Спеціальні потреби

Актуально

Одесу чекають післявиборчі судові розборки - 2004-06-02

Одеса – 1 червня. Офіційні результати довиборів у народні депутати у 136 окрузі (Одеса) будуть оголошені через 5 днів після голосування. Про це повідомила сьогодні глава прес-служби Центральної виборчої комісії Зоя Казанжи. За її словами, це визначено законодавчими нормами.

За попередніми даними, переможцем довиборів у Верховну Раду став віце-губернатор Антон Кіссе. Він набрав понад 10,8 тисяч голосів.

Як сказали в окружній комісії, всі дільниці для голосування закрилися 30 травня о 20.00. Перші протоколи почали надходити до комісії о 23.00, а останній був прийнятий близько 6.00 години 31 травня. На всіх 77 дільницях, розташованих у 136-му окрузі, голосування визнане таким, що відбулося.

У незалежному прес-центрі коаліції «Свобода вибору» в Одесі відбулася прес-конференція Ханни Северинсен та Ренати Вольвенд, спiвдоповідачів Моніторингового Комітету Парламентської Асамблеї Ради Європи, якi стежили за перебiгом голосування. На запитання журналістів про порівняння виборів в Мукачевому та Одесі, представники місії зазначили, що «є велика різниця, але ми не були в Мукачевому, важко відповісти. Проте, на відміну від Мукачевого, спостерігаємо в Одесі низьку зацікавленість, участь виборців».

Панi Северинсен також сказала, що її запевнили під час зустрічей з одеськими посадовцями, зокрема з губернатором - Сергієм Гриневецьким, що буде забезпечено повну безпеку протоколам, бюлетеням у виборчих комісіях.

Коментуючи використання вебкамер під час виборів, що були проведені в Одесі 30 травня, доповідачі зазначили, що це є дуже корисно, і вони всіляко вітають використання сучасних технологій заради прозорості та відкритості демократичних процесів. «Це великий крок уперед», - сказали вони.

Проте, дивним є те, що поряд із застосуванням електронних технологій, коли є потужні електронні бази даних, списки виборців, що використовувалися на виборах у 136-му окрузі, були складені 2002 року. Стало відомо і те, що екс-кандидат у народні депутати Михайло Бродський має намір опротестувати результати виборів у 136-му окрузі Одеси. Про це йдеться у заяві поширеній сьогодні Одеським обласним штабом блоку «Наша Україна».

На думку авторів документа, «довибори у 136-ому виборчому окрузі показали, що 80% виборців округу відмовилися від власного права обрати представника до парламенту. За словами керівника регіонального штабу блоку «Наша Україна» Володимира Курінного, призначення виборів на свято Трійці говорить про те, що 30 травня буде отримано сплановано низький результат участі у голосуванні...».

Лідер партії «Яблуко» Михайло Бродський і блок «Наша Україна» мають намір звернутися до окружної виборчої комісії та в інші відповідні інституції для опротестування результатів голосування.

«І лише компетентні інстанції зможуть поставити остаточну крапку у підсумках виборів у 136-ому виборчому окрузі Одеси», – йдеться у заяві регіонального блоку «Наша Україна».

Народний депутат України, голова Партії захисників Вітчизни Юрій Кармазін так само вважає, що вибори в Одесі «повнісю демократичними назвати неможливо».

«Якщо на такому рівні ЦВК і виборчі комісії будуть підходити до Президентських виборів – фальсифікації будуть вражаючими. Чекати покращень – не доведеться. Не важливо ставити у дільницях відеокамери, а важливо зробити нормальний реєстр виборців. Я знаю, що вже готуються півтора мільйони „мертвих душ”, щоби вони проголосували за одного з кандидатів у Президенти України».

Тим часом, об`єднання «За чесні вибори» в Одесі заперечує тиск адмінресурсу у 136-му окрузі.

«Ми задоволені перебігом голосування і вважаємо проведені вибори демократичними. Вибори в Одесі були без суттєвих порушень», – сказав один із засновників об`єднання «За чесні вибори», голова обласної організації УРП «Собор» Федір Нарійчук.

