Спеціальні потреби

Актуально

Мiжнародна амнiстiя про ситуацiю в Українi - 2004-05-30

Правозахисна організація «Міжнародна амністія» оприлюднила свій звіт щодо ситуації із правами людини у світі за минулий рік. Головними проблемами в Україні у цій царині визнані тортури у в`язницях та критична ситуація зі свободою слова.

Значна частина цьогорічного звіту «Міжнародної амністії» присвячена військовим конфліктам, свідком яких світ став минулого року. Представники цієї міжнародної організації говорять, що вони не засуджують дії певних урядів щодо розв`язання воєн, однак вказують на те, що такі дії завдають серйозного удару по правам людей. Засуджуючи дії екстремітських організацій, таких як Аль-Кайда, «Міжнародна амністія» каже, що сучасна військова доктрина боротьби із тероризмом робить світ ще більш небезпечним. Дії США в Іраку, на думку цієї організації, розв`язало руки урядам багатьох країн щодо придушення визвольних воєн – це наприклад ситуація у Чечні, Колумбії, Конго, Судані. У країнах, де тривають вiйни, зафіксвано критичну кількість порушень прав мирного населення – йдеться у звіті.

Щодо України, то тут головною проблемою залишається ситуація у в`язницях. Тільки минулого року до українського омбудесмена надійшло 12 тисяч скарг щодо катувань та знущань, завданих в`язням. Ситуація залишається вкарй складною протягом всіх останніх років. Говорить голова асоціації Міжнародна амністія в Україні Андрій Павлишин.

«Найбiльшою проблемою нашої держави залишається катування i жорстоке поводження iз пiдозрюваними затриманими i людьми, якi перебувають у пенiтенцiарних закладах. Європейський суд прав людини засудив поводження України iз шести особами, засудженими до смертної кари, якi вiдбувають довiчне ув`язнення i яким створенi принизливi для людської гiдностi обставини».

Інша проблема, яку відзначає Міжнародна амністія – це ситуація зі свободою слова. На цю тему Андрiй Павлишин сказав:

«В Українi iснує надмiрна кiлькiсть позовiв про захист честi i гiдностi проти засобiв масової iнформацiї. По-друге, суперечлива полiтика щодо лiцензування телерадiо-суб`єктiв, одним з яких створюються прiоритети в їхнiй дiяльностi, i iншим, мабуть, як ми можемо припускати через їхню опозицiйнiсть до влади, перекривається змога дiяти, виступати в ефiрi. Серйозна заувага до України це те, що дуже повiльно розслiдуються випадки насильства щодо журналiстiв. Увага Мiжнародної амнiстiї, починаючи вiд вересня 2002 року, залишається прикованою до справи Георгiя Гонгадзе».

Міжнродна амністія вказує на звільнення прокурора Святослава Піскуна, який досить близько підійшов до розкриття цього злочину та навіть провів арешти високопоставлених чинів із Мiнiстерстрва внутрiшнiх справ. Серед інших проблем в Україні, відзначених у звіті за минулий рік – насильство щодо жінок. Експерти правозахисної організації кажуть, що Закон про запобігання насильства в родині є недосконалим і перекладає частину вини на саму жертву. Відтак, жінки, які хочуть отримати правову допомогу, зіштовхуються зі значними перепонами.

Міжнародна амністія заликає українського Президента та уряд звернути увагу на вищезгадані проблеми та вжити конкретних заходів для їх подолання.

Всі новини дня

$15 млн кредитних ресурсів: США допоможуть бізнесу на Заході України. Відео

$15 млн кредитних ресурсів: США допоможуть бізнесу на Заході України. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:01:55 0:00

США нададуть підтримку українському бізнесу на Заході країни. Документ про це сьогодні підписали Банк Львів та Фінансова корпорація розвитку США. Йдеться про угоду на 15 мільйонів доларів кредитних ресурсів. З посадовцями у Львові розмовляла Мирослава Гонгадзе.

Громадські організації, що допомагають Україні, виступили перед Гельсінською комісією в США. Відео

Представники 4 громадських організацій, що допомагають Україні, виступили перед Гельсінською комісією Сполучених Штатів. На слуханнях були присутні представники як з України, так і зі США та Литви. Волонтери наголосили, що допомога Заходу часто є недостатньо швидкою.

Американку Бріттні Ґрайнер обміняли на росіянина Віктора Бута – деталі з Білого дому. Відео

США обміняли увʼязнену в Росії американську баскетболістку Бріттні Ґрайнер на Віктора Бута – росіянина, який відбував термін у США за торгівлю зброєю. Більше про важливість цієї події та деталі з Білого дому – розповідає Юлія Ярмоленко.

