Спеціальні потреби

Актуально

Мукачево - день четвертий - 2004-04-22

Київ – 21 квiтня. Головною темою в українській політиці залишаються вибори мера у Закарпатському місті Мукачеве, на яких, за даними Територiальної виборчої комiсiї, кандидат вiд СДПУ(о) Ернест Нусер перемiг нашоукраїнця Вiктора Балогу. Сьогодні парламентарі заслухали звіт силових міністрів та спеціальної комісії, яка повернулася із Закарпаття.

Публічним побиттям без наслідків можна назвати сьогоднішній звіт силових міністрів у парламенті щодо ситуації довкола виборів Мукачiвського міського голови. Спочатку депутати заслухали виснвоки своїх колег із спеціальної комісії, яка виїздила на місце подій – у Мукачево. Керівник комісії віце-спікер Олександр Зінченко каже, що депутати на власні очі бачили розбиті бандитами виборчі дільниці та розмовляли із людьми, яких залякували. Олександр Зінченко.

«Ми не змогли зустрітися із членами ТВК і побачити бюлетені, на основі яких один із кандидатів був оголошений переможцем. Нарешті повним апофеозом стала спроба легалізувати результати виборів через позачергову сесію міськради, яка не залишила по собі жодних матеріальних свідчень», - сказав Зiнченко.

Депутати з`ясували, що на тій сесії були присутні лише 14 із 49 депутатів ради. Між тим Нусер вже займає відповідний кабінет та має посвідчення мера. Олександр Зінченко каже, що мукачiвські вибори продемонстрували технологію, яка може бути застосована і на інших виборах.

«Мукачівські події виявили новітні технології виборчого процесу. З`явилася власна українська арифметика – це тоді, коли не важливо, як проголсоували, необхідний результат відомий наперед».

Iншi вказують на ще одну технологію, застосовану в Мукачевому – активну роль кримінальних структур у виборчому процесі. Український омбудсмен Ніна Карпачова каже, що її колеги у присутності місії ОБСЄ відбивали від невідомих молодиків ківлькох людей. Мукачівські вибори вона називає прямим свідченням порушення прав людини, які стають правилом під час всіх виборчих кампаній.

«Якщо дотримуватися певних алегорій, то на Палєрмо перетворилося не тільки Мукачево, Палєрмо стала вся Україна, там де відбуваються виборчі кампанії», - зазначила Карпачова.

Депутати твердять, що попри деякі виключення, міліція не реагувала на дії бандитів. Вони переконані, що це був наказ зверху. Однак, міністр внутрішніх справ Микола Білоконь ці звинувачення відкинув, і більше того, звинуватив депутатів у нападі на співробітників спецпідрозділу Беркут. Інший високий посадовець голова СБУ Ігор Смєшко заявив, що його відомство не мало права втручатися у вибори, але твердив, що передав міліції попередження про можливі диверсії.

«Перш за все, чи мала Служба безпеки інформацію про можливі протиправні прояви. Так, мала. Про що тричі повідомляла органи внутрішніх справ – 8 квітня і двічі 15».

Під час обговорення питання, Наша Україна знову звинуватила в орагнізації диверсій свого політичного опонента – СДПУ(о), партію, яка підтримувала Нусера. Як сказав з цього приводу лiдер нашоукраїнцiв Вiктор Ющенко, «В Україні стався кримінальний заколот. У Мукачевому владу захопило СДПУ(о) за допомогою криміналітету.

Есдеки, у свою чергу, твердять, що у подібному розвитку подій була зацікавлена лише Наша Україна. Нестор Шуфрич сказав, що «Є підстави вважати, що ми стали свідками піар-акції на користь однієї політичної сили – Нашої України. Потрібен був скандал напередодні президентських виборів -- і ми його отримали».

Передбачається, що ситуація у маленькому містечку на Закрапатті ще довго залишатиметься вагомим предметом обговонень як в самiй Українi, так i поза її межами. І хоча, не дивлячись на численнi данi про порушення, свідчення сотень очевидців та побиття своїх колег, депутати так і не змогли проголосувати за рекомендацію Президенту звільнити міністра внутрішніх справ та голову своєї адміністрації, однак опозиція отримала для себе вагомий козир проти свого головного опонента. Особливо перед міжнародною спільнотою. До речі, це питання розглядатиме парламентська асамблея Ради Європи вже за кілька днів – 26 квітня.

Фото - Iгоря Столярова

Всі новини дня

У Каліфорнії пройшов марш вишиванок. Відео

У Каліфорнії пройшов марш вишиванок. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:36 0:00

Марш вишиванок минулими вихідними пройшов у Каліфорнії. Українська громада у передмісті Лос-Анджелеса організувала не лише демонстрацію традиційного одягу своєї Батьківщини, а й також танцювальний флешмоб. Як це виглядало – в сюжеті Христини Шевченко.

Як зросла популярність Зеленського у США. Відео

Як зросла популярність Зеленського у США. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:04:37 0:00

Феномен популярності Зеленського у США: американці друкують футболки із його зображенням, вивішують на вітринах магазинів постери та навіть ліплять глиняні бюсти президента України. Чому це відбувається – дивіть в сюжеті Юрія Мамона.

Що в Давосі говорили про Україну – подробиці. Відео

Що в Давосі говорили про Україну – подробиці. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:05:43 0:00

За перші три місяці війни проти України, Росія вірогідно зазнала втрат як Радянський Союз за 9 років війни в Афганістан - міноборони Великої Британії. Що в Давосі говорили про Україну. Деталі – від Богдана Цюпина.

Яку військову допомогу обіцяли Україні під час "Рамштайн-2". Відео

Яку військову допомогу обіцяли Україні під час "Рамштайн-2". Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:05:15 0:00

47 країн, а також представники НАТО та ЄС, взяли участь у другій зустрічі контактної групи з координування зусиль з оборонної допомоги Україні. З подробицями - Юлія Ярмоленко.

Як і коли Україна зможе очистити свою землю від мін. Відео

Як і коли Україна зможе очистити свою землю від мін. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:05:28 0:00

8 років війни на Донбасі та майже три місяці повномасштабного вторгнення Росії зробили Україну однією з найбільш замінованих країн у світі. Скільки часу та грошей потрібно, щоб очистити території та чим оперативне розмінування відрізняється від гуманітарного – в сюжеті Лесі Бакалець.

Більше

Відео - найголовніше

У Каліфорнії пройшов марш вишиванок. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:36 0:00
XS
SM
MD
LG