Спеціальні потреби

Актуально

Питання виборiв у Мукачевому знову розглядалося в парламентi - 2004-06-02

Першого червня Парламент України знову слухав звіт силових міністрів щодо виборів мера закарпатського містечка Мукачеве. Представники опозиційних фракцій кажуть, що розслідування просувається дуже повільно і безрезультативно, і як наслідок, вимагають кадрових рішень.

З цього приводу Iгор Гулявий провiв розмову з нашою київською кореспонденткою Вікторією Сюмар.

ІГ: «Як відбувалися самі слухання»?

ВС: «Потрібно сказати, що керівники силових вiдомств українських вкотре слухання по Мукачевому у Верховній Раді зігнорували і прислали своїх заступників. В інформації заступників нічого нового у справі мукачівських виборів у принципі не прозвучало. Всі вони казали лише про те, що слідство триває і невідомо, коли воно буде завершено. Однак головною новиною і апогеєм цих слухань стала інформація українського омбудсмена Ніни Карпачової. Вона заявила про те, що має свідчення сержанта Миколи Жмелі - він один із охоронників, які власне були присутні на територіяльній виборчій комісії - і саме він охороняв бюлетені, які викрали. І його заява свідчить про те, що вищі мілiцейськi чини міста Мукачевого і Закарпат ської області можуть бути причетні до цього викрадення. Він каже, що саме від свого керівництва він отримав наказ зняти охорону бюлетенiв і буквально за кілька годин бюлетені зникли. Сам Микола Жмеля був присутній на цих слуханнях і на прохання Ніни Карпачової він заявив, що він підтверджує свої свічення прямо в залі Парламенту».

ІГ: «А яка була реакцiя на заяви сержанта»?

ВС: «Власне реакція також була досить цікавою. Заступник міністра внутрішних справ Михайло Корнієнко лише сказав, що це не сенсація і, що це не новина для міліції. Щоправда, попередньо він ці інформації не оприлюднював. Він сказав, що ці свічення міліція має і, що по них ведеться слідство».

ІГ: «Чи були задоволені вимоги опозиції і чи були схвалені конкретні документи»?

ВС: «Потрібно сказати, що опозиціонери, звичайно, не були задоволені інформацією, яка прозвучала, і звинувачували українські правоохоронні органи, зокрема прокуратуру, у тому, що вони зволікають із проведенням реального слідства щодо фальсифікації виборів у Мукачевому. І зокрема генпрокурора Васильєва звинуватили в тому, що він не хоче опротистовувати вибори, які не визнала жодна міжнародна організація. А відтак депутати вiд опозицiї ставили питання про відставку генпрокурора. Це може зробити Верховна Рада. Однак ця пропозиція не пройшла і навіть пропозиція про те, щоб це питання розглянути за два тижні з огляду на результати слідства прокуратури так само не знайшла підтримки в залі. За це голосувало лише 206 депутатів».

ІГ: «А що відомо про відставку Ернеста Нусера з посади мера Мукачевого»?

ВС: «Ну я лише нагадаю, що Ернест Нусер подав у відставку, заявивши, що на нього чиниться тиск i що є загроза його життю, а також життю його рідних та близьких. Однак чільний представник СБУ заявив, що за інформацією Служби безпеки України загрози його життю немає хоча йому i н адали державну охорону. А депутати від опозиції кажуть про те, що Ернест Нусер подав у відставку для того аби власне не заплямувати себе і не взяти власне відповідальнiсть на себе за сумнозвісні вибори в Мукачевому».

Всі новини дня

Інспектори від уряду США не виявили порушень, пов’язаних з використанням допомоги США Україні. Відео

Інспектори від американського уряду не виявили серйозних порушень, пов’язаних з використанням допомоги США Україні. Про це сьогодні вони засвідчили у Конгресі Сполучених Штатів. За слуханнями комітету з міжнародних відносин Палати представників уважно стежила Катерина Лісунова.

Президент України Володимир Зеленський віртуально взяв участь у Саміті демократій у Вашингтоні. Відео

У Вашингтоні офіційно розпочався Саміт демократій, який проводить адміністрація Байдена у партнерстві із кількома країнами з кожного континенту. Основною подією цього дня стало віртуальне засідання, у якому взяв участь й президент України Володимир Зеленський.

"Вагнерівці" зазнають величезних втрат у районі Бахмута - генерал Міллі

Генерал Марк Міллі під час слухань у Конгресі щодо оборонного бюджету США на 2024 рік. REUTERS/Kevin Lamarque

Найманці приватної військової команії "Вагнер" зазнають величезних втрат у районі Бахмута. Про це заявив голова Об'єднаного комітету начальників штабів США генерал Марк Міллі під час слухань щодо оборонного бюджету на 2024 рік у Комітеті з питань збройних сил Палати представників США у середу, 29 березня.

Про "вагнерівців" під час слухань на Капітолійському пагорбі поцікавився член Палати представників від Демократичної партії Рубен Галлего. Він запитав у Міллі, чи може генерал поділитися своїм баченням відносин між групою "Вагнер" та регулярними російськими військами на оперативному рівні, та чи змінилася присутність "вагнерівців" в Африці внаслідок війни в Україні.

Міллі відповів, що група "Вагнер" зараз веде бойові дії, в першу чергу, в районі Бахмута. "Там, імовірно, 6 тис. або близько того справжніх найманців і, можливо, ще 20 або 30 тис. новобранців, багато з яких вийшли із в'язниць, і вони зазнають величезних втрат у районі Бахмута. Українці завдали цим хлопцям багато смертей і руйнувань", - сказав Міллі.

Він додав, що, крім Бахмута, бойовики групи "Вагнер" присутні в багатьох інших місцях, особливо в Західній Африці, де вони "фактично захопили країну."

Міллі назвав "вагнерівців" дуже агресивною групою і зауважив, що найманці є дуже оснащеними та багатими. "Її очолює дуже безжалісний хлопець Пригожин. Він нібито бізнесмен, але за ним стоїть неймовірне кримінальне минуле. Тому це небезпечна група. Вони досить великі. Вони досить потужні, і їм вдалося досягти принаймні частини Європи та Африки, і, можливо, деяких частин Близького Сходу," - зазначив генерал.

Як раніше писав Голос Америки, російський наступ під Бахмутом в основному вдалося зупинити. Ситуацію для Росії, імовірно, погіршили тертя між російським Міністерством оборони та групою "Вагнер. За даними британської розвідки, Росія, найімовірніше, перекинула свої ударні сили в район Авдіївки, що на південь від Бахмута, і на північ – в напрямку Кремінної та Сватового, але і там, на думку британських дослідників, Росія також переходить до оборони і може щонайбільше сподіватися стабілізувати фронт.

Популяризаторка української кухні «Пані Стефа» приїхала до США досліджувати кухню діаспори. Відео

Відома популяризаторка української кухні «Пані Стефа» вже понад десять років відтворює старовинні галицькі рецепти. Відео з її гастрономічними дослідженнями та кулінарними цікавинками надзвичайно популярні.

Сенаторка Джин Шагін: Нам потрібно зробити все можливе, щоб українці отримали усю необхідну сучасну зброю. Відео

Українська готовність боротися за власну державу та демократію надсилає важливий сигнал не лише Росії, але й Китаю та іншим автократам. Таку думку висловила сенаторка-демократка Джин Шагін в ексклюзивному інтерв’ю для Голосу Америки.

Більше

XS
SM
MD
LG