Спеціальні потреби

Актуально

Мукачево - день четвертий - 2004-04-22

Київ – 21 квiтня. Головною темою в українській політиці залишаються вибори мера у Закарпатському місті Мукачеве, на яких, за даними Територiальної виборчої комiсiї, кандидат вiд СДПУ(о) Ернест Нусер перемiг нашоукраїнця Вiктора Балогу. Сьогодні парламентарі заслухали звіт силових міністрів та спеціальної комісії, яка повернулася із Закарпаття.

Публічним побиттям без наслідків можна назвати сьогоднішній звіт силових міністрів у парламенті щодо ситуації довкола виборів Мукачiвського міського голови. Спочатку депутати заслухали виснвоки своїх колег із спеціальної комісії, яка виїздила на місце подій – у Мукачево. Керівник комісії віце-спікер Олександр Зінченко каже, що депутати на власні очі бачили розбиті бандитами виборчі дільниці та розмовляли із людьми, яких залякували. Олександр Зінченко.

«Ми не змогли зустрітися із членами ТВК і побачити бюлетені, на основі яких один із кандидатів був оголошений переможцем. Нарешті повним апофеозом стала спроба легалізувати результати виборів через позачергову сесію міськради, яка не залишила по собі жодних матеріальних свідчень», - сказав Зiнченко.

Депутати з`ясували, що на тій сесії були присутні лише 14 із 49 депутатів ради. Між тим Нусер вже займає відповідний кабінет та має посвідчення мера. Олександр Зінченко каже, що мукачiвські вибори продемонстрували технологію, яка може бути застосована і на інших виборах.

«Мукачівські події виявили новітні технології виборчого процесу. З`явилася власна українська арифметика – це тоді, коли не важливо, як проголсоували, необхідний результат відомий наперед».

Iншi вказують на ще одну технологію, застосовану в Мукачевому – активну роль кримінальних структур у виборчому процесі. Український омбудсмен Ніна Карпачова каже, що її колеги у присутності місії ОБСЄ відбивали від невідомих молодиків ківлькох людей. Мукачівські вибори вона називає прямим свідченням порушення прав людини, які стають правилом під час всіх виборчих кампаній.

«Якщо дотримуватися певних алегорій, то на Палєрмо перетворилося не тільки Мукачево, Палєрмо стала вся Україна, там де відбуваються виборчі кампанії», - зазначила Карпачова.

Депутати твердять, що попри деякі виключення, міліція не реагувала на дії бандитів. Вони переконані, що це був наказ зверху. Однак, міністр внутрішніх справ Микола Білоконь ці звинувачення відкинув, і більше того, звинуватив депутатів у нападі на співробітників спецпідрозділу Беркут. Інший високий посадовець голова СБУ Ігор Смєшко заявив, що його відомство не мало права втручатися у вибори, але твердив, що передав міліції попередження про можливі диверсії.

«Перш за все, чи мала Служба безпеки інформацію про можливі протиправні прояви. Так, мала. Про що тричі повідомляла органи внутрішніх справ – 8 квітня і двічі 15».

Під час обговорення питання, Наша Україна знову звинуватила в орагнізації диверсій свого політичного опонента – СДПУ(о), партію, яка підтримувала Нусера. Як сказав з цього приводу лiдер нашоукраїнцiв Вiктор Ющенко, «В Україні стався кримінальний заколот. У Мукачевому владу захопило СДПУ(о) за допомогою криміналітету.

Есдеки, у свою чергу, твердять, що у подібному розвитку подій була зацікавлена лише Наша Україна. Нестор Шуфрич сказав, що «Є підстави вважати, що ми стали свідками піар-акції на користь однієї політичної сили – Нашої України. Потрібен був скандал напередодні президентських виборів -- і ми його отримали».