Дві гуманітарні організації були обстріляні у Донецьку – речник ООН

Власниця зруйнованої квартири збирає свої речі в житловому будинку, який постраждав від обстрілу під війни Росії проти Україн. Донецьк, що на підконтрольній Росії території України, 6 грудня 2022 року. REUTERS/Олександр Ермоченко

Щонайменше дві гуманітарні неурядові організації були вражені під час атак на місто Донецьк, люди в будівлях не пострадждали, але одна людина була вбита поруч з будинком і одна поранена, речник ООН повідомив журналістам.

Під час щоденного брифінгу у четвер, 8 грудня, речник генерального секретаря ООН Стефан Дюжаррік повідомив про напад у підконтрольній Росії частині Донецька, який стався цього тижня.

«Наші колеги з гуманітарних організацій повідомили нам, що офіси щонайменше двох гуманітарних неурядових організацій були вражені під час атак на місто Донецьк, у частині країни, яка зараз знаходиться під контролем Росії. Ці інциденти відбулися 5 і 6 грудня, і в одну з будівель двічі вдарили два дні поспіль», – сказав Дюжаррік під час брифінгу, повідомляє кореспондентка англомовної редакції «Голосу Америки».

Як зазначив представник ООН, за словами працівників гуманітарних організацій, внаслідок обстрілів постраждали не лише об’єкти, які зазвичай використовуються для роздачі допомоги, але й транспортні засоби організацій, які там перебували.

«Співробітники гуманітарної допомоги були на місці та готували пакунки з допомогою для роздачі, коли обстріляли будівлі. Всередині будівель ніхто не постраждав, але за їхніми межами атаки призвели до загибелі принаймні одного мирного жителя та ще одного поранено», – сказав речник ООН.

Посилаючись на колег, він наголосив, що «міжнародне гуманітарне право чітко говорить про те, що атаки ніколи не повинні бути спрямовані на цивільних осіб або цивільну інфраструктуру, і необхідно вживати постійних заходів, щоб оминати їх».

Відповідаючи на питання про те, чи відомо, хто вчинив обстріл, Дюжаррік сказав, що органзація не має «ні повноважень, ні присутності, ні можливості» проводити розслідування. Він також не назвав самі гуманітарні організації, чиї приміщення постраждали від обстрілів. «Незважаючи на це, ми знаємо результат», – додав речник ООН.

Як повідомили ЗМІ на підконтрольній Росії території Донбасу, українські сили з установок «Град» у ці дні проводили обстріли Київського та Куйбишівського районів Донецька, в результаті яких загинуло шестеро людей.

Центр стратегічних комунікацій при Міністерстві культри та інформації України заявив 6 грудня, що російській війська «вкотре обстріляли Донецьк і звинуватили Україну».

«6 грудня окупаційна влада Донецька заявила, що ЗСУ обстріляли місто та вбили шістьох людей. Але це – неправда», – мовиться у повідомленні, опублікованому на сторінці відомства у Facebook.

«Якщо звернути увагу на розташування місць прильотів, стає очевидним, що запуски відбувалися з окупованої території. ЗСУ аж ніяк не могли завдати такого удару зі своїх позицій. Адже тоді снаряду довелося би розвертатися на 180 градусів у повітрі, а це – неможливо», – мовиться у повідомленні.

«Голос Америки» не може незалежно перевірити цю інформацію.

За даними ООН, через війну понад 14 мільйонів українців стали вимушеними переселенцями, з них 6,5 мільйона внутрішньо переміщених осіб в Україні та понад 7,8 мільйона біженців, зареєстрованих по всій Європі.

Згідно зі звітом УВКПЛ ООН з прав людини, з початку вторнення Росії станом на 6 грудня в Україні постраждала 17 181 особа з числа цивільного населення, 6 702 цивільних було вбито, але представники організації кажуть, що «реальні втрати набагато більші».

Минулого місяця заступниця речника ООН на брифінгу в Нью-Йорку повідомила, що з лютого 2022 року «працівники гуманітарних організацій надали критично важливу допомогу та послуги захисту приблизно 13,5 мільйонам людей у всіх регіонах України».

Заява США на засіданні Ради Безпеки ООН з питань гуманітарної ситуації в Україні. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:01:39 0:00

«Завдання №1 – це вижити», – Сергій Притула. Відео

«Завдання №1 – це вижити», – Сергій Притула. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:00:57 0:00

«Ти можеш вважати себе ким завгодно, але якщо Збройні Сили України не стримають ворога, ти будеш ніким», – Сергій Притула, засновник благодійного фонду Сергія Притули. Повне інтервʼю з Сергієм Притулою дивіться згодом на YouTube Голосу Америки Українською чи на нашому сайті.

Більше

XS
SM
MD
LG