Спеціальні потреби

Вiктор Янукович - кандидат вiд влади - 2004-04-15


Київ - 15 квiтня. Головна новина в Україні – висунення єдиним кандидатом від влади на президентських виборах прем`єр-міністра Віктора Януковича. Однак головним завданням кандидата Януковича парламентсько-урядова коаліція називає завершення політичної реформи.

Попри прогнозованість саме цієї кандидатруи, висунення Віктора Януковича кандидатом у Президенти все ж претендує на сенсацію. Головно через те, як це відбувалося. У середу у Президента була зустріч керівників парламентської більшості. Після зустрічі Степан Гавриш заявив, що Янукович - єдиний кандидат від влади. Цю заяву пана Гавриша в одному варіанті розповсюдили всі центральні телеканали із майже одинаковими коментарями на підтримку такого кроку. Цікаво, що Януковича висували не збори політичних партій, а досить вузьке коло людей, наближених до Президента Кучми, до того ж далеко до офіційного старту кампанії. Цікаво й те, що Януковичу в обмін на висунення його кандидатруи поставили умову – він має закінчити політичну реформу. Янукович пообіцяв це зробити. «Це не означає, що праця над змінами до Конституції закінчена. Ні, ми будемо працювати над цим» - сказав вiн.

Аби полегшити прем`єру завдання, і легалізувати повторне голосування, більшовики зробили подання до Конституційного суду, аби суд роз`яснив, чи міг спікер ставити на голосування проект із правками. За словами представника президента в парламентi Олександра Задоржного, «оскільки виникли такі думки із цього приводу, група народних депутатів вирішили звернутися до Конституційного суду, аби з`ясувати, який саме законопроект має остаточно схвалюватися – зі змінами, уточненнями, чи той, який був проголосований у першому читанні».

Однак жоден телеканал не дав коментар із цього приводу спікера Володимира Литвина. Він вважає, що таке подання до Конституційного суду вже немає сенсу, адже парламент розглядав конституційні зміни і потрібної кількості голосів не набрав. Литвин твердо каже, що у цій справі треба ставити крапку.

«158 стаття Конституції гласить, якщо законопроект про зміни до Конституції розглядався і не набрав дві третини голосів, повторно розглядати його можна тільки через рік. І я відповідально заявляю, ні на які компроміси я не піду» - сказав Литвин.

Втім цієї точки зору спiкера не поділяє Президент Кучма. В ексклюзивному інтерв`ю агентству Інтерфакс Україна він заявив, що політреформа буде закінчена до президентських виборів. Проте як при цьому обминути конституційну норму, яка забороняє друге голосування, Кучма не сказав.

Відео дня

XS
SM
MD
LG