Спеціальні потреби

Актуально

Тернопiльську мiську Раду чекають новi перевiрки - 2004-03-19

18 березня Тернопільська міська Рада знову працювала протягом дня. На надзвичайній сесії депутати обговорювали ситуацію, що склалася, у зв`язку з наміром обласної податкової міліції провести нову ширикомасштабну перевірку дотримання вимог податкового і валютного законодавства.

Українські політики нині жваво обговорюють протистояння між податківцями та міською радою Тернополя. Зокрема, народний депутат України, почесний голова УРП «Собор» Левко Лук`яненко висловив занепокоєння з приводу того, що останнім часом у різних містах і селах України силові структури використовують для нападу і блокування роботи місцевих органів влади.

«Це звичайні фашистські кроки, спрямовані на встановлення диктатури в Україні. Прининення роботи Ради – хіба можна піти далі? Виконавча влада на місцях і силові структури нахабніють...» – переконаний Левко Лук`яненко.

Голова партії «Яблуко» Михайло Бродський назвав поведінку податківців та обласної влади у Тернополі нахабством.

«Першою ластівкою були події 1996 року навколо концерну Денді. Далі нищили газету Київські відомості. Сьогодні вже закрили все, що лише можливо... За вісім років влада навчилася, стала більш професійно знищувати своїх конкурентів, більш інтенсивно. Триває реальна боротьба за владу. І триває вже давно: Ялта, Одеса, Мукачево. І ось тепер Тернопіль...», сказав Бродський.

Представник міської Ради Тернополя Володимир Кашицький в інтерв`ю Голосу Америки дав оцінку нинішнім діям податківців:

«Ми вважаємо, що ці дії є поза межами чинного законодавства. Саме тому працює сьогодні сесія. Є інформація, що ситуація у Тернополі розглядається профільними комітетами Верховної Ради і швидше за все 19 березня керівні особи певних підрозділів будуть у нас в міській Раді» - сказав Кашицький.

18 березня депутати міськради у Тернополі ухвалили рішення створити комісію, яка працюватиме над зверненням до різних міжнародних організацій з приводу ситуації, яка склалася в місті. Податківці, зі свого боку, висловили готовність, у разі необхідності, повернути до міськради ті з вилучених під час перевірки документів, які необхідні для роботи Тернопільського міськвиконкому.

Як сказав старший слідчий обласної податкової міліції Атіла Ковчі:

«Якщо міська Рада буде бачити перешкоду у своїй роботі, в тому що відсутні певні документи, вона може в будь-який день звернутися до слідчого, який проводить розслідування, з проханням повернути той чи інший документ. Якщо слідчий вирішить, що цей документ не має значення речевого доказу у кримінальній справі – він, своїм рішенням, може цей документ повернути».

Підтримку міській Раді висловили вже чимало політичних партій регіону. Серед них є і обласна організація Конгресу українських націоналістів, голова якої – Володимир Ткач назвав дії податківців «владним свавіллям і намаганням чинити тиск на органи місцевого самоврядування».

Не дивлячись на закони держави, рішення органів місцевого самоврядування, чиниться тиск. Однозначно, інакше як замовною і політичною справою, події у Тернополі назвати неможливо, вважає лідер КУН у Тернополі.

Заяви підтримки міській Раді поширив і регіональний штаб блоку Наша Україна.

Всі новини дня

Вища бейсбольна ліга США «Стоїть з Україною». Відео

Вища бейсбольна ліга США «Стоїть з Україною». Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:01:52 0:00

На урочисте відкриття спортивного сезону запросили Оксану Маркарову. Посолку України у США попросили зробити символічну першу подачу м’яча.  Подія відбулася 30 березня під час стартового матчу Національної збірної Washington Nationals на околиці Вашингтона.

Чи може Дональд Трамп балотуватися у президенти США. Відео

Чи може Дональд Трамп балотуватися у президенти США. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:07:17 0:00

Лава присяжних у Нью-Йорку висунула кримінальні обвинувачення Дональду Трампу. Вперше в історії колишнього президента США звинувачують в кримінальному правопорушенні. Що далі?

РФ в ООН: реакції на створення ядерної загрози та головування в Радбезі. Відео

РФ в ООН: реакції на створення ядерної загрози та головування в Радбезі. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:11:02 0:00

«Війна в Україні є найгострішим прикладом ризику застосування ядерної зброї» - в Радбезі ООН відбулось засідання щодо розміщення російської ядерної зброї в Білорусі. Що означатиме головування Росії в Радбезі ООН та чи існують юридичні шляхи недопущення цього?

«У роковини масових вбивств у Бучі Росія очолить Радбез», – представник Естонії при ООН. Відео

«Хіба це не показово, що завтра, у роковини масових вбивств у Бучі, Росія очолить Раду Безпеки ООН? Це ганебно, принизливо і небезпечно», – Рейн Таммсаар, постійний представник Естонії при ООН

Ядерні ризики для світу через дії Росії - заяви із скликаного Україною засідання Радбезу ООН

Запуск російської ракети «Іскандер-К» під час військових навчань на полігоні в Росії. Russian Defense Ministry Press Service via AP

Ризик застосування ядерної зброї сьогодні вищий, ніж будь-коли з часів холодної війни, а війна в Україні є найгострішим прикладом цього ризику. Такі заяви пролунали 31 березня під час засідання Ради Безпеки ООН, скликаного за ініціативою України для обговорення розміщення Росією ядерної зброї на території Білорусі.

