Спеціальні потреби

Актуально

Черговий аналiз iнвестицiйного клiмату в Українi - 2004-04-27

Київ – 27 квітня. Європейська бізнес-асоціація представила сьогодні звіт «Про перешкоди для інвестицій в Україну», підготовлений для українського уряду. За словами представників асоціації, Україна вже зробила достатньо кроків на шляху до створення сприятливого клімату для зарубіжних інвесторів, проте залишилось і багато невирішених проблем. Свій звіт Європейська бізнес-асоціація готує вже втретє. Вперше його було зроблено у 2001 році на прохання уряду Швеції, яка на той час головувала в Європейському союзі. У ньому було проаналізовано інвестиційний клімат України, як в окремих галузях так і в цілому. Пізніше за результатами звіту було створено спільну робочу групу з уряду та представників бізнес-асоціації, яка щоквартально готувала пропозиції для покращення інвестиційного клімату в Україні.

Презентуючи свій звіт за 2003 рік, представники бізнес-асоціації відзначали, що українському уряду вдалось досягти значних успіхiв на шляху покращення ситуації в економіці країни, проте невирішеними лишилось достатньо проблем. Президент Європейської бізнес-асоціації Бйорн Маркстедт каже, що працює в Україні вже 7 років і бачить багато позитивних зрушень в країні. Він наголошує, що Україна ще молода держава, об’єктивно за кілька років навряд чи комусь вдавалось ухвалити усі необхідні закони. Члени асоціації наголошують, що їх звіт це не перелік скарг, а перелік пропозицій. Одною з найбільших проблем, які зараз існують в українському законодавстві, асоціація називає невідповідність між цивільним і господарським кодексом. А безперечним здобутком є введення у дію Цивільного кодексу України. У свою чергу заступник міністра економіки Сергій Романюк каже, що протягом перших місяців цього року збереглася позитивна динаміка надходження прямих інвестицій в Україну. Він висловив сподівання, що протягом цього року, не зважаючи на президентські вибори, Україна здобуде не менше інвестицій ніж минулого року. Єдиною проблемою у найближчі кілька місяців для України Сергій Романюк вважає вступ країн-сусідів до Євросоюзу:

«Буде більш жорсткий режим на кордоні з Європейським союзом. Виходячи з тих політичних проблем, які відбуваються сьогодні у світі і якi пов’язані з Іраком, безумовно цей кордон з Європейським союзом буде укріплюватись в тому числі і для пересування товарів. По-друге, будуть підвищені вимоги, пов’язані з надходженням до Європейського союзу товарів сертифікованих. Тобто все це буде потребувати місяць-два-три адаптації наших суб’єктів підприємництва до тієї нормативної документації, яка існує в Європейському союзі».

Проте Романюк додав, що деякі українські підприємці подбали про це раніше. Самій же Україні доведеться якомога швидше переглянути близько восьмисот стандартів.

Загалом, підбиваючи підсумки зустрічі, і представник Міністерства економіки і члени Європейської бізнес-асоціації відзначили, що вкладення короткострокових інвестицій в Україну зараз невигідне, тому країна розраховує на середньострокові та довгострокові.

Всі новини дня

Лідери "Групи семи" домовились про ембарго на російське золото -ЗМІ

Фото: золоті зливки  (Photo by Девід Грей / AFP)

Президент США Джо Байден а також інші лідери "Групи семи" домовились запровадити ембарго на російське золото, повідомляють Reuters, CNN, Bloomberg з посиланням на осіб наближених до переговорів.

G7 планує оголосити про заборону на імпорт російського золота на саміті, що починається в неділю в Німеччині. У США ембарго введе в дію рішення Міністерства фінансів США, яке установа планує видати у вівторок, пише Bloomberg.

Після того, як Лондонська асоціація зливків виключила Росію із своїх котирувань, значна частина країн перестала купувати російське золото. Однак, в травні до Швейцарії надійшло майже три тонни російського золота, що могло свідчити про послаблення неформальних обмежень, пише Bloomberg. Також, за повідомленнями російських ЗМІ, російска влада заявила цього тижня про плани створити резерви коштовних металів для швидкої мобілізації у час війни.

Майже 10% видобутку золота в світі припадає на Росію. США та союзники запровадили масштабні санкції проти Росії, через її вторгнення до України.

Експерти роблять висновки про перші уроки великої війни, і про те, що означають вони для майбутнього озброєнь. Відео

Українці, як неодноразово зазначали у Пентагоні, дуже успішно використовують нову зброю, і особливо креативно - дрони. Після чотирьох місяців повномасштабної війни, експерти роблять висновки про перші уроки великої війни, і про те, що означають вони для майбутнього озброєнь.

