Спеціальні потреби

«Деприватизацiя» у Днiпропетровську. - 2004-04-15


У Дніпропетровську вживають заходів щодо повернення у власність міста будівель і об’єктів, незаконно приватизованих за наказами Павла Лазаренка його ж комерційними фірмами.

У 1997–1999 роках, коли Павло Лазаренко був у Дніпропетровську головою обласної ради і обласної державної адміністрації, фірмами, що належали Лазаренку чи його партнерам у бізнесі, були приватизовані найпрестижніші у місті будівлі, серед яких унікальна будівля обласного Ділового центру, багатоповерховий будинок Облкомунгоспу, католицький костьол святого Йосифа, будинок Міністерства Чорної металургії України і ще близько десяти інших будівель та приміщень. Кілька років тому міська влада Дніпропетровська через прокуратуру і господарчий суд вже намагалася повернути будівлі у власність міста. Вищий господарчий суд України відмовив у задовільненні позовів, визнавши незаконність приватизації, але пославшись на те, що будівлі перепродані і власниками їх сьогодні є іноземні фірми, визнані судом добросовісними покупцями.

На початку квітня у Дніпропетровській області Координаційним комітетом з боротьби з корупцією і організованою злочинністю при президенті України проведена комплексна перевірка законності дій місцевої влади та виконання указів президента щодо реформування села, очолювана головою Комітету Тетяною Корняковою. Після тижня роботи Комітету була терміново скликана позачергова сесія обласної ради, на якій серед інших питань були заслухані протести прокуратури області. Сесією за цими протестами скасовані розпорядження голови Дніпропетровської обласної ради (Павла Лазаренка), і заступника голови ради (Івана Кириленка, зараз – віце-прем’єр уряду), ухвалені одноособово у 1998 році. Рішення стосувалися продажу об’єктів, що належали до власності територіальних громад. В порушення закону ті рішення не виносилися на обговорення і не були затверджені обласною радою. Скасоване також рішення обласної ради про співзасновництво обласною радою разом з фірмою “Агросервіс”, яку теж пов’язують з ім’ям Лазаренка, закритого акціонерного товариства “Автосервіс” з переданням до установчого фонду товариства автобази обласної ради і облдержадміністрації.

Обласною адміністрацією і регіональним відділенням Фонду державного майна скасовані розпорядження голови обласної держадміністрації Павла Лазаренка, яким регіональне відділення Фонду Держмайна у 1999 році було зобов’язане приватизувати будинок Міністерства Чорної металургії і накази голови відділення фонду держмайна про продаж цього будинку та інших об’єктів конкретним покупцям – фірмам, заснованим Павлом Лазаренком разом з іншими партнерами. До вищого господарчого суду України направлене подання обласної прокуратури з вимогою скасування рішень про перепродаж об’єктів у Дніпропетровську фірмам Дагсбері Інк, Вілнорт Інк та ін., до Київського господарчого суду – про визнання недійсною угоди про продаж Ділового Центру українсько-панамському товариству “Агропостачзбут”. На суді над Павлом Лазаренком у Сан-Франциско компанія “Агропостачзбут” фігурує як належна Петрові Кириченку, головному свідкові звинувачення. Співзасновником товариства “Агропостачзбут” є корпорація Вілнорт Інк. Корпорації Вілнорт Інк і Дагсбері Інк пов’язують з ім’ям Павла Лазаренка. 9 березня голова Дніпропетровської обласної державної адміністрації Володимир Яцуба на координаційній нараді з боротьби з організованою злочинністю у Дніпропетровську однозначно заявив, що відтепер орендна плата за ці будівлі іноземним фірмам не виплачуватиметься і надходитиме до обласного казначейства.

Незважаючи на настійні намагання журналістів детально ознайомитися з протестами прокуратури та іншими документами, пов’язаними з приватизацією вищезгаданих будівель, прокуратура області такої змоги нікому з них не надала.

Відео - найголовніше

Як пройшов візит Ентоні Блінкена до Києва? Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:01:14 0:00
XS
SM
MD
LG