Спеціальні потреби

Полiтреформа наразi провалилася - 2004-04-08


Київ – 8 квiтня. Верховна Рада України сьогоднi не змогла ухвалити законопроект про змiни до Конституцiї. Для затверження закону, який мав передати частину президентських повноважень парламенту, не вистачило шість голосів. Таким чином конституційна реформа відкладена на невизначений термін.

Страсний четвер став визначальним у долі конституційної реформи, яку вже декілька місяців намагається провести українська влада. Вже двічі його голосували у парламенті. Але для того, щоб внести зміни до конституції сьогодні потрібні були триста депутатів.Крім більшості за поправки мали проголосувати соціалісти та комуністи. Лідер КПУ пообіцяв підтримку закону. Соціалісти тягнули до останнього, висуваючи додаткові умови. Попередні підрахунки показували, що долю реформи може вирішити всього декілька голосів.

Планувалося, що це питання розглядатимуть п`ять годин, але в дійсності працювали значно довше. Атмосфера в залі та поза ним була вкрай напружена та емоційна.

На початку ранкового засідання в кулуарах з`явилася група невідомих людей. Депутати від опозиції вимагали з`ясувати хто вони, і як потрапили до будинку Верховної Ради. Спікер Литвин з’ясував, що це працівники служби державної охорони, які проходять в Раді інструктивне навчання.

Потім в Раді раптово перестали працювати мобільні телефони. Опозиція знову почала шукати в цьому спроби силового тиску. Але згодом зв`язок відновився. Цілий день із декількома перервами депутати наводили аргументи “за” та “проти” реформи.

Під стінами парламенту протягом дня мітингували декілька тисяч прихильників блоку Ющенка та Тимошенко. Вони закликали депутатів не вносити зміни до конституції.

Кульмінаційний момент настав близько шостої вечера. Опозиція просить з`ясувати кількість реально присутніх в залі депутатів. Вісімнадцять парламетнарів недорахувалися. Серед них декілька більшовиків. Лідера аргарної партії Катерину Ващук привозять із лікарні. Литвин проводить поіменну реєстрацію. У залі зареєструвалися 307 депутатів.

На вимогу Олександра Мороза в разі схвалення зміни до конституції мають вступити в силу лише після президентських виборів. Спікер ставить постанову на голосування – на табло висвічується 294 глосів “за”. Для проведення реформи не вистачило 6 голосів. Пізніше з`ясувалося, що проголосували картки п`яти відсутніх депутатів. Володимир Литвин оголосив засідання закритим.

XS
SM
MD
LG