Спеціальні потреби

Актуально

Українськi вiйськовi наразi залишаться в Iраку. - 2004-05-20

Київ – 19 травня. У Верховній Раді України сьогодні відбулося закрите засідання за участю силових міністрів. Депутати у таємному режимі заслухали звіт про ситуацію в Іраку. Однак після цього депутати не погодилися на схвалення постанови про виведення українських вiйськ з цiєї країни.

Слухати про ситуацію в Іраку у таємному режимі депутати вирішили з огляду на державну таємницю. Така форма була запропонована для того, аби інформація силовиків не стала оприлюдненням загальновідомих речей. Втім, за твердженням ряду депутатів, у звіті міністра оборони, заступника голови служби безпеки та секретаря РНБО, інформації, яка б містила державну таємницю не було. Всі посадовці заявляли, що виводити українські війська з Іраку є недоцільним, оскільки Україна взяла на себе міжнародні зобов`язання. Як повідомили «Голсоу Америки» інформовані джерела, перший заступник голови СБУ Юрій Землянський заявив, що його відомвство працює над тим, аби не допустити терористичних актів на території України, які можливі з огляду на присутність українських військових в Іраку.

Серед інших тем, які розглядалися на закритому засіданні – стан підготовки військ. Зважаючи на те, що переважно українці гинули в Іраку не під час бойових дій, міністр оборони визнав, що рівень підготовки військових не є найкращим. За інформацією наших джерел, родичі солдатів, що загинули в Іраку, досі не отримали матеріальної компенсації.

Також високопосадовці визнали, що ситуація в Іраку є досить складною, і що після боїв в Аль-Куті українці більше не брали участі у наступальних операція, а лише патролюють території. Після слухань депутати голсоували за проекти постанов щодо виведення військ із Іраку. Дві з них передбачали прямий наказ вивести війська, інші дві постанови містили рекомендацію Президету Кучмі видати указ про повернення військових, і одна постанова передбачала поступове виведення військ до першого вересня. Однак жоден із цих документів не набрав більше ста шістдесяти голосів, тоді як для схвалення рішення потрібна підтримка більшої половини депутатів.

Всі новини дня

«Українська хоробрість змінює світ», - заявила прем'єр-міністерка Литви на Безпековому форумі у Варшаві. Відео

Під час форуму народу України вручили нагороду «Лицар Свободи». Від імені народу України її отримала перша леді Олена Зеленська.

Український експорт зерна наблизився до довоєнного рівня: репортаж з Одеського порту. Відео

За словами міністра інфраструктури України Олександра Кубракова, через два місяці після підписання Чорноморської зернової ініціативи український експорт зерна наблизився до довоєнного рівня.

Петреус: якби Росія здійснила ядерний удар по Україні, США та союзники, ймовірно, відповіли б знищенням російських сил в Україні. Відео

Колишній директор ЦРУ і генерал армії США у відставці Девід Петреус заявив у вівторок, що якби Росія здійснила ядерний удар по Україні, Сполучені Штати та їхні союзники, ймовірно, відповіли б знищенням російських сил в Україні та, можливо, у Чорному морі.

Чому участь кримських татар у війні проти України вигідна Кремлю - думки експертів. Відео

Правозахисні організації та Генштаб ЗСУ повідомляє, що російська влада в окупованому Криму мобілізує кримських татар. Чи є цифри, скільки людей вже отримали повістки, і чому участь кримських татар у війні проти України вигідна Кремлю - думки експертів.

Сенатори США пропонують передавати Україні конфісковані і заморожені активи Центробанку РФ 

Концерт з приводу незаконної анексії окупованих українських територій, Москва, 30 вересня 2022. REUTERS

Сенатори США від Демократичної та Республіканської партій Шелдон Вайтгауз та Джим Ріш запропонували нову законодавчу ініціативу, спрямовану проти російських еліт, ставленників та олігархів - Russian Elites, Proxies, and Oligarchs Act (REPO Act). Документ пропонує передавати Україні в якості додаткової допомоги конфісковані активи Центробанку Росії та інші суверенні активи РФ.

цілком правильно, щоб ці кошти були арештовані та конфісковані та перепрофільовані... Україні

"За повідомленнями, в усьому світі заморожено російських активів на понад 300 мільярдів доларів. Це значно більше грошей, ніж ті суми, що були вилучені чи конфісковані у російських олігархів. З огляду на винятковість та жорстокість відвертої незаконної війни Росії в Україні, цілком правильно, щоб ці кошти були арештовані, конфісковані та перепрофільовані, щоб допомогти Україні виграти цю війну та відбудувати свою країну", - сказав Ріш.

"Нам потрібно дати чітке повідомлення Володимиру Путіну: продовжуйте ваше жорстоке вторгнення в Україну та отримуйте фінансові наслідки", - сказав Вайтгаус. - "Ці заходи надішлють це повідомлення голосно та чітко".

Серед іншого, законодавча ініціатива закликає дозволити президентові США конфісковувати російські суверенні активи, заморожені у США, створює Фонд підтримки України (Ukraine Support Fund), куди спрямовуватимуть вилучені кошти. Крім того, за пропозицією, Держдепу надаватимуться додаткові ресурси для роботи із партнерами та союзниками за кордоном задля конфіскації додаткових російських суверенних активів в інших країнах.

Раніше "Голос Америки" повідомляв про новий пакет допомоги Україні, що включає HIMARS, артилерію, боєприпаси, протимінний транспорт та польове обладнання. Вашингтон та Київ повідомили, що президенти США Джо Байден та України Володимир Зеленський обговорили це у телефонній розмові.

Байден написав у Twitter, що США "як і раніше готові накласти серйозну плату на будь-яку організацію, яка підтримує так звану анексію Росією" українських територій і продовжуватимуть "об’єднувати світ для підтримки України у захисті своєї демократії."

Зеленський подякував Байдену і народу CША "за сталу оборонну й фінансову підтримку" та повідомив, що вони "обговорили додаткові санкції, ситуацію на полі бою та важливість збереження експорту агропродукції морем".

У РФ сьогодні заявили, що "постачання США озброєнь Україні наближають до небезпечної межі прямого військового зіткнення Росії та НАТО".

Більше

XS
SM
MD
LG