Спеціальні потреби

Ситуацiя у Запорiзькiй областi нормалiзується - 2004-05-11


Київ - 10 травня. В Запорізькій області триває ліквідіація наслідків пожежі на військових складах. За повідомленням Міністерства оборони, на складах продовжують лунати вибухи боєприпасів. Але не зважаючи на це, евакуйовані мешканці навколишніх сіл отримали дозвіл повернутися додому. Сапери обіцяють завершити очищення навколишніх територій за дві доби.

Мiнiстерства оборони i з надзвичайних ситуацiй України продовжують лiквiдацію наслiдків пожежi на артилерiйських складах поблизу села Новобогданiвка, Запорiзької областi. Як повідомляє прес-служба Міноборони, вибухи на майданчиках продовжують лунати значно рідше ніж раніше - кожні 10-15 хвилин. Уламки розлітаються не далі ніж на 300 метрів. Як повідомив співробітник прес-служби МНС Дмитро Богуславський, мешканці навколишніх сіл отримали дозвіл повернутися додому. Щоправда скористалися цим правом ще не всі.

«Залишається невелика група людей, які знаходяться у готовності до повернення. Готовий для їхнього перевезення до місця проживання транспорт. Але поки що є невелика затримка, яка пояснюється заходами безпеки».

17 пересувних груп проводять розчищення навколишніх територій від вибухонебезпечних предметів. Загалом очищенню підлягає площа у майже 80 квадратних кілометрів. Протягом останніх двох діб сапери виявили та знешкодили понад 600 вибухонебезпечних предметів. У понеділок військові сапери працювали на автомагістралі Запоріжжя - Мелітополь та залізничній колії на цьому ж шляху. Декілька груп завершували очищення населених пунктів. Для прискорення роботи кількість груп розмінування збільшили до 28.

Всього в районі надзвичайної події працюють близько 1000 військовослужбовців та понад 100 одиниць спецтехніки. Військові обіцяють завершити ці роботи впродовж найближчих двох діб. За словами речника Міноборони Юрія Каріна, у восьми розчищених населених пунктах вже працюють відновлювальні бригади.

«У польовому таборі, який розгорнуто у селищі Мирне, триває накопичення матеріальних засобів – скла, шиферу та інших будівельних матеріалів для проведення невідкладного ремонту будівель. В основному йдеться про заміну скла та шиферу на дахах деяких будинків. Більшість із них отримали пошкодження. Для закупівлі всіх необхідних матеріалів Міноборони вже виділило 200 тисяч гривень».

Пожежа на складах, де зберігалося понад 90 тисяч тонн боєприпасів почалася минулго четверга. Згідно з офіційними повідомленнями, одна людина загинула безпосередньо від вибухів. Смерть ще чотирьох пов`язують із погіршенням стану здоров’я внаслідок перевезення. Близько десяти тисяч мешканців навколишніх сіл було евакуйовано.

XS
SM
MD
LG