Спеціальні потреби

Актуально

Чи залишиться український контингент в Iраку? - 2004-03-16

Київ - 16 березня. Український миротворчий контингент може залишити Ірак. Цього вимагають декілька політичних сил у Верховній Раді. До критиків перебування українських військових на Близькому Сході долучився і прем’єр Янукович. Позиції противників участі українців у операції в Іраку значно посилилися після терактів в Іспанії та рішення уряду цієї країни відкликати своїх військових із регіону. Верховна Рада може розглянути це питання протягом найближчих днів. Комуністи, соціалісти та депутати із блоку Юлії Тимошенко вимагають терміново відкликати український миротворчий контингент із Іраку. Політики із цих фракцій і раніше виступали проти участі України в операції в Перській Затоці. Але парламентська більшість підтримала подання Президента Кучми долучитися до сил коаліції.

Ще гострішою стала дискусія навколо цього питаня після терактів в Іспанії, внаслідок яких загинули 200 людей. Відповідальність за них взяла на себе аль-Кайда, таким чином, начеб-то, помстившись іспанцям за підтримку американських військ. Українські політики застерігають, що подальша участь у складі сил коаліції загрожує повторенням подібних терактів на території України.

Втім українське зовнішньополітичне відомство поки що заперечує можливість виведення українського контингенту з Іраку або навіть скороченя його чисельності. Речник МЗС Маркіян Лубківський впевнений – це питання поки що не стоїть.

«Контингент успішно виконує свою місію в провінції Васіт. І ми вважаємо, що виведення контингенту з території Іраку могло б призвести до дестабілізації ситуації, зокрема у цій провінції. А також могло би виявитися перешкодою для досягнення стабільності в Іраку і реалізації суверенітету цієї країни» - зазначив Лубкiвський.

На фоні цієї позиції МЗС досить несподівано прозвучала заява прем’єр-міністра Віктора Януковича. Виступаючи перед депутатами Верховної Ради, він зазначив, що не задоволений тим, що українські військові знаходяться в Іраку. Він зазначив, що це питання «знаходиться в політичній площині» і стане предметом дискусії.

Політолог Володимир Цибулько вважає малоймовірним відкликання українського контингенту. Він переконаний, що ні уряд, ні Рада національної безпеки не підуть на крок, який зашкодить в першу чергу самій Україні.

«Заяви такого плану - із розряду емоцій. Це в першу чергу страх повторення іспанського сценарію. Україні був запропонований шанс влитися в коло держав, які будуть формувати історію в ХХІ столітті. Якщо Україна хоче сама руйнувати принципи ставлення до себе, то вона власними руками знищить власну перспективу», сказав полiтолог.

У Верховній Раді зареєстровано принаймні два проекти постанов про відкликання військових з Іраку. Голова парламентського комітету з питань національної безпеки та оборони Георгій Крючков повідомив, що вони можуть бути проголосовані вже на цьому тижні.

Всі новини дня

Американські військові експерти: цей етап війни в Україні завершиться звільненням всіх територій. Відео

Американські військові експерти: Україна стоїть на порозі третього етапу війни, який має завершитися звільненням всієї території України, включно з Кримом.

Як реагує Захід на пошкодження газопроводів «Північного потоку»? Відео

Як реагує Захід на пошкодження газопроводів «Північного потоку»? Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:06:54 0:00

Пошкодження газопроводів «Північного потоку» є результатом навмисних та безвідповідальних диверсійних дій - заява НАТО. З подробицями про це та реакцією Заходу – Богдан Цюпин з Лондона.

Сенатори США запропонували законопроект проти країн, які підтримають нелегальну анексію Росії. Відео

Сенатори США представили новий законопроект, який у разі схвалення автоматично позбавить американської підтримки ті країни, які визнають нелегальну анексію Росією українських територій.

Сенат США схвалив додаткове фінансування для України на суму в понад 12 млрд доларів. Відео

Сенат Сполучених Штатів схвалив додаткове фінансування для України на суму в понад 12 мільярдів доларів. Як важливість додаткового фінансування для України прокоментували лідери демократів та республіканців у Сенаті – деталі.

Не допомагати Путіну. Чи заберуть іноземці свій бізнес з Росії через указ про мобілізацію? Відео

Мобілізація може підштовхнути іноземні компанії, які ще залишаються в Росії, закрити свій бізнес в країні. Про вихід іноземних інвесторів з Росії "Голос Америки" поговорив з аналітиками проекту «Бізнес для України» та Школи управління Єльського університету.

Більше

XS
SM
MD
LG