Спеціальні потреби

Актуально

Про Днiпропетровський форум, який не вiдбувся - 2004-05-18

15-го травня у Дніпропетровську мав відбутися міжрегіональний професійний форум “Освіта і наука – стратегічний резерв України”. Ці форуми проводяться за ініцiативою блоку “Наша Україна” для обговорення програми дій майбутнього уряду в галузі освіти і науки. Приїхавши до Дніпропетровська, 400 освітян з п’яти областей України опинилися перед зачиненими дверима, попри те, що приміщення було заздалегідь оплачене і те, що голова обласної адміністрації Володимир Яцуба обіцяв допомогу і підтримку в організації форуму.

Сталося те, що напередодні пізно увечері організаційна група дніпропетровського форуму освітян отримала від пані Васильченко, директора підприємства, що має назву “Будинок профспілок” листа, у якому повідомлялося, що, ознайомившись з програмою форуму, пані директор зробила висновок про його політичну спрямованість та спотворення цілі і мети проведення форуму. І, відтак, виконуючи заборону обласної ради профспілок надавати приміщення для проведення політичних заходів під час виборчої кампанії, повідомляє , що приміщення надане не буде.

Коли учасники форуму зібралися вранці перед зачиненими дверима будинку, з’явилися три організовані групи людей під прапорами Партії Регіонів, Народно-демократичної партії і СДПУ(о), котрі поводилися демонстративно, але у пряму конфронтацію не вступали. Не маючи змоги у ситуації, що склалася, знайти інше приміщення, організатори форуму вирішили провести його просто неба на майданчику перед будинком, незважаючи на холод і вітер.

Що ж, власне, здалося пані Васильченко, або тим, хто керував її діями, спотворенням цілі і мети проведення форуму, якщо не вони ту ціль визначали? І що мали на меті організатори форуму? Говорить народний депутат України Іван Васюник:

«Я вважаю, що сьогодні у Дніпропетровську відбувається подія, яка за своїєю цинічністю перевищує останні події , які хтось ще називає виборами. Влада дійшла до того, що представників еліти – вчителів, професорів, науковців - вона вигнала на вулицю для проведення виключно професійного форуму, я наголошую на цьому. І в програмі і на попередньо проведених чотирьох форумах в усіх регіонах нашої України ми обговорювали виключно проект «Програми розвитку освіти і науки» нової влади. Цей проект був відкритий, він був направлений у Міністерство вищої освіти, в багато інших органів, які не мають відношення до «Нашої України». І ми вважаємо, що цей цинізм демонструє те, що влада боїться результатів виборів і вона вже не знає, до яких методів вдатися, щоб зберегти себе при владі».

Попри неможливість нормальної роботи учасники форуму проголосували за підтримку програми, яку вони отримали на руки у друкованому вигляді, ухвалили звернення до голови Верховної Ради і прем’єр-міністра, подали певні пропозиції щодо доповнення програми. І не змовчали про своє обурення:

«Я, професор кафедри української мови Криворізького державного педагогічного університету. Я хочу сьогодні висловити особливу подяку нашій владі місцевій за те, що вона показала нам своє справжнє обличчя і за те, що вона так добре проагітувала нас проти себе. Ми ще раз переконалися, чого варта наша влада».

По закінченні форуму-мітингу освітяни пішли до будинку обласної державної адміністрації, де їх зустрів перший заступник голови адміністрації Станіслав Сивоконь, котий заявив, що у адміністрації про форум дізналися лише о дев’ятій ранку і за браком часу не спромоглися вирішити проблему, на що одна з організаторів форуму Орина Сокульська відповіла:

«Те, що влада не знала процей захід – неправда. Бо офіційно були відправлені запрошення Володимиру Григоровичу Яцубі (головi обладміністрації – Г.С.), Івану Івановичу Куліченку - міському голові, начальнику обласного управління освіти і науки, начальнику міського управління освіти і науки, ректорам вузів. І мені прикро, бо Володимир Григорович Яцуба мене запевняв, що він буде першим помічником у проведенні цього форуму».