«Герої не вмирають». Прем’єра короткометражного фільму Сергія Лисенка

«Герої не вмирають». Прем’єра короткометражного фільму Сергія Лисенка
please wait

No media source currently available

0:00 0:13:23 0:00

Сергію Марущаку було 29 років. Він не встиг створити сім’ю, але вже будував дім для майбутньої дружини та дітей. Старший солдат першої окремої танкової бригади загинув під Харковом - його машина підірвалася на міні.

"Це врятує життя" - Байден підписав важливий закон щодо обігу зброї у США

Фото: президент США Джо Байден підписує закон, що посилює контроль над обігом зброї у США, 25 червня 2022 року. REUTERS/Елізабет Франц

ВАШИНГТОН (AP) — Президент Джо Байден у суботу підписав наймасштабніший за останні десятиліття закон про протидію збройному насильству. Закон підтримали обидві провідні партії США, завдяки компромісу, досягнутому на тлі масових стрілянин, що відбулись останнім часом, включаючи вбивство 19 учнів і двох вчителів у початковій школі Техасу.

"Це врятує життя", - сказав Байден у Білому домі. Наводячи слова родин жертв стрілянини, президент додав: "Їхнє послання до нас полягало в тому, щоб щось зробити. Сьогодні ми зробили".

Палата представників США остаточно схвалила закон в п’ятницю, після ухвалення Сенатом у четвер. Байден підписав закони перед тим, як поїхати з Вашингтона в Європу для участі в двох самітах.

Законодавство посилить перевірку наймолодших покупців зброї, обмежить доступ до вогнепальної зброї для винуватців домашнього насильства та допоможе штатам вилучати зброю у осіб, визнаних небезпечними.

Більшість передбачених ним коштів, обсягом 13 мільярдів доларів США, сприятиме розвитку програм психічного здоров’я та шкіл допомоги.

Байден сказав, що компроміс, досягнутий двопартійною групою сенаторів, «не досягає всього, що я хочу», але «він включає дії, до яких я давно закликав, які врятують життя».

"Я знаю, що попереду ще багато роботи, і я не збираюся здаватися, але це визначний день", - сказав президент, до якого при підписанні приєдналася його дружина Джилл, вчителька.

Байден сказав, що 11 липня вони проведуть захід для законодавців та сімей, які постраждали від насильства з використанням зброї.

Байден підписав цей закон через два дні після рішення Верховного суду, яким суд скасував закон Нью-Йорка, що обмежував можливість людей носити зброю в громадських місцях.

Хоча новий закон не включає жорсткі обмеження, за які виступають демократи, такі як заборона штурмової зброї та перевірка даних для всіх операцій з вогнепальною зброєю, це найефективніший захід проти вогнепальної зброї, розроблений Конгресом з моменту введення в дію Заборони штурмової зброї з тривалим терміном дії в 1993 році.

Чи вдасться Росії втягнути Білорусь у війну? Оглядачі реагують на ракетні обстріли України

Архівне фото: Путін та Лукашенко в Москві, лютий 2022 року

25 червня з шести бомбардувальників в повітряному просторі Білорусі, Росія випустила 12 ракет по Україні, повідомляє українська військова розвідка. В розвідці вважають - мета ударів - затягнути Білорусь у війну.

The New York Times вказує - запуск ракет з білоруського повітряного простору відбувся за лічені години до зустрічі російського президента Путіна з лідером Білорусі Лукашенком.

Білоруський опозиціонер Франак Вячорка зауважив - якщо інформація про ракетні удари підтвердиться, то такі удари продемонструють, що Росія контролює територію Білорусі. Удари прагнуть спровокувати Україну до контратаки в Білорусі, щоб залучити білорусів до війни. "Білоруське військо відмовляється воювати проти України", - написав політик у Twitter.

В NYT наводять думки західних та українських оглядачів, які вважають пряму участь Білорусі у війні не вирогідною, бо це може спровокувати внутрішні конфлікти в Білорусі.

А от новини "Вишеградської четвірки" радять не забувати про роль Лукашенка у нападах Росії проти України.

"Війна має завершитись не лише військовою поразкою Росії, але і зміною режиму Білорусі", - йдеться в дописі групи у Twitter.

Оглядачі групи вказують - поки Лукашенко при владі, залишається загроза нападів на країни Балтії та Польщу з території Білорусі, зокрема йдеться про загрозу об'єднання сил Білорусі та Калінінградської області Росії для можливого нападу на Сувальський коридор.

"Прямо із путінських сценаріїв стосовно Чечні". Так відреагував британський аналітик Семуель Рамані на повідомлення про напади а також про підготовки Росією терористичних нападів в білоруському Мазирі, щоб затягнути Білорусь.у війну.

Росія прагне переконати Білорусь вступити у війну, бо російські війська потерпають від значних втрат, вказує в коментарі Express UK аналітик Марк Войджер. В липні заплановані білоруські військові навчання і "вони викликають занепокоєння, адже, на жаль, Росія та її союзники постійно використовували військові навчання, щоб замаскувати свої агресивні дії".

Більше

XS
SM
MD
LG