Актуально
Представники української влади заперечують полiтичний характер закриття «Континенту». - 2004-03-15
Київ - 12 березня. Представники української влади вважають несправедливими звинувачення в переслідуванні незалежних мас-медіа. Про це заявляє керівництво Національної ради з питань телебачення та радіомовлення. Випадок із закриттям радіостанції “Континент” українські чиновники називають “виробничим конфліктом”.
Голова Національної ради з питань телебачення та радіомовлення Борис Холод не згоден із численними заявами про утиски незалежних мас-медіа в Україні. Таку позицію відомство висловило в листі на адресу держсекретаря Сполучених Штатів Коліна Пауела. Нацрада закликає США об'єктивно розглядати ситуацію із припиненням діяльності радіо "Континент", яке ретранслювало програми “Голосу Америки”, ВВС та “Німецької хвилі”.
Помічник голови Нацради Олександр Свістула переконаний, що за цим кроком немає жодної політики. За його словами, “у нас позиція однозначна – компанія [радіо “Континент”] працювала весь цей час (3 роки) неправомірно, не маючи на це ліцензії Національної ради. Починаючи з 2001 року, ми зверталися до ДКВІ, до Укрчастотнагляду, ми писали листи в Генеральну прокуратуру з вимогою припинити незаконне мовлення.”
У листі до американського Держдепартаменту говориться, що крім відсустності ліцензії, радіо “Континент” мало значну заборгованість перед бюджетною організацією. Це й стало причиною припинення його мовлення та вилучення обладнання. У зверненні йдеться, що програми іноземних мовників в Україні можна чути в інших діапазонах.
“Виробничим конфліктом” назвав ситуацію навколо радіо "Континент" голова Держкомітету з телебачення і радіомовлення Іван Чиж. Він погоджується із рішенням закрити станцію, оскільки та не мала відповідної ліцензії. На думку Чижа, зробити це треба було ще три роки тому, а не чекати до президетських виборів.
Таким чином представники української влади відреагували на численні закиди міжнародних організацій та урядів інших країн щодо утисків мас-медіа.
Тим часом керівник радіо “Континент” Сергій Шолох продовжує шукати підтримки за кордоном. Він каже, що оскаржує рішення Нацради про позбавлення його ліценції у Європейському суді. Шолох стверджує, що змушений переховується в одній із європейських країн оскільки на батьківщині йому погрожували люди, близькі до СДПУ(о).
Всі новини дня
- Голос Америки
Фермери в штаті Іллінойс вимушені змінювати плани на посівну через ріст цін на добрива. Відео
Війна Росії в Україні відчувається навіть за тисячі кілометрів, на протилежному континенті. Фермери в американському штаті Іллінойс вимушені змінювати плани на посівну через ріст цін на добрива.
Єльченко: Реакція ООН на підрив Каховської ГЕС квола і запізніла. Відео
“Ми можемо вже відверто стверджувати про те, що ООН знаходиться в глибокій кризі. До речі, ще одне підтвердження цього – дуже квола і запізніла реакція сьогодні на підрив Каховської ГЕС”, - заявив колишній представник України в ООН Володимир Єльченко.
"Це обурливий акт, який ще раз демонструє жорстокість Росії під час війни в Україні", – Столтенберґ. Відео
"Руйнування Каховської дамби сьогодні становить загрозу життям тисяч мирних жителів і завдає серйозної шкоди навколишньому середовищу", – генсекретар НАТО Єнс Столтенберґ
- Голос Америки
"Україна мусить перемогти" - посол США в ОБСЄ відреагував на руйнування дамби в Каховці

"Обурливим актом екологічного руйнування" назвав вибух на Каховській ГЕС посол США в ОБСЄ Майкл Карпентер. Він вказав, що Росія з початку війни виявляє неповагу до життів цивільних та інфраструктури.
"Руйнування дамби в новій Каховці є обурливим актом екологічного руйнування, який наражає на небезпеку життя та добробут сотень тисяч українців, а також природнє середовище, - твітує посадовець. - З початку цієї війни, Росія не виявляла жодної поваги до життів цивільних та інфраструктури. Україна мусить перемогти".
В Європі вказують - Росія відповідатиме за руйнування цивільної інфраструктури.
"Руйнування цивільної інфраструктури чітко кваліфікується як воєнний злочин, і ми притягнемо Росію та її ставлеників до відповідальності", - написав у Twitter чільний посадовець ЄС, президент Європейської ради, Шарль Мішель.
Як повідомляв Голос Америки, генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберґ наголосив на тому, що підрив дамби становить загрозу для тисяч життів і ще раз демонструє жорстокість Росії під час війни в Україні.
"Неспровокована агресивна війна президента Путіна проти України надовго змінила наше безпекове середовище. Росія зруйнувала мир у Європі. Руйнування Каховської дамби сьогодні становить загрозу життям тисяч мирних жителів і завдає серйозної шкоди навколишньому середовищу. Це обурливий акт, який ще раз демонструє жорстокість Росії під час війни в Україні", - заявив генсек НАТО.
Міністр закордонних справ Великої Британії Джеймс Клеверлі закликав не забувати, що до цих подій призвела невиправдана агресія Росії.
"Я чув повідомлення про вибух на дамбі та ризики повені, - каже Клеверлі. - Мені ще занадто рано давати якусь оцінку ситуації по суті. Але, звісно, варто пам’ятати, що єдиною причиною, чому ця проблема є, це неспровоковане вторгнення Росії, повномасштабне вторгнення в Україну. Ми продовжуватимемо оцінювати ситуацію, що розвивається, але, звичайно, ми повторюємо те, що ми говорили протягом цього конфлікту, що найкраще, що Росія може зробити зараз, це негайно вивести свої війська".
Вранці 6 червня Оперативне командування ЗСУ "Південь" повідомило про руйнування Каховської ГЕС "внаслідок ймовірного підриву".
"Через це у зоні підтоплення близько 80 населених пунктів", - йдеться в повідомленні. Український президент Володимир Зеленський провів екстрене засідання РНБО, на якому погодили низку безпекових і дипломатичних заходів, зокрема йдеться про скликання засідання Ради Безпеки ООН. Росія, натомість звинувачує Україну в "саботажі" на дамбі.
"Найкраще, що Росія може зробити зараз, це негайно вивести свої війська", – Джеймс Клеверлі. Відео
"Я чув повідомлення про вибух на дамбі та ризики повені... Варто пам’ятати, що єдиною причиною, чому ця проблема є, це неспровоковане вторгнення Росії, повномасштабне вторгнення в Україну", – міністр закордонних справ Великої Британії Джеймс Клеверлі
Форум