Спеціальні потреби

Актуально

Стан свободи слова в Мелiтополi, Одесi - 2004-05-05

Одеса – 4 травня. На думку запорізької регіональної незалежної спілки журналістів, у Мелітополі найближчим часом може виникнути соціальний конфлікт, який може призвести до неконтрольованих наслідків. «Смерть, насильство і політична ангажованість - саме в таких умовах вільні журналісти працюють вже понад десять років після проголошення незалежності України.» Про це заявили редактори кількох видань міста Мелітополя, Запорізької області.

Лідер громадсько-політичного руху і головний редактор газети „Форум” Олександр Боровой, засновник регіональної спілки журналістів і головний редактор газети „Кур’єр” Ігор Єнін, редактор інтернет-видання „Vlasti.net” Геннадій Ємельянов, директор радіо „Південний простір” Олександр Григорович, голова профспілки автоперевезників Валерій Воронін виступили зі спільною заявою щодо ситуації зі свободою слова в Запорізькій області. Редактор мелітопольської газети „Кур’єр” та шеф редактор інтернет – видання „Vlasti.net” Ігор Єнін в інтерв`ю Голосу Америки назвав ситуацію зі свободою слова у Запорізькій області та місті Мелітополі „частковою”.

„Наше щотижневе видання „Кур’єр” відчуває постійний тиск з боку влади. Нас грабували, забороняли до поширення. 15 грудня 2003 року, за нез’ясованих обставин, помер заступник головного редактора газети Володимир Караченцев. Це питання є під контролем Інституту масової інформації, який наполягає на порушенні кримінальної справи. Правоохоронні органи на ці вимоги не звертають уваги... Незважаючи на протистояння, я і далі переконаний, що журналіст повинен мати право на вільне слово і ознайомлення громадян України з різними думками на події в країні”.

Як наголошено у поширеному спільному зверненні працівників Засобів масової інформації:

„Ми звертаємо увагу громадськості на загострення ситуації у Мелітополі. Цією заявою ми прагнемо не допустити загострення в регіоні. На наш погляд, дії міської влади можуть призвести до акцій громадянської непокори”.

Голова незалежної профспілки журналістів в Одесі Леонід Заславський так само висловив занепокоєння з приводу можливого посилення тиску на працівників мас-медія чим ближче вибори президента України і довибори до парламенту в 136 виборчому окрузі Одеси.

„Ми побачимо, який доступ матимуть журналісти на дільниці, до територіяльної комісії і таке інше. Я гадаю, що можливо запобігти утискам із боку влади, якщо ми будемо триматися разом...”

І в Одесі чимало злочинів, скоєних проти журналістів залишаються нерозкритими. Зокрема, нерозкритими залишаються вбивства головного редактора газети „Вечірня Одеса” Бориса Дерев’янка, ведучого Одеського обласного державного радіо Володимира Бехтера, головного редактора телекомпанії „Нова Одеса” Ігоря Бондаря, побиття журналістів – Ігоря Гринштейна, Ігоря Розова. Нез’ясовані також обставини несподіваної смерті редактора газети „Юг” Юлія Мазура. Досі не закрита карна справа, порушена проти одеського кореспондента газети „Український Південь”, правозахисника Олександра Орлова.

Всі новини дня

Російська війна в Україні - один з чинників на виборах президента Чехії

Петр Павел (ліворуч) висловлюється за твердий курс Чехії як члена ЄС і НАТО, а його суперник Андрей Бабіш має застереження до деяких кроків узгоджених союзниками

Чеські виборці у п’ятницю і суботу 27-28 січня голосують у другому турі президентських виборів, у який вийшли колишній генерал Петр Павел та колишній прем'єр-міністр підприємець Андрей Бабіш.

Голосування закінчиться у суботу о 14:00 і результатів очікують того ж вечора.

Президент у Чехії не урядує країною, але затверджує прем’єр-міністра, голову центрального банку і конституційного суду, а також може використовувати свою посаду для пропагування певних політичних ідей та висловлюватися з питань зовнішньої політики.

У першому турі виборів з невеликим розривом перед вів Петр Павел, набравши 35,40%, а за ним був Андрей Бабіш з показником 34,99%.

61-річного Петра Павела називають центристським прозахідним кандидатом, який зокрема підтримує міжнародну допомогу Україні для захисту від російської агресії.

Павел зокрема висловлювався за те, щоб Чехія, член ЄС і НАТО, також вступила до Європейського монетарного союзу і запровадила спільну валюту євро.

68-річний найбагатший в країні підприємець Андрей Бабіш заробив собі репутацію «євроскептика» приязного до прем’єр-міністра Угорщини Віктора Орбана.

Під час виборчої кампанії він заявляв, що, як і Орбан, остерігається збройної допомоги Україні, щоб не спричинити поширення війни.

Бабіш стверджував, що він міг би сприяти мирним переговорам з Росією і дорікав супернику Павелу, що той, буцімто, може втягнути Чехію у війну.

Чинний чеський президент Мілош Земан, повноваження якого закінчуються у березні, також часто викликав палкі суперечки в суспільстві, висловлюючись за тісніші відносини з Китаєм, а до російського лютневого вторгнення в Україну він також виступав за співпрацю з Росією.

Дивіться також:

В чому перевага танків Абрамс, Леопард і Челленджер, і які можливості вони відкриють ЗСУ – пояснюють експерти. Відео

В чому перевага танків Абрамс, Леопард і Челленджер над російськими танками, і які можливості вони відкриють ЗСУ – пояснюють експерти.

Заступниця Держсекретаря США: Ми зосереджені на тому, щоб найшвидше доставляти Україні зброю, якої вона потребує. Відео

США зосереджені на тому, щоб найшвидше доставляти Україні зброю, якої вона потребує. Про це в інтерв'ю Албанській службі Голосу Америки сказала заступниця Держсекретаря США Карен Донфрід.

Чому тільки зараз адміністрація США прийняла рішення надати Україні танки: деталі зі слухань в комітеті Сенату. Відео

Питання протидії російській агресії проти України обговорили в Комітеті із закордонних справ Сенату США. Зокрема, законодавці розпитували представників адміністрації, чому тільки зараз вона прийняла рішення надати Україні танки Абрамс.

Мстислав Чернов про “20 днів у Маріуполі”. Відео

Мстислав Чернов про “20 днів у Маріуполі”. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:08:09 0:00

Український документальний фільм “20 днів у Маріуполі” Мстислава Чернова показали на кінофестивалі Sundance.

Більше

XS
SM
MD
LG