Всі новини дня

Інспектори від уряду США не виявили порушень, пов’язаних з використанням допомоги США Україні. Відео

Інспектори від американського уряду не виявили серйозних порушень, пов’язаних з використанням допомоги США Україні. Про це сьогодні вони засвідчили у Конгресі Сполучених Штатів. За слуханнями комітету з міжнародних відносин Палати представників уважно стежила Катерина Лісунова.

Президент України Володимир Зеленський віртуально взяв участь у Саміті демократій у Вашингтоні. Відео

У Вашингтоні офіційно розпочався Саміт демократій, який проводить адміністрація Байдена у партнерстві із кількома країнами з кожного континенту. Основною подією цього дня стало віртуальне засідання, у якому взяв участь й президент України Володимир Зеленський.

"Вагнерівці" зазнають величезних втрат у районі Бахмута - генерал Міллі

Генерал Марк Міллі під час слухань у Конгресі щодо оборонного бюджету США на 2024 рік. REUTERS/Kevin Lamarque

Найманці приватної військової команії "Вагнер" зазнають величезних втрат у районі Бахмута. Про це заявив голова Об'єднаного комітету начальників штабів США генерал Марк Міллі під час слухань щодо оборонного бюджету на 2024 рік у Комітеті з питань збройних сил Палати представників США у середу, 29 березня.

Про "вагнерівців" під час слухань на Капітолійському пагорбі поцікавився член Палати представників від Демократичної партії Рубен Галлего. Він запитав у Міллі, чи може генерал поділитися своїм баченням відносин між групою "Вагнер" та регулярними російськими військами на оперативному рівні, та чи змінилася присутність "вагнерівців" в Африці внаслідок війни в Україні.

Міллі відповів, що група "Вагнер" зараз веде бойові дії, в першу чергу, в районі Бахмута. "Там, імовірно, 6 тис. або близько того справжніх найманців і, можливо, ще 20 або 30 тис. новобранців, багато з яких вийшли із в'язниць, і вони зазнають величезних втрат у районі Бахмута. Українці завдали цим хлопцям багато смертей і руйнувань", - сказав Міллі.

Він додав, що, крім Бахмута, бойовики групи "Вагнер" присутні в багатьох інших місцях, особливо в Західній Африці, де вони "фактично захопили країну."

Міллі назвав "вагнерівців" дуже агресивною групою і зауважив, що найманці є дуже оснащеними та багатими. "Її очолює дуже безжалісний хлопець Пригожин. Він нібито бізнесмен, але за ним стоїть неймовірне кримінальне минуле. Тому це небезпечна група. Вони досить великі. Вони досить потужні, і їм вдалося досягти принаймні частини Європи та Африки, і, можливо, деяких частин Близького Сходу," - зазначив генерал.

Як раніше писав Голос Америки, російський наступ під Бахмутом в основному вдалося зупинити. Ситуацію для Росії, імовірно, погіршили тертя між російським Міністерством оборони та групою "Вагнер. За даними британської розвідки, Росія, найімовірніше, перекинула свої ударні сили в район Авдіївки, що на південь від Бахмута, і на північ – в напрямку Кремінної та Сватового, але і там, на думку британських дослідників, Росія також переходить до оборони і може щонайбільше сподіватися стабілізувати фронт.

Популяризаторка української кухні «Пані Стефа» приїхала до США досліджувати кухню діаспори. Відео

Відома популяризаторка української кухні «Пані Стефа» вже понад десять років відтворює старовинні галицькі рецепти. Відео з її гастрономічними дослідженнями та кулінарними цікавинками надзвичайно популярні.

Сенаторка Джин Шагін: Нам потрібно зробити все можливе, щоб українці отримали усю необхідну сучасну зброю. Відео

Українська готовність боротися за власну державу та демократію надсилає важливий сигнал не лише Росії, але й Китаю та іншим автократам. Таку думку висловила сенаторка-демократка Джин Шагін в ексклюзивному інтерв’ю для Голосу Америки.

Більше

XS
SM
MD
LG