Передбачається, що ситуація у маленькому містечку на Закрапатті ще довго залишатиметься вагомим предметом обговонень як в самiй Українi, так i поза її межами. І хоча, не дивлячись на численнi данi про порушення, свідчення сотень очевидців та побиття своїх колег, депутати так і не змогли проголосувати за рекомендацію Президенту звільнити міністра внутрішніх справ та голову своєї адміністрації, однак опозиція отримала для себе вагомий козир проти свого головного опонента. Особливо перед міжнародною спільнотою. До речі, це питання розглядатиме парламентська асамблея Ради Європи вже за кілька днів – 26 квітня.

Фото - Iгоря Столярова

Всі новини дня

У Празі відкрили перший саміт Європейської політичної спільноти. Відео

У Празі відкрили перший саміт Європейської політичної спільноти. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:06:11 0:00

«Протистояти злу важко, але ми знаємо, що правда перемагає» – з таким посланням прем'єр-міністр Чехії Петр Фіала відкрив перший саміт Європейської політичної спільноти у Празі – нового форуму практично усіх держав Європи, крім Росії. Яке ж місце у форумі відведено Україні?

Рафаель Ґроссі: позиція МАГАТЕ полягає в тому, що ЗАЕС - це український об’єкт

Генеральний директор Міжнародного агентства з атомної енергії (МАГАТЕ) Рафаель Гроссі на прес-конференції в аеропорту Відня після повернення з України, де він зі своєю командою відвідав Запорізьку атомну станцію. Австрія, 2 вересня 2022 року.

Голова міжнародної агенції з ядерної енергетики назвав Запорізьку АЕС українською, заперечуючи твердження президента Володимира Путіна про те, що станція тепер належить Росії.

"Позиція МАГАТЕ полягає в тому, що цей об’єкт є українським. Але я не вдаюся в коментарі щодо розвитку воєнних подій", – сказав голова МАГАТЕ Рафаель Ґроссі на прес-конференції в Києві після переговорів з президентом України Володимиром Зеленським.

За його словами, "це питання стосується міжнародного права". "Тут конфлікт, тут війна. Ми хочемо, щоб ця війна припинилася. Війна повинна припинитися негайно", – сказав голова МАГАТЕ.

У середу Путін підписав указ, згідно з яким Запорізька АЕС мала стати "федеральною власністю" РФ. Російські війська захопили станцію у березні, але на ній продовжував працювати український персонал, який, за словами Ґроссі, "працює в майже нестерпних умовах".

"Стрес, невизначеність, вони не знають, що може статися", – наголосив він.

Голова української державної атомної енергетичної компанії "Енергоатом" Петро Котін того ж дня заявив, що бере станцію під контроль і керуватиме нею з Києва після того, як російські військові затримали, а потім відпустили директора станції Ігоря Мурашова.

Міжнародне агентство з ядерної енергії закликало створити навколо станції демілітаризовану зону для того, щоб бойові дії не створювали ядерної небезпеки.

"Ми не змінюємо нашу лінію, ми продовжуємо говорити про те, що має бути зроблено, щоб, по суті, уникнути ядерної аварії на АЕС. Що все ще є дуже, дуже реальною можливістю", – сказав Ґроссі у Києві.

Як заявив голова МАГАТЕ, на даний момент організація не має "жодних ознак" того, що Росія намагається підключити станцію до російської мережі.

За його словами, перемикання з однієї мережі в іншу є складним технологічним процесом, на який потрібно багато часу і який би був помітний.

"Це потребує, може потребувати серйозної інфраструктурної роботи. Отже, ми б про це знали, ми б побачили, що якби щось відбувалося", – сказав Гроссі. - "У нас двоє співробітників (на станції), і ми збираємося збільшити групу до чотирьох".

Після поїздки до Києва генеральний директор МАГАТЕ планує вирушити до Москви, щоб досягти угоди щодо "зони ядерної безпеки та безпеки" навколо Запорізької АЕС.