"Триваюче ігнорування Путіним власних обіцянок"

Заступник постійної представниці США при ООН з особливих політичних питань Роберт Вуд, оцінюючи дії Росії і Білорусі, заявив, що сьогодні ризик застосування ядерної зброї “вищий, ніж будь-коли з часів холодної війни”, і додав, що "ігнорування Путіним власних обіцянок своїм друзям щодо міжнародних зобов’язань Росії [зокрема зобов’язання перед лідером Китаю ефективно зменшити ризик ядерної війни, - ред.] та його готовність пожертвувати стратегічною стабільністю заради досягнення своїх цілей в Україні є ризиком для порядку денного цієї Ради щодо підтримки міжнародного миру та безпеки”, - повідомив Вуд.

Війна в Україні є найгострішим прикладом ризику застосування ядерної зброї.
Ідзумі Накаміцу

Війна в Україні є найгострішим прикладом ризику застосування ядерної зброї, - сказала заступниця генсека ООН та верховна представниця із роззброєння Ідзумі Накаміцу. Хоча, з її слів, проблема розміщення ядерної зброї існує десятиліттями в різних регіонах світу і за різними домовленостями.

Небезпечна риторика та завуальовані погрози

З огляду на домовленість РФ з Білоруссю про розміщення на її території ядерної зброї Накаміцу заявила: “Ліквідація ядерної зброї залишається найвищим пріоритетом у сфері роззброєння ООН і метою, якій залишаються відданими держави-учасниці [...] Виконання цих зобов'язань є важливим елементом запобігання розповсюдженню та використанню ядерної зброї та її ліквідації. Це лежить в основі підтримки міжнародного миру та безпеки”.

Заради безпеки вона також повторила заклик Генерального секретаря ООН до Російської Федерації та Сполучених Штатів повернутися до повного виконання Договору про обмеження стратегічних наступальних озброєнь.

Основними факторами небезпеки уповноважена з питань роззброєння назвала відсутність діалогу, руйнування архітектури роззброєння і контролю над озброєннями. А також поєднання вищезазначеного із “небезпечною риторикою та завуальованими погрозами”.

Накаміцу закликала до неухильного дотримання країнами своїх зобов’язань і виголосила прохання “негайно докласти серйозних зусиль для зменшення ядерного ризику та ескалації напруженості”.

"Бряцання ядерною зброєю"

Тим часом представник Росії в ООН Василь Небензя заявив у відповідь:Сьогодні ми почули чимало критичних зауважень на адресу нашої країни. Загальна логіка наших колишніх західних партнерів про те, що у всіх бідах сьогоднішнього світу винна Росія нас не дивує”.

“Так, ми підтверджуємо, що у ядерній війні не може бути переможців, що було зафіксовано у спільній заяві лідерів Росії та США. Проте ми нагадаємо про динаміку та долю та долі договорів у галузі стратегічної стабільності”, - сказав Небензя, висловивши свої претензії до американської сторони стосовно озброєння. Небензя вважає, що у рамках співробітництва країн НАТО в Європі “вже може бути розміщено близько 100-150 американських тактичних ядерних бомб”, а “точне місцезнаходження американської ядерної зброї не розкривається”.

Представник України в ООН Сергій Кислиця, виступаючи на засіданні Радбезу, пояснив, що Україна ініціювала проведення цієї зустрічі після останньої заяви РФ щодо намірів розмістити тактичну ядерну зброю на території без’ядерної держави Білорусі. “Це черговий провокаційний крок злочинного режиму Путіна, який підриває основні принципи Договору про нерозповсюдження ядерної зброї, архітектуру ядерного роззброєння та нерозповсюдження, а також міжнародну систему безпеки у цілому”, - сказав Кислиця.

Він нагадав, що ядерний шантаж був одним із інструментів, які Росія використовувала з самого початку свого вторгнення. "Окрім обстрілів та захоплення українських ядерних об’єктів, це також загострило ядерні загрози на глобальному рівні”, - наголосив представник України.

Кислиця також віддав шану Китаю: “Китайська сторона у дуже ввічливій формі нагадала Москві, що ядерну війну неможливо виграти, а розповсюдженню ядерної зброї необхідно запобігти. На відміну від Росії, позиція китайської сторони щодо ядерної зброї тверда і чітка”.

Критично важливо для всіх відповідальних країн не піддатися російському бряцанню ядерною зброєю та консолідувати спільні і рішучі дії.
Сергій Кислиця

Український посол також нагадав присутнім, що Україна “завжди була відповідальним членом міжнародного співтовариства та зробила безпрецедентний внесок у сфері ядерного роззброєння, підписавши Будапештський меморандум 1994 року про відмову від третього у світі ядерного арсеналу”.

Кислиця також наголосив, що критично важливо для всіх відповідальних країн не піддатися російському "бряцанню ядерною зброєю" та консолідувати спільні і рішучі дії для забезпечення надійного стримування та запобігання подальшій "ерозії ядерного роззброєння та нерозповсюдження з боку Росії”.

Більше

Відео - найголовніше

Вища бейсбольна ліга США «Стоїть з Україною». Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:01:52 0:00
XS
SM
MD
LG