Спеціальні потреби

Актуально

Депутати оцiнюють роботу уряду Януковича - 2004-03-17

Київ – 16 березня. Сьогоднi депутати Верховної Ради оцінювали роботу уряду Віктора Януковича. Оцінки досить неоднозначні. З одного боку, прем`єр звітує про рекордні темпи зростання валового внутрішнього продукту, з іншого - ці цифри поки що ніяк не відчутні на гаманці конкретно взятого українця. Люди більше пам`ятають зернову кризу, суттєве подорожчання продуктів харчування та зменшення мінімальної зарплатні. Однак звіт уряду депутати вирішили заслухати у режимі, що не передбачав висловлення недовіри діючому кабінету. Відтак звіт депутати лише заслухали разом із презентацією нової програми. У ній Янукович знову пообiцяв українцям зростання добробуту.

«Ми збирамємося збільшити соціальні видатки з бюджету до шістдесяти відсотків і збільшити мінімальну зарплату до 237 гривень вже у вересні цього року. Загалом зарплати мають зрости на 15 відсотків» - сказав глава українського уряду.

Опозиція нову програму різко скритикувала – документ нереальний, неконкретний та абсолютно відрізняється від тієї політики, що її реалізує діючий уряд – каже Віктор Ющенко.

«Ви прочитайте програму і знайдете там дві цифри. А те, що цифрами не сказано, я не можу коментувати. Можна дізнатися у прем`єр-міністра, яка зарплата буде, чи можна взнати, яка пенсія буде, чи як буде відбуватися погашення боргів. Ви не отримаєте відповіді».

Однак більшовики, якi уряд Януковича підтримують, підтримали й програму, не надто заглиблюючись у її зміст. Вони кажуть, що головне – це стабільна робота головного органу виконавчої влади у неспокійний виборчий рік, вважає, наприклад, Валерій Пустовойтенко. «Треба дати уряду можливість спокійно працювати. Я за цю позицію» - сказав вiн.

Недоторканість протягом року для урядовців важлива і в контексті політичної реформи, адже тоді у Кабміну та його глави буде значно більше владних повноважень, а значить і ціна урядових крісел значно зросте. Соціаліст Микола Рудьковський каже, що Янукович скористався вдалим моментом.

«Користуючись тим, що поки що у Верховній Раді не проголосовані конституційні зміни, Верховна Рада і бiльшість і Президент не можуть вплинути на призначення нового уряду, команда прем`єра вдало використала момент і хоче прийняти програму, щоб отримати індульгенцію на час президентських виборів», - вiдзначив Рудьковський.

Тепер, якщо зміни до Конституції будуть ухвалені, прем`єр отримає практично президентські повноваження, а президент – діючий чи новобраний вже не матиме права відставки уряду.

Сьогодні Янукович отримав ще й недоторканність на рік від депутатів. Без сумніву – це плюс для прем`єра. Однак, є й невеликий мінус - якщо в минулому році за програму уряду проголосувало більше трьох сотень депутатів, то сьогодні – 235. Це означає, що кількість прихильників уряду суттєво зменшилася і залишається майже на критичному рівні. Це особливо важливо у контексті конституційних змін, адже після їх внесення, саме депутати обиратимуть прем`єра та всіх міністрів.

Всі новини дня

Громадяни Росії в Латвії мають скласти іспит на знання латвійської, інакше депортація. Відео

Половина з тих, хто прийшов на екзамен його успішно складають. Решта виправдовуються, що протягом багатьох років не знайшли можливості вивчити латвійську мову, бо їм вистачало російської.

ЗСУ тепер мають свій "фірмовий" почерк – унікальний шрифт, розроблений дизайнером із Сум. Відео

Збройні сили України тепер мають свій "фірмовий" почерк, унікальний шрифт, розроблений дизайнером із Сум. Які українські традиції використали в роботі над шрифтом для ЗСУ, і чому армія Німеччини користується стилем, який розробили росіяни?

Росія заблокувала експорт зерна з українських портів. ООН нагадує про голод, каже, що ситуація "дуже серйозна"

Судно New Victory під прапором Белізу перевозить зерно в рамках Чорноморської зернової ініціативи ООН, протока Босфор у Стамбулі, Туреччина, 12 травня 2023 року. REUTERS/Yoruk Isik

Російська федерація повідомила Спільний координаційний центр (СКЦ) у Стамбулі про обмеження реєстрацій суден в українському порту Південний.

Незважаючи на загрозу продовольчої кризи та голоду у низці країн, Росія таким чином блокує експорт зерна з України та мотивує це своє рішення бажанням відновити експорт власного аміаку територією України.

Про це 1 червня повідомив Стефан Дюжаррік, речник Генерального секретаря Організації Об’єднаних Націй.

“Ми стурбовані постійним уповільненням реалізації Чорноморської ініціативи”, - сказав Дюжаррік. Та зокрема повідомив, у травні експорт зерна та інших культур становив менше половини обсягів, відправлених у квітні. Так, у травні з українських портів вийшли 33 судна. Лише 3 з них – з порту Південний.

“Це дуже серйозна ситуація. Треба рухатися вперед. Ініціативу планується відновити 17 липня”, – сказав Дюжаррік.

Раніше ООН заявляла, що не має запасного плану на випадок, якщо Росія вийде з угоди, що дозволяє Україні експортувати зерно на міжнародні ринки.

“Глобальні гарячі точки голоду зростають, про що ми вас регулярно сповіщаємо”, - наголосив Дюжаррік. Він також запевнив, що секретаріат ООН надав практичні пропозиції “всім сторонам”.

Як повідомляв Голос Америки, 31 травня ООН заппропонувала Україні, Росії й Туреччині почати підготовку до відновлення транзиту російського аміаку через Україну. Це одна з “вимог” Кремля, у разі невиконання якої Росія погрожувала заблокувати експорт зерна з України.

Мінінфраструктури України 1 червня повідомила, що українська сторона надіслала листа до СКЦ з вимогою відновити повноцінну роботу. Йдеться про діяльність СКЦ у складі 3 інспекційних команд та 9 інспекцій на день. “Українські інспектори наразі перебувають в СКЦ та готові негайно приступити до роботи в разі відновлення реєстрації суден”, - інформує міністерство.

“Сподіваємося, що партнери по [зерновій - ред.] Ініціативі все ж таки знайдуть рішення та припинять цей шантаж Росії всього світу. Адже значення Зернової Ініціативи вже доведено світовим продовольчим ринком і світ не має мовчати”, - йдеться у оприлюдненій заяві Мінінфраструктури.

У ній також йдеться про 7 місяців “саботажу та гальмування роботи з боку російської делегації в СКЦ”, у результаті чого світ недоотримав мінімум 20 млн тонн продовольства.

За інформацією відомства, упродовж 10 місяців роботи Зернової ініціативи експортовано понад 30,5 млн тонн продукції українських аграріїв.

Українську “Мавку” показують на великих екранах у США. Відео

Українську “Мавку” показують на великих екранах у США. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:05:37 0:00

Українська “Мавка” збирає зали глядачів в американських кінотеатрах. Анімаційний фільм за мотивами Лісової пісні Лесі Українки вийшов у прокат на великих екранах у США.

Чи може Україна завдавати ударів по території Росії? Коментарі законодавців США. Відео

Упродовж травня Росія здійснює повітряні атаки на українські міста, зокрема на Київ, ледь не щодня. Як на це реагують в Конгресі? Що кажуть про можливість України завдавати ударів по території Росії? І як пропонують притягнути росіян до відповідальності?

Більше

XS
SM
MD
LG