Спеціальні потреби

Freedom House: українська преса залишається невiльною - 2004-04-29


Київ - 29 квiтня. Як і минулого року американська недержавна організація «Дім свободи» -- «Freedom House» українську пресу вважає невільною.

Ситуація із свободою слова в Україні за минулий рік погіршилася. Такого висновку дійшли експерти впливової неурядової американської організації «Freedom House». Черговий звіт оприлюднено напередодні Всесвітнього дня свободи преси, який відзначається 3 травня.

За рівнем свободи преси фахівці «Freedom House» розділили всі країни на три категорії - «вільні», «частково вільні» і «невільні». При складанні рейтингу враховувалися правові умови діяльності мас-медіа в кожній державі, політичний вплив, а також економічний тиск на засоби масової інформації.

Відповідно до звіту, як і роком раніше Україна залишається в групі «невільних» країн, поділяючи 150-ту позицію з Бангладеш та Венесуелою. При цьому порівняно з 2002 ситуація зі свободою преси в країні погіршилася. За оцінками «Freedom House», у 2004 році ситуація зі свободою преси в Україні гірша, ніж у Росії, яка займає 147-му позицію рейтингу. Єдина європейська країна, яку, на думку експертів, Україна випереджає – це Білорусь. Вона займає 182-гу позицію серед 193 країн.

«Freedom House» відзначає посилення тиску на ЗМІ в Україні у зв’язку із загальнонаціональними виборами. Серед країн колишнього Радянського Союзу і соціалістичного блоку, які не вступають цього року до ЄС, «вільних» країн немає взагалі, і тільки три країни - Болгарія, Грузія і Румунія - вважаються «частково вільними».

Три перших місця в рейтингу посідають Данія, Ісландія та Швеція. Сполучені Штати, на думку експертів, знаходяться на 13 місці. Найгірша ситуація зі свободою преси в 2004 році зафіксована у Бірмі, на Кубі, у Лівії, Північній Кореї і Туркменістані.

XS
SM
MD
LG