Спеціальні потреби

Актуально

Про Днiпропетровський форум, який не вiдбувся - 2004-05-18

15-го травня у Дніпропетровську мав відбутися міжрегіональний професійний форум “Освіта і наука – стратегічний резерв України”. Ці форуми проводяться за ініцiативою блоку “Наша Україна” для обговорення програми дій майбутнього уряду в галузі освіти і науки. Приїхавши до Дніпропетровська, 400 освітян з п’яти областей України опинилися перед зачиненими дверима, попри те, що приміщення було заздалегідь оплачене і те, що голова обласної адміністрації Володимир Яцуба обіцяв допомогу і підтримку в організації форуму.

Сталося те, що напередодні пізно увечері організаційна група дніпропетровського форуму освітян отримала від пані Васильченко, директора підприємства, що має назву “Будинок профспілок” листа, у якому повідомлялося, що, ознайомившись з програмою форуму, пані директор зробила висновок про його політичну спрямованість та спотворення цілі і мети проведення форуму. І, відтак, виконуючи заборону обласної ради профспілок надавати приміщення для проведення політичних заходів під час виборчої кампанії, повідомляє , що приміщення надане не буде.

Коли учасники форуму зібралися вранці перед зачиненими дверима будинку, з’явилися три організовані групи людей під прапорами Партії Регіонів, Народно-демократичної партії і СДПУ(о), котрі поводилися демонстративно, але у пряму конфронтацію не вступали. Не маючи змоги у ситуації, що склалася, знайти інше приміщення, організатори форуму вирішили провести його просто неба на майданчику перед будинком, незважаючи на холод і вітер.

Що ж, власне, здалося пані Васильченко, або тим, хто керував її діями, спотворенням цілі і мети проведення форуму, якщо не вони ту ціль визначали? І що мали на меті організатори форуму? Говорить народний депутат України Іван Васюник:

«Я вважаю, що сьогодні у Дніпропетровську відбувається подія, яка за своїєю цинічністю перевищує останні події , які хтось ще називає виборами. Влада дійшла до того, що представників еліти – вчителів, професорів, науковців - вона вигнала на вулицю для проведення виключно професійного форуму, я наголошую на цьому. І в програмі і на попередньо проведених чотирьох форумах в усіх регіонах нашої України ми обговорювали виключно проект «Програми розвитку освіти і науки» нової влади. Цей проект був відкритий, він був направлений у Міністерство вищої освіти, в багато інших органів, які не мають відношення до «Нашої України». І ми вважаємо, що цей цинізм демонструє те, що влада боїться результатів виборів і вона вже не знає, до яких методів вдатися, щоб зберегти себе при владі».

Попри неможливість нормальної роботи учасники форуму проголосували за підтримку програми, яку вони отримали на руки у друкованому вигляді, ухвалили звернення до голови Верховної Ради і прем’єр-міністра, подали певні пропозиції щодо доповнення програми. І не змовчали про своє обурення:

«Я, професор кафедри української мови Криворізького державного педагогічного університету. Я хочу сьогодні висловити особливу подяку нашій владі місцевій за те, що вона показала нам своє справжнє обличчя і за те, що вона так добре проагітувала нас проти себе. Ми ще раз переконалися, чого варта наша влада».

По закінченні форуму-мітингу освітяни пішли до будинку обласної державної адміністрації, де їх зустрів перший заступник голови адміністрації Станіслав Сивоконь, котий заявив, що у адміністрації про форум дізналися лише о дев’ятій ранку і за браком часу не спромоглися вирішити проблему, на що одна з організаторів форуму Орина Сокульська відповіла:

«Те, що влада не знала процей захід – неправда. Бо офіційно були відправлені запрошення Володимиру Григоровичу Яцубі (головi обладміністрації – Г.С.), Івану Івановичу Куліченку - міському голові, начальнику обласного управління освіти і науки, начальнику міського управління освіти і науки, ректорам вузів. І мені прикро, бо Володимир Григорович Яцуба мене запевняв, що він буде першим помічником у проведенні цього форуму».

Підводячи підсумки події на прес-конференції, голова бюджетного комітету Верховної Ради України Петро Порошенко зазначив:

«Всі представники влади, які були присутні на цьому форумі, вони демонстрували свою безпорадність. Вони відмовились спілкуватися з громадою, незважаючи на те, що про наш форум були поінформовані найвищі посадові особи. І професійна дискусія з боку влади не відбулася. Що це є - небажання, засторога? Я вважаю, що це є ознака неморальної, непрозорої влади, яка боїться власних людей, яка не йде з ними на публічний, чесний, відкритий діалог».

Всі новини дня

Футбол, як спосіб забути про війну для дітей переселенців. Відео

Футбол, як спосіб забути про війну для дітей переселенців. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:04:33 0:00

У Львові місцеві футбольні школи, зокрема академія Львівських Карпат, безкоштовно надають дітям-переселенцям нагоду займатися улюбленим спортом.

Активісти української громади США закликають бойкотувати компанії, які відмовляються залишати російський ринок. Відео

Бойкотувати компанії, які відмовляються залишати російський ринок, закликають активісти Української громади США. Зокрема у штаті Огайо, де розташована фабрика виробника харчів Нестле, місцеві українці вимагають від міжнародної компанії припинити бізнес у Росії.

Як зупинити потік нафти з Росії – пропозиції експертів. Відео

Як зупинити потік нафти з Росії – пропозиції експертів. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:39 0:00

Ціни на нафту на світових ринках залишаються на рівні 110-113 доларів за барель. Через високі, хоча і не рекордні, ціни, попри санкції, економіка Росії продовжує функціонувати краще ніж прогнозувалося, вважають певні європейські аналітики. Москва продовжує торгувати нафтою.

Американські фермери скаржаться, що зросла собівартість вирощення їх продукції. Відео

Через війну, врожай в Україні цього сезону буде вдвічі менший ніж торік, прогнозують в українському уряді. Оскільки Україна провідний експортер зернових, світові ціни на пшеницю пішли в гору.

Війна Росії та загроза глобальної харчової кризи. Деталі форуму в Давосі, заяви Байдена в Японії. Відео

Війна Росії в Україні засвідчила, наскільки "економічні відносини з авторитарними режимами можуть створювати вразливість", - заявив генеральний секретар НАТО під час Світового економічного форуму в Давосі, де говорили про Україну, і загрозу глобальної харчової кризи через російську агресію.

Більше

Відео - найголовніше

XS
SM
MD
LG