Спеціальні потреби

Актуально

Результати виборiв у Мукачевому були пофальшованi, говорить парламентська група - 2004-04-27

Київ – 26 квітня. «Результати виборів міського голови Мукачевого сфальшовані». Такий висновок сьогодні підтвердила спеціальна парламентська група, яка досліджувала ситуацію в Закарпатті. Члени комісії заявляють про наявність доказів та вимагають покарати винних у махінаціях. Тим часом представники інших країн та міжнародних організацій продовжують закликати українську владу провести об’єктивне розслідування ситуації.

Чотири дні спеціальна парламентська комісія досліджувала ситуацію із виборами міського голови Мукачевого. За цей час її члени зібрали докази, що фальсифікацію результатів було зроблено підміною в ніч після голосування протоколів з 12-ти дільниць. На них переміг висуванець «Нашої України» Віктор Балога. Один із членів парламентської комісії Анатолій Матвієнко каже, що ці протоколи підробили, внаслідок чого переможцем оголосили Ернеста Нусера, якого підтримували об’єднані соціал-демократи.

Інший член спеціальної комісії Володимир Стретович заявляє, що в розпорядженні депутатів є оригінали протоколів з цих дільниць з підписами й «мокрими» печатками. Стретович наголошує, що зібрані парламентарями факти дають підстави стверджувати про масові порушення закону під час проведення виборів в Мукачевому.

«Втручатися в слідство ми не маємо права. Але ми маємо досить інформації, що злочин в Мукачевому є. Я не вдавався до арифметики, але добрих 25 кримінальних справ повинно бути по наслідках. Щодо побиття народних депутатів по кожній дільниці, щодо погромів дільниць, фальшування документів, викрадення документів, хуліганських дій».

Генеральна прокуратура вже порушила за фактами сім кримінальних справ і відрядила в Закарпаття спеціальну слідчу групу. Вона прибула в Мукачеве минулого четверга. Але про результати її діяльності ніяких даних поки що немає.

Анатолій Матвієнко каже, що не має сумнівів у причетності до фальсифікацій органів внутрішніх справ. За словами депутата, події в Мукачевому показали цілковите зрощення на рівні Закарпаття міліції, прокуратури, суду й криміналітету. Матвієнко каже, що зараз у Мукачевому склалася ситуація безвладдя. Всі місцеві органи влади паралізовані. Депутат не виключає, що за цих обставин президент може оголосити в країні надзвичайний стан і звертає увагу на пасивність Кабінету Міністрів.

«Уряд сьогодні так би мовити збоку. Яка погана опозиція і яка погана влада і який добрий у нас Янукович! А де його слово як прем’єр-міністра? Де його дія як прем’єр-міністра? Де його позиція як прем’єра? Де вона продемнострована хоча б публічно? Я вже не кажу по самому факту».

Тим часом представники міжнародних організацій та урядів інших країн продовжують закликати український уряд провести ретельне розслідування ситуації в Мукачевому. У вівторок під час зустрічі із головою Верховної Ради Литвином про це сказав Помічник заступника держсекретаря США Стівен Пайфер. А президент Парламентської Асамблеї ОБСЄ Брюс Джордж звернувся до Леоніда Кучми iз закликом докласти всіх зусиль для розслідування порушень, які мали місце під час виборів у Мукачевому.

Всі новини дня

США відправляють до України броньовані авто, медичний транспорт, тимчасові мости. Відео

США відправляють до України броньовані авто, медичний транспорт, тимчасові мости. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:00:55 0:00

Броньовані авто, медичний транспорт, тимчасові мости: корабель із важливим американським військовим обладнанням відправили в Україну із Бельгії через Німеччину.

У Пентагоні заявили про зібрання другого засідання контактної групи з оборони України. Відео

У понеділок, за ініціативи очільника Пентагону Остіна, представники понад 40-ка країн світу візьмуть участь у другому засіданні контактної групи з оборони України. Тим часом, Міноборони США показало, як американські військові завантажують гаубиці M777 - для доставки в Україну.

Ентоні Блінкен обговорив питання продовольчої безпеки із українськими дипломатами. Відео

Державний секретар Ентоні Блінкен напередодні відвідав Український Інститут Америки у Нью-Йорку, аби продемонструвати солідарність з народом Україною.

Чи достатньо робить безпосередньо Європейський Союз для України? Відео

Чи достатньо робить безпосередньо Європейський Союз для України? Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:07:37 0:00

9,5 мільярдів доларів нової допомоги від «Групи Семи» - аналіз підтримки України з боку ЄС та що відбувається із санкціями проти Росії?

Благодійне турне Злати Огневіч у США - співачка жертвує на потреби України. Відео

Українські артисти продовжують допомогати протистояти російській війні зі свого, культурного фронту.

Більше

XS
SM
MD
LG