Підводячи підсумки події на прес-конференції, голова бюджетного комітету Верховної Ради України Петро Порошенко зазначив:

«Всі представники влади, які були присутні на цьому форумі, вони демонстрували свою безпорадність. Вони відмовились спілкуватися з громадою, незважаючи на те, що про наш форум були поінформовані найвищі посадові особи. І професійна дискусія з боку влади не відбулася. Що це є - небажання, засторога? Я вважаю, що це є ознака неморальної, непрозорої влади, яка боїться власних людей, яка не йде з ними на публічний, чесний, відкритий діалог».

Всі новини дня

«Ми повинні надати Україні все, що можемо» - Марі Йованович. Інтерв’ю

«Ми повинні надати Україні все, що можемо» - Марі Йованович. Інтерв’ю
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:17 0:00

Екс-посолка США в Києві назвала російські обстріли цивільної інфраструктури України «ганебними» і заявила про невідворотність покарання Росії за військові злочини.

Нові санкції Великої Британії проти РФ, вибори в Італії – деталі. Відео

Нові санкції Великої Британії проти РФ, вибори в Італії – деталі. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:05:17 0:00

Британський уряд став першим на Заході, хто ввів нові санкції проти Росії через незаконні так звані «референдуми» на окупованих територіях України. Міністр закордонних справ Британії Джеймс Клеверлі заявив, що «уявні референдуми під дулом пістолета не можуть бути вільними чи справедливими».

Як США реагують на ядерний шантаж Путіна та псевдореферендуми. Відео

Як США реагують на ядерний шантаж Путіна та псевдореферендуми. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:05:11 0:00

Росія зіткнеться з «катастрофічними наслідками», якщо застосує ядерну зброю проти України. Про це заявив радник з національної безпеки США Джейк Салліван.

Додаткові 12 мільярдів доларів Україні може виділити Конгрес США - Reuters

Жителі Ізюма у черзі на отримання гуманітарної допомоги, Харківщина, 25 вересня 2022. REUTERS/Gleb Garanich

Конгрес США може виділити Україні додаткових 12 мільярдів доларів у відповідь на запит адміністрації президента США Джо Байдена. Зараз американські законодавці ведуть обговорення щодо нового федерального бюджету, а голосування може відбутись у вівторок або середу.

Допомога Україні закладена в цей законопроект, повідомляє агенція Reuters із посиланням на власні джерела. У проекті бюджету також закладено допомогу для афганських біженців.

Фіскальний рік у США триває з 1 жовтня по 30 вересня, тож, аби уникнути часткової зупинки роботи урядових установ, коли відсутнє фінансування для федеральних програм, представникам Конгресу необхідно домовитись про новий бюджет до п'ятниці опівночі.

Раніше "Голос Америки" повідомляв, що попри наявну двопартійну підтримку України у Конгресі, все більше республіканців можуть почати виступати проти додаткового виділення грошей для України, зокрема, це критикує екс-президент Дональд Трамп.

Нагадаємо, з початку року на боротьбу з Росією Конгрес США схвалив понад 53 мільярди доларів на безпекову, економічну та гуманітарну допомогу Україні.

Тим часом, за оцінками Організації економічного співробітництва та розвитку через війну Росії проти України світ втратить 2,8 трильйона доларів. Дослідники вважають: криза може поглибитись, якщо Росія спровокує енергетичну кризу взимку в Європі, тоді Європі загрожує рецесія.

У статті використано матеріали Reuters

Усі митні пункти Грузії переведені на особливий режим роботи через масовий приїзд росіян

Кордон Грузії з Росією - пункт пропуску Земо Ларсі/Верхній Ларс

Росіяни призовного віку масово їдуть до Грузії

Служба доходів Міністерства фінансів Грузії повідомляє, що за умов підвищеного транспортного потоку в регіоні всі митні пункти переведені на особливий режим роботи. Відомство заявляє, що з метою забезпечення безперешкодного проведення процедур митного контролю на місцях збільшено кількість працівників.

З 21 вересня, після оголошення президентом Росії Володимиром Путіним так званої "часткової мобілізації", на КПП "Верхній Ларс" на кордоні Росії з Грузією утворилася величезна черга із машин.

