Спеціальні потреби

Актуально

Вiктор Янукович - кандидат вiд влади - 2004-04-15

Київ - 15 квiтня. Головна новина в Україні – висунення єдиним кандидатом від влади на президентських виборах прем`єр-міністра Віктора Януковича. Однак головним завданням кандидата Януковича парламентсько-урядова коаліція називає завершення політичної реформи.

Попри прогнозованість саме цієї кандидатруи, висунення Віктора Януковича кандидатом у Президенти все ж претендує на сенсацію. Головно через те, як це відбувалося. У середу у Президента була зустріч керівників парламентської більшості. Після зустрічі Степан Гавриш заявив, що Янукович - єдиний кандидат від влади. Цю заяву пана Гавриша в одному варіанті розповсюдили всі центральні телеканали із майже одинаковими коментарями на підтримку такого кроку. Цікаво, що Януковича висували не збори політичних партій, а досить вузьке коло людей, наближених до Президента Кучми, до того ж далеко до офіційного старту кампанії. Цікаво й те, що Януковичу в обмін на висунення його кандидатруи поставили умову – він має закінчити політичну реформу. Янукович пообіцяв це зробити. «Це не означає, що праця над змінами до Конституції закінчена. Ні, ми будемо працювати над цим» - сказав вiн.

Аби полегшити прем`єру завдання, і легалізувати повторне голосування, більшовики зробили подання до Конституційного суду, аби суд роз`яснив, чи міг спікер ставити на голосування проект із правками. За словами представника президента в парламентi Олександра Задоржного, «оскільки виникли такі думки із цього приводу, група народних депутатів вирішили звернутися до Конституційного суду, аби з`ясувати, який саме законопроект має остаточно схвалюватися – зі змінами, уточненнями, чи той, який був проголосований у першому читанні».

Однак жоден телеканал не дав коментар із цього приводу спікера Володимира Литвина. Він вважає, що таке подання до Конституційного суду вже немає сенсу, адже парламент розглядав конституційні зміни і потрібної кількості голосів не набрав. Литвин твердо каже, що у цій справі треба ставити крапку.

«158 стаття Конституції гласить, якщо законопроект про зміни до Конституції розглядався і не набрав дві третини голосів, повторно розглядати його можна тільки через рік. І я відповідально заявляю, ні на які компроміси я не піду» - сказав Литвин.

Втім цієї точки зору спiкера не поділяє Президент Кучма. В ексклюзивному інтерв`ю агентству Інтерфакс Україна він заявив, що політреформа буде закінчена до президентських виборів. Проте як при цьому обминути конституційну норму, яка забороняє друге голосування, Кучма не сказав.

Всі новини дня

Фінляндія і Швеція зробили ще крок в НАТО - підписані протоколи про вступ

Президент Фінляндії Саулі Нііністо (ліворуч) і прем'єр-міністерка Швеції Маґдалена Андерссон на саміті НАТО в Мадриді 29 червня 2022 року, де обидві країни отримали офіційне запрошення вступити в Альянс.

В штаб-квартирі НАТО у Брюсселі представники 30 країн - членів альянсу 5 липня підписали протоколи про вступ Фінляндії та Швеції, здійснивши вирішальний крок на шляху до чергового розширення альянсу.

Фінляндія та Швеція вирішили відмовитися від тривалого статусу військової позаблоковості після того, як Росія в лютому почала відкрите вторгнення в Україну.

Підписання протоколів означає перехід до наступного етапу, в ході якого вступ нових членів мають ратифікувати законодавчі органи кожної з країн НАТО.

Потужна обороноздатність Фінляндії, суспільна готовність і витривалість буде внеском у міцність альянсу.
Саулі Нііністо

Тим часом представники Фінляндії та Швеції вже братимуть участь у нарадах альянсу, хоча ще не матимуть права голосу.

Генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберґ з нагоди підписання протоколів заявив, що приєднання Фінляндії та Швеції зробить альянс міцнішим і додасть безпеки народам.

“Двері НАТО залишаються відкритими для європейських демократій, які готові і бажають зробити внесок до нашої спільної безпеки”, - проголосив Столтенберґ.

На тлі російської війни проти України залишається відкритим проголошене українське бажання вступити в альянс, яке фактично відкладене на невизначений час.

Швидкий процес приєднання Фінляндії та Швеції опинився під сумнівом після застережень оголошених Туреччиною, але Єнс Столтенберґ завжди наполягав, що всі питання вдасться залагодити.

Турецький президент Реджеп Таїп Ердоган дав зрозуміти, що готовий знову загальмувати вступ тих двох країн, якщо фінський та шведський уряди не виконають вимог Туреччини щодо політики Фінляндії та Швеції стосовно курдських організацій та активістів, яких Анкара звинувачує в тероризмі, а також стосовно турецьких активістів організацій підозрюваних у причетності до спроби військового перевороту.

Чому американський ветеран готовий ризикувати своїм життям заради України: історія Джеймса Васкеса. Відео

Американський ветеран Джеймс Васкес вирішив боротися за незалежність України, щойно Росія розпочала вторгнення 24 лютого. Він зібрав своє спорядження, дочекався, поки отримає закордонний паспорт, і поїхав у свою першу в житті подорож до Європи.

Медичне обладнання для українських лікарень збирають волонтери з Нью-Джерзі. Відео

Серед медичного обладнання, яке наразі найбільше потребують українські військові госпіталі, та лікарні, які надають медичну допомогу як військовим, так і цивільним, – це апарати для вакуумного лікування ран, а також фіксатори для кісток.

День Незалежності США: українці взяли участь у параді у Вашингтоні. Відео

День Незалежності США: українці взяли участь у параді у Вашингтоні. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:05:32 0:00

Сполучені Штати сьогодні відзначають День Незалежності. 4 липня святкування відбуваються по всій країні, та, певно, найбільше урочистостей - у Вашингтоні. Цьогоріч участь у параді до Дня Незалежності США вперше взяли і українці.

Як волонтери налагоджують постійне харчування в Бородянці. Відео

Як волонтери налагоджують постійне харчування в Бородянці. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:41 0:00

«Перші дні коли ми відчинили двері їдальні, багато хто з людей плакав, вони отримали першу тарілку з гарячою їжею».

Більше

XS
SM
MD
LG