та що вони означають для України. Відео

Важливі заяви НАТО, США та що вони означають для України. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:11:26 0:00

НАТО оголосили про посилений пакет нелетальної допомоги Україні, а також про допомогу в модернізації збройного сектору України. Джо Байден оголосив про суттєвє збільшення військової присутності Сполучених Штатів у Європі.

Більше

XS
SM
MD
LG