Спеціальні потреби

Представники української влади заперечують полiтичний характер закриття «Континенту». - 2004-03-15


Київ - 12 березня. Представники української влади вважають несправедливими звинувачення в переслідуванні незалежних мас-медіа. Про це заявляє керівництво Національної ради з питань телебачення та радіомовлення. Випадок із закриттям радіостанції “Континент” українські чиновники називають “виробничим конфліктом”.

Голова Національної ради з питань телебачення та радіомовлення Борис Холод не згоден із численними заявами про утиски незалежних мас-медіа в Україні. Таку позицію відомство висловило в листі на адресу держсекретаря Сполучених Штатів Коліна Пауела. Нацрада закликає США об'єктивно розглядати ситуацію із припиненням діяльності радіо "Континент", яке ретранслювало програми “Голосу Америки”, ВВС та “Німецької хвилі”.

Помічник голови Нацради Олександр Свістула переконаний, що за цим кроком немає жодної політики. За його словами, “у нас позиція однозначна – компанія [радіо “Континент”] працювала весь цей час (3 роки) неправомірно, не маючи на це ліцензії Національної ради. Починаючи з 2001 року, ми зверталися до ДКВІ, до Укрчастотнагляду, ми писали листи в Генеральну прокуратуру з вимогою припинити незаконне мовлення.”

У листі до американського Держдепартаменту говориться, що крім відсустності ліцензії, радіо “Континент” мало значну заборгованість перед бюджетною організацією. Це й стало причиною припинення його мовлення та вилучення обладнання. У зверненні йдеться, що програми іноземних мовників в Україні можна чути в інших діапазонах.

“Виробничим конфліктом” назвав ситуацію навколо радіо "Континент" голова Держкомітету з телебачення і радіомовлення Іван Чиж. Він погоджується із рішенням закрити станцію, оскільки та не мала відповідної ліцензії. На думку Чижа, зробити це треба було ще три роки тому, а не чекати до президетських виборів.

Таким чином представники української влади відреагували на численні закиди міжнародних організацій та урядів інших країн щодо утисків мас-медіа.

Тим часом керівник радіо “Континент” Сергій Шолох продовжує шукати підтримки за кордоном. Він каже, що оскаржує рішення Нацради про позбавлення його ліценції у Європейському суді. Шолох стверджує, що змушений переховується в одній із європейських країн оскільки на батьківщині йому погрожували люди, близькі до СДПУ(о).

Відео - найголовніше

XS
SM
MD
LG