За різними джерелами, станом на 26 вересня черга розтягнулася на 20 кілометрів. Чимало громадян переходять кордон на скутерах і велосипедах, щоб скоротити час очікування. Причому, як заявляють місцеві ЗМІ, грузинські митники нібито не впускають до країни жителів Північного Кавказу, при цьому не відмовляючи у в'їзді росіянам, які мешкають в інших регіонах РФ.

«На непередбачений випадок»

Згідно з фотографіями, поширеними через соцмережі, опівдні з російського боку кордону з'явився БТР з російськими військовими, що викликало паніку в лавах громадян, які виїжджають з РФ. Проте, поки що офіційних обмежень щодо виїзду чоловіків призовного віку з Росії не оголошено. Як пишуть у російських ЗМІ, посилаючись на Прикордонне управління ФСБ по Північній Осетії, російських військових розмістили на місці як «резерв на непередбачений випадок, якщо резервісти захочуть прорвати пункт пропуску і без будь-яких прикордонних оформлень покинути країну».

За даними Північної Осетії, за останній тиждень через митний пункт пропуску «Верхній Ларс» грузино-російський кордон в обох напрямках перетнули 37 тисяч автомобілів та понад 115 тисяч осіб. Як заявив 26 вересня віце-прем'єр Північної Осетії Ірбек Томаєв, це на 23,3% перевищує дані щодо перетину держкордону за аналогічний період минулого року.

"У чому логіка?"

Грузинська опозиція вкотре розкритикувала владу за відсутність продуманої політики щодо хвилі мігрантів із країни, що окупує двадцять відсотків території Грузії. Опозиційні політики марно вимагають запровадження віз для російських громадян, тоді як представники правлячої партії «Грузинська мрія» не бачать у цьому необхідності, стверджуючи, що відповідні структури успішно контролюють ситуацію.

Більше того, як заявив ЗМІ депутат від правлячої партії Бека Давітуліані, «влада Росії, яка має проблеми з мобілізацією, і так закриє кордон з 28 числа».

«У чому логіка, аби не пускати людей із Росії, які не хочуть йти на передову фронту? Тобто дати режиму в Росії можливість пустити їх на поле бою та нашкодити Україні? Адже ми маємо допомогти Україні виграти війну, відповідно… якщо це не зашкодить нашим інтересам, то ми приймемо тих, хто не хоче туди їхати», – сказав у коментарі для ЗМІ Давітуліані.

Міграція та інтереси країни

Аналітик Грузинського фонду стратегічних та міжнародних досліджень Шота Утіашвілі вважає, що запроваджувати візи на даному етапі немає сенсу, оскільки Росія, намагаючись утримати військовозобов'язаних у країні, сама незабаром «закриє кордони». Хоча, експерт вважає, що в цій ситуації влада Грузії не робить необхідних кроків. Насамперед політолог вважає невиправданим те, що влада не розробила відповідну міграційну політику. За його словами, необхідно мати певний план на той випадок, якщо в країні залишиться «надто велика» кількість росіян, необхідно врахувати і те, що росіяни, які ухиляються від заклику, не зможуть повернутися до Росії як мінімум, протягом кількох років, протягом яких їм будуть потрібні кошти для існування.

«Коли в'їжджаєш у західні держави, необхідно документовано підтвердити, що в тебе є кошти для фінансування свого перебування в тій чи іншій країні, наша влада могла хоча б тимчасово ввести цей захід, щоб уникнути в майбутньому проблем, пов'язаних з мігрантами, що залишилися без даху над головою і грошей», - вважає Утіашвілі.

Також експерт наголошує на пасивності влади Грузії щодо співгромадян в Абхазії та Цхінвальському регіоні, де, згідно з незалежними джерелами, активно уникають мобілізації. Утіашвілі вважає, що на даному етапі у Тбілісі з'явився шанс зближення з громадянами, які проживають у тих регіонах. Аналітик каже, що грузинська сторона має створити їм усі необхідні умови, щоб уникнути мобілізації. При цьому політика партії «Грузинська мрія», яка полягає «в діях, спрямованих на те, щоб не розгнівати Росію», на думку Утіашвілі, не виправдана, оскільки суперечить інтересам Грузії.

Більше

Відео - найголовніше

XS
SM
MD
LG