Спеціальні потреби

Актуально

Рада Європи про мукачiвськi вибори - 2004-05-05

Київ – 5 травня. Конгрес місцевих та регіональних влад при Раді Європи затвердив звіт стосовно виборів міського голови у Мукачевому. Документ передбачає визнати вибори недійсними і призначити повторні вибори у цьому місті.

Делегація Конгресу, яка була присутня у Мукачевому під час виборів міського голови 18 квітня, констатувала цілий список грубих порушень виборчого процесу і передвиборної кампанії. Зокрема, представники Конгресу вказали на численні факти купівлі голосів. Спостерігалася також велика кількість представників правоохоронних органів на і біля дільниць. У складі виборчої комісії допущені серйозні порушення. 90% членів явно підтримували кандидата СДПУ(о). І тільки 10% можна було розглядати як прихильників “Нашої України”. Процедура призначення виборчих комісій була явно невідповідною.

Представники Ради Європи заявили, що неофіційні результати виборів відповідали тим результатам, що зібрала делегація Конгресу. Згідно з цими неофіційними даними, переміг кандидат Балога із відривом у 5 тисяч голосів. Підбиваючи підсумки, Конгрес запропонував визнати вибори недійсними і у разі необхідності призначити повторні вибори у Мукачевому. Між тим ідею проведення повторних виборів не підтримує жодна зі сторін конфлікту. За словами народного депутата, голови комітету з питань боротьби з організованою злочинністю і корупцією Володимира Стретовича, краще знайти викрадені протоколи і у судовому порядку визначити переможця:

«У зв’язку з тим, що в цій історії є дуже багато зацікавлених, особливо з боку влади, адміністрації різних рівнів, які, відповідно, чинять тиск на правоохоронну систему, знайти кінці у воді, фактично, неможливо. Визнання виборів недійсними - це найімовірніша річ, яку треба зараз здійснити. А проведення перевиборів, як на мене, недоцільне. Не думаю, що їх варто проводити. Краще зекономити людські гроші».

У свою чергу народний депутат, голова Львівського обласного осередку СДПУ(о) Ігор Шурма відзначив, що рішення з приводу переможця мукачівських виборів Україна має приймати самостійно. “Ми повинні пам’ятати, що отримали доручення і Генеральної прокуратури, і Служби безпеки України, і Міністерства внутрішніх справ, аби вивчити цю ситуацію та визначити правдивість тих даних і фактів, які їм навели представники політичних партій, які були в Мукачевому. Лише після їхнього висновку та відповіді Президента та Верховної Ради ми можемо робити якісь висновки. Тому що кінцевим результатом буде все ж таки прийняття рішення в Україні, а не рекомендації, які йдуть з Європи”.

Тим часом Конгрес місцевих та регіональних влад пропонує представити звіт в справi виборiв Мукачівського міського голови на обговорення під час червневої сесії Парламентської Асамблеї Ради Європи.

Всі новини дня

Мецола закликала країни ЄС розглянути можливості надати винищувачі Україні

Архівне фото: Президентка Європейського парламенту Роберта Мецола

Президентка Європейського парламенту Роберта Мецола заявляє, що Євросоюз має перейти до наступного кроку і розглянути можливості надати винищувачі Україні.

«Ми надаємо військові допомогу і обладнання. Зараз країни-члени ЄС мають перейти до наступного кроку й розглянути можливості надати винищувачі і зброю дальньої дії. Наша відповідь має бути пропорційна загрозі, а вона – дуже велика», – заявила Мецола перед виступом президента України Володимира Зеленського у Європарламенті.

«Вам не потрібно переконувати всіх нас у тому, наскільки ці літаки важливі… Ми маємо вжити конкретних заходів, щоб наблизити перемогу і реальний мир. Ми маємо притягнути до відповідальності відповідальних за злочини. Хочу повторити обіцянку, дану мною, коли я приїхала минулого року до Києва, – ми з вами, ми є з вами і будемо з вами», – додала президентка Європарламенту.

Днем раніше, 8 лютого, під час зустрічі в Парижі президент України Володимир Зеленський закликав лідерів Франції й Німеччини «якомога швидше» надати Україні винищувачі, щоб відбити наступ Росії. Вони пообіцяли продовжувати підтримку України, в тому числі військову, «стільки, скільки буде потрібно» до перемоги.

Американсько-Українська Ділова Рада 30 років залучає інвестиції в Україну, і продовжує робити це у воєнний час. Відео

Збирати міни замість врожаю, терпіти фінансові збитки, але не згортати бізнес. Щонайменше 200 американських компаній продовжують працювати в Україні в умовах війни за підтримки однієї з найбільших торгових асоціацій – Американсько-Української Ділової Ради у Вашингтоні. 

Джо Байден у промові «Про стан справ в країні» згадав Україну, закликав до реформ та двопартійної співпраці. Відео

7 лютого Президент Джо Байден звернувся до Конгресу США з промовою «Про стан справ в країні». Байден згадав Україну, закликав до реформ та двопартійної співпраці. Колеги-демократи назвали це звернення «рузвельтівським», а парламентарі з Республіканської партії освистали виступ. 

Рада Безпеки ООН вже вдруге на цьому тижні провела засідання, присвячене Україні. Відео

Рада Безпеки ООН вже вдруге на цьому тижні провела засідання, присвячене Україні. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:06:36 0:00

Радбез ООН вдруге на цьому тижні провів засідання, присвячене Україні. Сьогодні брифінг скликала Росія, аби обговорити «перспективи мирного врегулювання кризи довкола України в контексті збільшення поставок західної зброї». За засіданням у штаб-квартирі ООН стежила Ірина Соломко.

Деталі візиту президента України до Великобританії: зустріч з Ріші Сунаком, аудієнція у короля, виступ перед парламентом. Відео

Президент Зеленський наперед «подякував» Лондону за потужні британські літаки під час свого візиту до Великої Британії. Можливість відправлення Україні винищувачів для захисту у війні проти РФ не зняте з порядку денного, заявив прем'єр-міністр Великої Британії Ріші Сунак. 

Більше

XS
SM
MD
LG