Спеціальні потреби

Чи завершилася полiтреформа в Українi? - 2004-04-12


Київ – 9 квiтня. Попри невдале голосування за зміни до Конституції України у Верховній Раді все ще не ставлять крапки на політичній реформі. Керманичі більшості кажуть про можливість переголосування конституційних змін. Опозиція такий варіант категорично відкидає.

Версію про можливість переголосування неухвалених у четвер змін до Конституції відразу після голосування озвучив один із наближених до Віктора Медведчука депутатів Нестор Шуфрич. За його версією, депутати не розібралися в тому, за що голосували – чи за поправку Мороза, що зміни вступають в силу після президентських виборів, чи власне за самі зміни.

Натомість координатор більшості Степан Гавриш відразу після голосування сказав, що реформа провалилася. Вже за півтори години в ефірі телеканлу Інтер він заявив, що зміни можуть бути проголосовані, зважаючи не деякі юридичні тонкощі. Однак, схоже, що остаточного рішення щодо переголосування більшовики ще не ухвалили.

Опозиція у свою чергу переголосування виключає. На конституційній реформі поставлено крапку, сказала Юлія Тимошенко і закликала членів більшості переходити до опозиції.

Опозиціонери вважають що у четвер влада отримала дуже серйозну психологічну поразку, і втратила кілька суттєвих козирів напередодні виборчої кампанії, у якій їй буде складно щось протиставити лідери опозиції – Віктору Ющенку. Його команда відтепер обіцяє серйозно займатися саме виборами.

Нашоукраїнці переконані, що їх колеги із табору більшості вже перевтомилися політичними пристрастями і що зараз парламент може повернутися до розгляду буденних питань. Сьогодні депутати зробили ще один крок, який може серйозно не сподобатися декому в президентській адміністрації. Опозиція разом із деякими фракціями більшості та спікером Литвином – разом 299 депутатів -- проголосували за постанову, якою радять Президенту звільнити голову Національної телекомпанії Олександра Савенка, якого українська преса називає наближеним до лідера об`єднаних соціал-демократів Медведчука.

XS
SM
MD
LG