Спеціальні потреби

Актуально

Звернення президента Кучми до парламенту - знову письмове - 2004-03-18

Київ – 17 березня. Цього року українські депутати знову не матимуть можливості побачити Президента у стінах Верховної Ради. Вже втретє Леонід Кучма направляє депутатам своє традиційне звернення до парламенту у письмовому вигляді. Про те, що Президент сьогодні направив до Верховної Ради своє традиційне послання, журналістам повідомив його радник Анатолій Гальчинський. Він додав, що Президент категорично відмовився виступати перед депутатами. Радник Президента каже, що такі дії Кучми відповідають нормам Конституції. Це його право вирішувати, в якому вигляді депутати ознайомляться із посланням. Між тим питання про присутність президента у парламенті періодично все ж піднімається. Депутати вважають, що Кучма не хоче виступати у стінах Верховної Ради, оскільки уже не одна з його появ у парламенті супроводжувалася провокацiями.

Що стосується самого звернення, то, за словами Анатолія Гальчинського, воно складається з двох розділів: «Суспільно-політичний розвиток, формування основних принципів громадянського суспільства» а також «Про підсумки соціально-економічного розвитку України у 2000-2003-роках та завдання на 2004 рік». Крім того до тексту послання включені сiм тематичних доповідей. Нагадаємо, що це вже дев`яте послання Леоніда Кучми, починаючи від 1994 року.

У президентському зверненні не йдеться про конкретні дати вступу України до Європейського Союзу. За словами Гальчинського, у посланні увага акцентується на тому, що євроінтеграційний курс України є «внутрішнім питанням». Ця проблема стосується, у першу чергу, наближення країни до європейських стандартів, а також вироблення відповідної моделі трансформаційних процесів, сказав він, відзначивши, що разом з тим Україна повинна враховувати досвід країн Центральної Європи. Як сказав радник Президента, у посланні також відзначається, що Україна зацікавлена в розширенні Євросоюзу. Україна виграє в стратегічному і геополітичному плані, відзначив він. Складності, що можуть виникнути при розширенні ЄС, на сьогоднішній день є предметом переговорів на двосторонніх рівнях і на рівні Україна-ЄС.

Анатолій Гальчинський наголосив, що над цьогорічним посланням працювали 108 незалежних експертів.

Це уже втретє, що президент Кучма не виступає з посланням у Верховнiй Радi. Так уже сталося у 2000 i 2001 роках. У 2002 роцi соцiалiст Юрiй Луценко створив скандал, вручивши Президентовi личаки. Минулий рiк виявився для президента Кучми не кращим. Тодi деякi депутати-опозицiонери почали повертати йому свої книги з текстом послання.

Всі новини дня

На HBO відбувлася прем'єра документального фільму “Чорнобиль. Загублені касети”. Відео

На HBO відбулася прем'єра документального фільму “Чорнобиль. Загублені касети”. Основою сюжету стала знахідка унікальних відеокасет з Чорнобильської трагедії у київських архівах - а також приватні кадри, які автори ніколи не показували широкому загалу.

У Асоціації правників України пояснюють, чому Україна має довести, що Росія чинить геноцид. Інтерв'ю

Робота на правовому фронті боротьби з Росією йде як на державному рівні, так і на неурядовому. Юридична спільнота України об’єднала зусилля, аби допомагати правоохоронцям фіксувати воєнні злочини росіян, а також координувати роботу зі своїми іноземними колегами.

У Вашингтоні відкрили фотовиставку "Маріуполь - мирний", "Маріуполь - героїчний". Відео

Україна оголосила про найбільший обмін полоненими з початку повномасштабної війни. Додому повернулись 144 військових, в тому числі 95 оборонців Азовсталі.

B Україні вже розслідують понад 20 тисяч випадків воєнних злочинів росіян. Відео

B Україні вже розслідують понад 20 тисяч випадків воєнних злочинів росіян. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:01:45 0:00

За інформацією генпрокуратури України, протягом своєї повномасштабної війни Росія обстріляла 25 тисяч об'єктів української цивільної інфраструктури, більшість із них - знищено. На додачу в Україні вже розслідують понад 20 тисяч випадків воєнних злочинів росіян.

Важливі заяви НАТО, США та що вони означають для України. Відео

Важливі заяви НАТО, США та що вони означають для України. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:11:26 0:00

НАТО оголосили про посилений пакет нелетальної допомоги Україні, а також про допомогу в модернізації збройного сектору України. Джо Байден оголосив про суттєвє збільшення військової присутності Сполучених Штатів у Європі.

Більше

XS
SM
MD
LG