Спеціальні потреби

Актуально

Українсько-польсько-американська зустрiч у Варшавi. - 2004-03-18

Київ - 17 березня. Сьогодні у Варшаві відбулися тристоронні українсько-польсько-американські консультації. Темами переговорів були співпраця в енергетиці та взаємодія в Іраку. Сполучені Штати представляли заступник держсекретаря Стiвен Пайфер та посол в Україні Джон Гербст.

Найбільше журналістів цікавила реакція американських урядовців на заяви у Києві про необхідність відкликання українського контингенту з Іраку. Після терактів у Іспанії про таку можливість почали говорити не тільки представники української опозиції. Навіть голова уряду Віктор Янукович сказав, що це питання буде предметом дискусії.

Стівен Пайфер вважає, що теракт в Іспанії тільки доводить важливість та необхідність спільних зусиль у боротьбі із тероризмом.

«Україна прийняла рішення, яке звичайно передбачало певний ризик та певну пожертву. Але направлення українських стабілізаційних сил в Ірак допомагає досягти дуже важливої мети – нормалізації життя в цій країні» - зазначив Пайфер.

Крім того, участь в стабілізаційних силах дає можливість українським компаніям отримати вигідні контракти на відбудову іракської економіки. Американський уряд допустив до конкурсу підприємства з країн, які підтримали коаліцію. Нафтові, будівельні та транспортні компанії з України намагаються брати участь у тендерах. Щоправда інформації про жоден контракт, отриманий українськими фірмами поки що не має. Про це також говорили у Варшаві. Але пославшись на американські закони, Стівен Пайфер зауважив, що уряд США не має можливості впливати на процес визначення переможців.

«Рішення має прийматися на конкурентній основі. Ми не можемо приймати політичного рішення віддати комусь перемогу в конкурсі. Але що ми можемо зробити – це допомогти українським компаніям краще зрозуміти процес написання та подання своїх пропозицій» - сказав заступник держсекретаря США.

Всі новини дня

Мецола закликала країни ЄС розглянути можливості надати винищувачі Україні

Архівне фото: Президентка Європейського парламенту Роберта Мецола

Президентка Європейського парламенту Роберта Мецола заявляє, що Євросоюз має перейти до наступного кроку і розглянути можливості надати винищувачі Україні.

«Ми надаємо військові допомогу і обладнання. Зараз країни-члени ЄС мають перейти до наступного кроку й розглянути можливості надати винищувачі і зброю дальньої дії. Наша відповідь має бути пропорційна загрозі, а вона – дуже велика», – заявила Мецола перед виступом президента України Володимира Зеленського у Європарламенті.

«Вам не потрібно переконувати всіх нас у тому, наскільки ці літаки важливі… Ми маємо вжити конкретних заходів, щоб наблизити перемогу і реальний мир. Ми маємо притягнути до відповідальності відповідальних за злочини. Хочу повторити обіцянку, дану мною, коли я приїхала минулого року до Києва, – ми з вами, ми є з вами і будемо з вами», – додала президентка Європарламенту.

Днем раніше, 8 лютого, під час зустрічі в Парижі президент України Володимир Зеленський закликав лідерів Франції й Німеччини «якомога швидше» надати Україні винищувачі, щоб відбити наступ Росії. Вони пообіцяли продовжувати підтримку України, в тому числі військову, «стільки, скільки буде потрібно» до перемоги.

Американсько-Українська Ділова Рада 30 років залучає інвестиції в Україну, і продовжує робити це у воєнний час. Відео

Збирати міни замість врожаю, терпіти фінансові збитки, але не згортати бізнес. Щонайменше 200 американських компаній продовжують працювати в Україні в умовах війни за підтримки однієї з найбільших торгових асоціацій – Американсько-Української Ділової Ради у Вашингтоні. 

Джо Байден у промові «Про стан справ в країні» згадав Україну, закликав до реформ та двопартійної співпраці. Відео

7 лютого Президент Джо Байден звернувся до Конгресу США з промовою «Про стан справ в країні». Байден згадав Україну, закликав до реформ та двопартійної співпраці. Колеги-демократи назвали це звернення «рузвельтівським», а парламентарі з Республіканської партії освистали виступ. 

Рада Безпеки ООН вже вдруге на цьому тижні провела засідання, присвячене Україні. Відео

Рада Безпеки ООН вже вдруге на цьому тижні провела засідання, присвячене Україні. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:06:36 0:00

Радбез ООН вдруге на цьому тижні провів засідання, присвячене Україні. Сьогодні брифінг скликала Росія, аби обговорити «перспективи мирного врегулювання кризи довкола України в контексті збільшення поставок західної зброї». За засіданням у штаб-квартирі ООН стежила Ірина Соломко.

Деталі візиту президента України до Великобританії: зустріч з Ріші Сунаком, аудієнція у короля, виступ перед парламентом. Відео

Президент Зеленський наперед «подякував» Лондону за потужні британські літаки під час свого візиту до Великої Британії. Можливість відправлення Україні винищувачів для захисту у війні проти РФ не зняте з порядку денного, заявив прем'єр-міністр Великої Британії Ріші Сунак. 

Більше

XS
SM
MD
LG