Спеціальні потреби

Актуально

Рада Європи про мукачiвськi вибори - 2004-05-05

Київ – 5 травня. Конгрес місцевих та регіональних влад при Раді Європи затвердив звіт стосовно виборів міського голови у Мукачевому. Документ передбачає визнати вибори недійсними і призначити повторні вибори у цьому місті.

Делегація Конгресу, яка була присутня у Мукачевому під час виборів міського голови 18 квітня, констатувала цілий список грубих порушень виборчого процесу і передвиборної кампанії. Зокрема, представники Конгресу вказали на численні факти купівлі голосів. Спостерігалася також велика кількість представників правоохоронних органів на і біля дільниць. У складі виборчої комісії допущені серйозні порушення. 90% членів явно підтримували кандидата СДПУ(о). І тільки 10% можна було розглядати як прихильників “Нашої України”. Процедура призначення виборчих комісій була явно невідповідною.

Представники Ради Європи заявили, що неофіційні результати виборів відповідали тим результатам, що зібрала делегація Конгресу. Згідно з цими неофіційними даними, переміг кандидат Балога із відривом у 5 тисяч голосів. Підбиваючи підсумки, Конгрес запропонував визнати вибори недійсними і у разі необхідності призначити повторні вибори у Мукачевому. Між тим ідею проведення повторних виборів не підтримує жодна зі сторін конфлікту. За словами народного депутата, голови комітету з питань боротьби з організованою злочинністю і корупцією Володимира Стретовича, краще знайти викрадені протоколи і у судовому порядку визначити переможця:

«У зв’язку з тим, що в цій історії є дуже багато зацікавлених, особливо з боку влади, адміністрації різних рівнів, які, відповідно, чинять тиск на правоохоронну систему, знайти кінці у воді, фактично, неможливо. Визнання виборів недійсними - це найімовірніша річ, яку треба зараз здійснити. А проведення перевиборів, як на мене, недоцільне. Не думаю, що їх варто проводити. Краще зекономити людські гроші».

У свою чергу народний депутат, голова Львівського обласного осередку СДПУ(о) Ігор Шурма відзначив, що рішення з приводу переможця мукачівських виборів Україна має приймати самостійно. “Ми повинні пам’ятати, що отримали доручення і Генеральної прокуратури, і Служби безпеки України, і Міністерства внутрішніх справ, аби вивчити цю ситуацію та визначити правдивість тих даних і фактів, які їм навели представники політичних партій, які були в Мукачевому. Лише після їхнього висновку та відповіді Президента та Верховної Ради ми можемо робити якісь висновки. Тому що кінцевим результатом буде все ж таки прийняття рішення в Україні, а не рекомендації, які йдуть з Європи”.

Тим часом Конгрес місцевих та регіональних влад пропонує представити звіт в справi виборiв Мукачівського міського голови на обговорення під час червневої сесії Парламентської Асамблеї Ради Європи.

Всі новини дня

Орбан перетворює Угорщину на найгучнішого противника санкцій щодо Росії

Віктор Орбан перебуває на посаді прем’єр-міністра Угорщини загалом понад 15 років, 1998-2002 і тепер з 2010 року. На світлині він (по середині) з міністром закордонних справ Петером Сіярто (ліворуч) і оборони Кріштофом Салай-Бобровніцким на саміті НАТО в Мадриді 30.06.2022 р.

Прем’єр-міністр Угорщини Віктор Орбан оголосив, що його уряд розпочинає те, що він називає національною консультацією щодо санкцій Європейського Союзу проти Москви у відповідь на російську війну в Україні.

В той час як Європейська комісія, виконавчий орган ЄС, оголосила 28 вересня проект нового - восьмого набору санкцій проти Росії Орбан знову звинуватив Брюссель у тому, що європейські керівники, за його словами, «не запитують людей, але змушують їх платити».

У деяких європейських країнах нещодавно відбулися демонстрації невдоволених підвищенням цін на енергію і зростанням вартості життя, але більшість європейців досі підтримують відповідь ЄС на російську війну.

