Спеціальні потреби

Актуально

«Наша Україна» готує свiй варiант полiтрефоми - 2004-05-13

Київ – 12 травня. Можливо вже наступного тижня до Верховної Ради надійде новий законопроект щодо внесення змін до Конституції, запропонований блоком Віктора Ющенка.

У той час, як конституційна комісія у Верховній Раді обговорює переваги та недоліки двох законопроектів щодо внесення змін до Конституції, блок Віктора Ющенка «Наша Україна» готує свій варіант змін головного законодавчого документа України. Після наполегливої критики законопроекту 3207-1, який ще минулого року підготували представники блоку Тимошенко, «Наша Україна» вирішила врахувати усі можливі протоколи і більш серйозно підійшла до написання нового законопроекту. За словами представника блоку Ющенка Миколи Катеринчука, на сьогодні готові основні положення законодавчого документа і розпочався збір підписів за внесення його до Верховної Ради. Катеренчук відзначає, що новий законопроект буде максимально компромісним, але у ньому буде запропоновано більшу залежність влади від виборців:

«Ми достатньо системно перейшли до інституту Президентства. Ми робимо його більш відповідальним перед суспільством, як юридично, так і політично. Крім того ми пропонуємо інституційну логіку, яка направлена на більшу залежність влади від виборців, тобто спочатку йде виборець, вибори, парламентська коаліція, потім вже уряд. Ми прив’язуємо дуже чітко до переможців, скажімо, в довірі виборців до тієї чи іншої програми і самої програми, з якою потім уряд буде працювати», - зазначив Катеринчук.

«Наша Україна» пропонує обирати президента всенародно, але зменшити його повноваження і вплив на уряд. Крім того суттєвою відмінністю законопроекту буде децентралізація влади в Україні. Блок Ющенка наполягатиме на тому, щоб цей проект закону був розглянутий і ухвалений Верховною Радою, ще до президентських виборів. Однак проблема полягає у підборі союзників для проведення його через парламент. Зараз «Наша Україна» веде переговори з багатьма парламентськими фракціями і лише заручившись підтримкою достатньої кількості депутатів, обіцяє винести свій законопроект на розгляд парламенту. Крім того блок Ющенка планує заручитись підтримкою Президента у проведенні своєї Конституційної реформи.

Всі новини дня

Футбол, як спосіб забути про війну для дітей переселенців. Відео

Футбол, як спосіб забути про війну для дітей переселенців. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:04:33 0:00

У Львові місцеві футбольні школи, зокрема академія Львівських Карпат, безкоштовно надають дітям-переселенцям нагоду займатися улюбленим спортом.

Активісти української громади США закликають бойкотувати компанії, які відмовляються залишати російський ринок. Відео

Бойкотувати компанії, які відмовляються залишати російський ринок, закликають активісти Української громади США. Зокрема у штаті Огайо, де розташована фабрика виробника харчів Нестле, місцеві українці вимагають від міжнародної компанії припинити бізнес у Росії.

Як зупинити потік нафти з Росії – пропозиції експертів. Відео

Як зупинити потік нафти з Росії – пропозиції експертів. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:39 0:00

Ціни на нафту на світових ринках залишаються на рівні 110-113 доларів за барель. Через високі, хоча і не рекордні, ціни, попри санкції, економіка Росії продовжує функціонувати краще ніж прогнозувалося, вважають певні європейські аналітики. Москва продовжує торгувати нафтою.

Американські фермери скаржаться, що зросла собівартість вирощення їх продукції. Відео

Через війну, врожай в Україні цього сезону буде вдвічі менший ніж торік, прогнозують в українському уряді. Оскільки Україна провідний експортер зернових, світові ціни на пшеницю пішли в гору.

Війна Росії та загроза глобальної харчової кризи. Деталі форуму в Давосі, заяви Байдена в Японії. Відео

Війна Росії в Україні засвідчила, наскільки "економічні відносини з авторитарними режимами можуть створювати вразливість", - заявив генеральний секретар НАТО під час Світового економічного форуму в Давосі, де говорили про Україну, і загрозу глобальної харчової кризи через російську агресію.

Більше

Відео - найголовніше

XS
SM
MD
LG