Макрон: Європейська політична спільнота потрібна для обговорення спільної стратегії Європи. Відео

«Мета полягає в тому, щоб поділяти однакове розуміння становища, яке впливає на Європу і виробляти спільну стратегію.Це в наших інтересах - зустрітися тут і накреслювати разом наше майбутнє. Ось для цього і є Європейська політична спільнота», - заявив президент Франції Еммануель Макрон.

МВФ вчетверте погіршив прогноз для світової економіки

Крісталіна Георгієва під час виступу в Джорджтаунському університеті в четвер.

Міжнародний валютний фонд вчетверте погіршив прогноз світової економіки на наступний рік. Нові оцінки буде оприлюднено в Світовому економічному прогнозі, який Фонд опублікує наступного тижня, заявила директорка-розпорядниця МВФ Крісталіна Георгієва.

Раніше Фонд прогнозував зростання економіки світу на 2,9% в 2023 році. На 2022 рік прогноз зростання залишається незмінним - на рівні 3,2%.

В 2021-222 роках світова економіка рухалась від ні на що не схожої кризи - пандемії - до іншого безпрецедентного шоку - війни", - твітує Георгієва.

Світова економіка втратить 4 трильйони доларів випуску від теперішнього часу до 2026 року, що еквівалентне економіці Німеччини, поділилась оцінками МВФ Георгієва у виступі в Джорджтаунському університеті в четвер.

Промова прозвучала перед засіданням Світового банку та МВФ, запланованим на наступний тиждень.

NYT: У розвідці США кажуть про причетність України до загибелі Дугіної. Київ відкидає звинувачення

Російській ультраправий ідеолог Олександр Дугін під час поховання доньки Дар'ї, Москва, 23 серпня 2022. REUTERS/Maxim Shemetov

Спецслужби США вважають, що вибух автомобіля, в результаті якого загинула донька російського ультраправого ідеолога Олександра Дугіна, був санкціонований окремими представниками українського уряду, напередодні написала газета The New York Times із посиланням на неназваних посадовців.

За даними джерел журналістів, Сполучені Штати не брали участі в підготовці нападу, не знали про нього і виступили б проти, якби з ними проконсультувалися. У матеріалі йдеться, що досі незрозуміло, хто погодив вбивство, і чи вважає американська розвідка, що президент України Володимир Зеленський знав про цю операцію.

У відповідь виданню радник голови Офісу президента України Михайло Подоляк заперечив причетність Києва до вибуху, пояснивши, що вбивство Дугіної не мало б для України "тактичної або стратегічної" мети.

Речник Державного департаменту Нед Прайс 22 серпня не назвав ймовірних замовників чи виконавців нападу і заявив, що США однозначно засуджують навмисні напади на мирних жителів будь-де. Посадовці Держдепу, Ради з нацбезпеки, Пентагону й ЦРУ відмовились коментувати повідомлення, пише NYT.

У своїй статті NYT також підкреслює, що в останні дні Вашингтон вкотре наголосив на підтримці України. "Голос Америки" повідомляв про телефонну розмову президентів Байдена і Зеленського.

Нині російські медіа повідомили, що Кремль "позитивно відреагував" на публікацію NYT. "Хочеться вірити, що визнанням причетності України до вбивства Дугіної США не намагаються відхреститись від майбутніх злочинів Києва", - сказав речник Дмитро Пєсков. ФСБ Росії 22 серпня звинуватила у вбивстві громадянку України, яка нібито виїхала до Естонії.

Олександр Дугін – один із ідеологів "руського міра", він виступав за введення російських військ в Україну та окупації практично всієї її території. Вважається, що ідеї Дугіна впливають на політику Кремля. Дар’я Дугіна поділяла ідеї батька і займалася громадською діяльністю. Припускають, що малось на меті вбивство не Дугіної, а її батька, пишуть медіа.

У статті використано матеріали "Радіо Свобода", The New York Times, "Українська правда"

Більше

Відео - найголовніше

XS
SM
MD
LG