Спеціальні потреби

Українськi вiйськовi наразi залишаться в Iраку. - 2004-05-20


Київ – 19 травня. У Верховній Раді України сьогодні відбулося закрите засідання за участю силових міністрів. Депутати у таємному режимі заслухали звіт про ситуацію в Іраку. Однак після цього депутати не погодилися на схвалення постанови про виведення українських вiйськ з цiєї країни.

Слухати про ситуацію в Іраку у таємному режимі депутати вирішили з огляду на державну таємницю. Така форма була запропонована для того, аби інформація силовиків не стала оприлюдненням загальновідомих речей. Втім, за твердженням ряду депутатів, у звіті міністра оборони, заступника голови служби безпеки та секретаря РНБО, інформації, яка б містила державну таємницю не було. Всі посадовці заявляли, що виводити українські війська з Іраку є недоцільним, оскільки Україна взяла на себе міжнародні зобов`язання. Як повідомили «Голсоу Америки» інформовані джерела, перший заступник голови СБУ Юрій Землянський заявив, що його відомвство працює над тим, аби не допустити терористичних актів на території України, які можливі з огляду на присутність українських військових в Іраку.

Серед інших тем, які розглядалися на закритому засіданні – стан підготовки військ. Зважаючи на те, що переважно українці гинули в Іраку не під час бойових дій, міністр оборони визнав, що рівень підготовки військових не є найкращим. За інформацією наших джерел, родичі солдатів, що загинули в Іраку, досі не отримали матеріальної компенсації.

Також високопосадовці визнали, що ситуація в Іраку є досить складною, і що після боїв в Аль-Куті українці більше не брали участі у наступальних операція, а лише патролюють території. Після слухань депутати голсоували за проекти постанов щодо виведення військ із Іраку. Дві з них передбачали прямий наказ вивести війська, інші дві постанови містили рекомендацію Президету Кучмі видати указ про повернення військових, і одна постанова передбачала поступове виведення військ до першого вересня. Однак жоден із цих документів не набрав більше ста шістдесяти голосів, тоді як для схвалення рішення потрібна підтримка більшої половини депутатів.

XS
SM
MD
LG