Спеціальні потреби

Актуально

Зеленi Днiпропетровська кажуть «нi!» генетично модифiкованим продуктам - 2004-03-19

16 березня у Дніпропетровську Українська Екологічна Асоціація «Зелений світ - Друзі Землі України» приєдналася до всеєвропейської акції «Удар у відповідь». Акцiя ініційована міжнародною організацією «Друзі Землі Європи» після того, як США, Канада та Аргентина подали через Світову Організацію Торгівлі (СОТ) позов на країни Європейського Союзу з приводу порушення правил вільної торгівлі. Згідно з позовом, порушення полягає у запровадженні мораторію на розповсюдження генетично модифікованих продуктів у країнах Євросоюзу. Після саміту СОТ у Канкуні Друзі Землі розпочали кампанію проти втручання транснаціональних корпорацій через міжнародні інституції у внутрішні справи європейських країн стосовно ставлення до генетично модифікованих продуктів.

Акція, що полягає в інформуванні населення і збиранні підписів під зверненням громадян європейських країн до СОТ, розпочалася 11 вересня 2003 року. Спеціально для цієї акції Друзі Землі Європи виготовили величезний надувний томат з намальованою на ньому хижою пикою. Цей томат на майданах і площах під час проведення акції «Удар у відповідь» бачили жителі Парижа, Берліна, Мадрида, Амстердама, Варшави, Відня, Загреба, Тбілісі. З Грузії цей символ генетично модифікованого продукту був переданий українським Друзям Землі.

Українці протягом двох місяців не мали змоги розпочати акцію з причини спочатку затримання надувного овоча на митниці, потім, після оформлення значної кількості документів для розмитнення томата, почалися непорозуміння з міською владою Дніпропетровська, яка вимагала узгоджень проведення акції з низкою міських служб і з дозволом зволікала. Письмового дозволу на проведення акції зелені так і не отримали і, якби не підтримка акції з боку Дніпропетровської обласної держадміністрації, томат довелося би без його демонстрації відправляти на Кіпр, де Друзі Землі вже кілька разів переносили дату проведення акції з причини її затримки в Україні.

Акція у Дніпропетровську була небагатолюдною. Перехожі на центральній площі міста, звиклі до різного роду рекламних акцій, були здебільшого байдужі. Проте близько двохсот підписів під зверненням до СОТ зелені назбирали.

Мету проведення акції «Удар у відповідь» і ставлення українських зелених до генетично модифікованих продуктів з`ясував голова Дніпропетровської обласної організації Всеукраїнської Асоціації «Зелений Світ» Віктор Хазан:

«Ми хочемо дати інформацію нашим громадянам щодо небезпеки генетично модифікованих організмів і зібрати підписи, які разом з іншими підписами європейських громадян будуть доставлені до Світової Організації Торгівлі. Справа у тому, що Україна може стати взагалі центром розповсюдження цих організмів і в Європі і в Азії. Небезпека вкрай велика. Тому що фактично зникне наше сільське господарство, яке було традиційно, по друге – люди не будуть знати, що вони взагалі споживають з їжі і є інші проблеми: чи світ буде вкладати свої гроші і свої сили у розвиток органічного землеробства, яке корисне людям, чи віддаватиме свої гроші міжнаціональним корпораціям, які з цього наживають великі гроші, а наслідки цього невідомі».

У зверненні, яке після збирання підписів у містах Європи буде передане до Світової Організації Торгівлі, міститься твердження, що регулювання світової торгівлі генетично модифікованими продуктами має здійснюватися згідно з Протоколом з біобезпеки Організації Об’єднаних Націй, а не рішеннями СОТ.

«Світова Організація Торгівлі не має права відбирати у людей право вибору, не мусить порушувати право держав застосовувати заходи для захисту їхніх громадян і довкілля, і мусить припинити розгляд позову проти Євросоюзу щодо регулювання розповсюдження генетично модифікованих продуктів», сказано у зверненні громадян європейських держав до СОТ.

Всі новини дня

На HBO відбувлася прем'єра документального фільму “Чорнобиль. Загублені касети”. Відео

На HBO відбулася прем'єра документального фільму “Чорнобиль. Загублені касети”. Основою сюжету стала знахідка унікальних відеокасет з Чорнобильської трагедії у київських архівах - а також приватні кадри, які автори ніколи не показували широкому загалу.

У Асоціації правників України пояснюють, чому Україна має довести, що Росія чинить геноцид. Інтерв'ю

Робота на правовому фронті боротьби з Росією йде як на державному рівні, так і на неурядовому. Юридична спільнота України об’єднала зусилля, аби допомагати правоохоронцям фіксувати воєнні злочини росіян, а також координувати роботу зі своїми іноземними колегами.

У Вашингтоні відкрили фотовиставку "Маріуполь - мирний", "Маріуполь - героїчний". Відео

Україна оголосила про найбільший обмін полоненими з початку повномасштабної війни. Додому повернулись 144 військових, в тому числі 95 оборонців Азовсталі.

B Україні вже розслідують понад 20 тисяч випадків воєнних злочинів росіян. Відео

B Україні вже розслідують понад 20 тисяч випадків воєнних злочинів росіян. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:01:45 0:00

За інформацією генпрокуратури України, протягом своєї повномасштабної війни Росія обстріляла 25 тисяч об'єктів української цивільної інфраструктури, більшість із них - знищено. На додачу в Україні вже розслідують понад 20 тисяч випадків воєнних злочинів росіян.

Важливі заяви НАТО, США та що вони означають для України. Відео

Важливі заяви НАТО, США та що вони означають для України. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:11:26 0:00

НАТО оголосили про посилений пакет нелетальної допомоги Україні, а також про допомогу в модернізації збройного сектору України. Джо Байден оголосив про суттєвє збільшення військової присутності Сполучених Штатів у Європі.

Більше

XS
SM
MD
LG