78% заявили під час опитування влітку, що підтримують санкції проти Росії, і 68% висловилися за фінансування й постачання Україні військової допомоги, а 92% європейців схвалювали гуманітарну допомогу Україні.

Тим часом на рівні окремих країн курс їхніх урядів у відповідь на напад Росії на Україну схвалювали 55%.

Віктор Орбан, якого вважають прихильним до російського президента Путіна, сподівається, що проведення консультації підтвердить давно відомий курс його уряду на спротив намаганням Європи покарати режим Путіна за агресію.

Він також неодноразово натякав, що ЄС буцімто діє під тиском США і називав своїм супротивником президента України Володимира Зеленського.

Досі Угорщина, яка є членом ЄС і НАТО, подавалася під тиском союзників і вимушено голосувала за попередні набори європейських санкцій.

Але при цьому Будапешт часто наполягав на винятках для себе, а також домагався скасування деяких пропозицій, зокрема виступав проти внесення до санкційних списків лідера російської православної церкви патріарха Кіріла, котрий благословив війну Росії в Україні.

Угорщина на відміну від інших союзників у НАТО оголосила, що не буде надавати військову допомогу Україні, і в той час як європейці намагаються зменшити залежність від російських енергоносіїв, Будапешт наприкінці серпня уклав додатковий контракт на постачання російського газу.

Попри це угорська економіка потерпає від серйозних проблем, і Віктор Орбан заявляє, що провина лежить на керівництві Європейського Союзу.

«У червні бюрократи в Брюсселі обіцяли, що санкції приведуть до закінчення війни. Сьогодні ми не бачимо кінця війни, а рахунки за енергоносії підстрибнули», - пояснював Орбан в одному зі своїх дописів у Фейсбуку цього тижня.

Віктор Орбан вже тривалий час зазнає гострої критики з боку Європейського Союзу за те, що називають зосередженням влади в руках урядової партії Фідес та контролем уряду, або близьких до влади осіб над засобами масової інформації та іншими установами в країні.

Звіт схвалений Європейським парламентом 15 вересня називає Угорщину «більше не демократичною державою», а радше «виборною автократією».

Європейська комісія погрожує затримати виплату Угорщині європейських субсидій на 7,5 мільярдів євро на знак покарання уряду Орбана за те, що в Брюсселі названо порушеннями в Угорщині принципів верховенства закону.

ЄС оголосив про новий пакет заходів проти Росії. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:01:34 0:00

“Щоб люди мріяли жити в Україні”: інтерв’ю з командувачем ВМС України Олексієм Неїжпапою. Відео

Командувач ВМС України Олексій Неїжпапа отримав звання віце-адмірала через два дні після затоплення флагманського корабля Чорноморського флоту Росії «Москва». Мирослава Гонгадзе поспілкувалася з командувачем під час патрулювання Дніпра про звільнення о. Зміїний та бойовий дух ЗСУ.

В Конгресі США розглядають додаткове фінансування для України на суму в понад 12 млрд доларів. Відео

У Конгресі США сьогодні розглядають додаткове фінансування для України на суму в понад 12 млрд доларів. Окрім прямої військової та економічної підтримки, законопроект передбачає виділення коштів на "підготовку та відповідь на потенційні ядерні та радіологічні інциденти".

ЄС оголосив про новий пакет заходів проти Росії. Відео

ЄС оголосив про новий пакет заходів проти Росії. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:01:34 0:00

Євросоюз оголосив про новий пакет заходів проти Росії. Президентка Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн та головний дипломат ЄС Жозеп Боррель пояснили: санкції стосуватимуться експортно-імпортних обмежень – і є відповіддю на нову ескалацію війни в Україні.

“Надсилають повістки всім підряд”: росіяни масово виїжджають з Росії в Грузію, щоб ухилитися від мобілізації. Відео

Чоловіки виїжджають з Росії, щоб ухилитись від мобілізації. Тисячі людей стоять в черзі на в'їзді в Грузію. Значна частина грузинів побоюється, що із тими, хто проти російського вторгнення в Україну, прибудуть і ті, хто підтримує політику Кремля, але не хоче воювати особисто.

Більше

XS
SM
MD
LG