Спеціальні потреби

Актуально

Питання виборiв у Мукачевому знову розглядалося в парламентi - 2004-06-02

Першого червня Парламент України знову слухав звіт силових міністрів щодо виборів мера закарпатського містечка Мукачеве. Представники опозиційних фракцій кажуть, що розслідування просувається дуже повільно і безрезультативно, і як наслідок, вимагають кадрових рішень.

З цього приводу Iгор Гулявий провiв розмову з нашою київською кореспонденткою Вікторією Сюмар.

ІГ: «Як відбувалися самі слухання»?

ВС: «Потрібно сказати, що керівники силових вiдомств українських вкотре слухання по Мукачевому у Верховній Раді зігнорували і прислали своїх заступників. В інформації заступників нічого нового у справі мукачівських виборів у принципі не прозвучало. Всі вони казали лише про те, що слідство триває і невідомо, коли воно буде завершено. Однак головною новиною і апогеєм цих слухань стала інформація українського омбудсмена Ніни Карпачової. Вона заявила про те, що має свідчення сержанта Миколи Жмелі - він один із охоронників, які власне були присутні на територіяльній виборчій комісії - і саме він охороняв бюлетені, які викрали. І його заява свідчить про те, що вищі мілiцейськi чини міста Мукачевого і Закарпат ської області можуть бути причетні до цього викрадення. Він каже, що саме від свого керівництва він отримав наказ зняти охорону бюлетенiв і буквально за кілька годин бюлетені зникли. Сам Микола Жмеля був присутній на цих слуханнях і на прохання Ніни Карпачової він заявив, що він підтверджує свої свічення прямо в залі Парламенту».

ІГ: «А яка була реакцiя на заяви сержанта»?

ВС: «Власне реакція також була досить цікавою. Заступник міністра внутрішних справ Михайло Корнієнко лише сказав, що це не сенсація і, що це не новина для міліції. Щоправда, попередньо він ці інформації не оприлюднював. Він сказав, що ці свічення міліція має і, що по них ведеться слідство».

ІГ: «Чи були задоволені вимоги опозиції і чи були схвалені конкретні документи»?

ВС: «Потрібно сказати, що опозиціонери, звичайно, не були задоволені інформацією, яка прозвучала, і звинувачували українські правоохоронні органи, зокрема прокуратуру, у тому, що вони зволікають із проведенням реального слідства щодо фальсифікації виборів у Мукачевому. І зокрема генпрокурора Васильєва звинуватили в тому, що він не хоче опротистовувати вибори, які не визнала жодна міжнародна організація. А відтак депутати вiд опозицiї ставили питання про відставку генпрокурора. Це може зробити Верховна Рада. Однак ця пропозиція не пройшла і навіть пропозиція про те, щоб це питання розглянути за два тижні з огляду на результати слідства прокуратури так само не знайшла підтримки в залі. За це голосувало лише 206 депутатів».

ІГ: «А що відомо про відставку Ернеста Нусера з посади мера Мукачевого»?

ВС: «Ну я лише нагадаю, що Ернест Нусер подав у відставку, заявивши, що на нього чиниться тиск i що є загроза його життю, а також життю його рідних та близьких. Однак чільний представник СБУ заявив, що за інформацією Служби безпеки України загрози його життю немає хоча йому i н адали державну охорону. А депутати від опозиції кажуть про те, що Ернест Нусер подав у відставку для того аби власне не заплямувати себе і не взяти власне відповідальнiсть на себе за сумнозвісні вибори в Мукачевому».

Всі новини дня

Петреус: якби Росія здійснила ядерний удар по Україні, США та союзники, ймовірно, відповіли б знищенням російських сил в Україні. Відео

Колишній директор ЦРУ і генерал армії США у відставці Девід Петреус заявив у вівторок, що якби Росія здійснила ядерний удар по Україні, Сполучені Штати та їхні союзники, ймовірно, відповіли б знищенням російських сил в Україні та, можливо, у Чорному морі.

Чому участь кримських татар у війні проти України вигідна Кремлю - думки експертів. Відео

Правозахисні організації та Генштаб ЗСУ повідомляє, що російська влада в окупованому Криму мобілізує кримських татар. Чи є цифри, скільки людей вже отримали повістки, і чому участь кримських татар у війні проти України вигідна Кремлю - думки експертів.

Сенатори США пропонують передавати Україні конфісковані і заморожені активи Центробанку РФ 

Концерт з приводу незаконної анексії окупованих українських територій, Москва, 30 вересня 2022. REUTERS

Сенатори США від Демократичної та Республіканської партій Шелдон Вайтгауз та Джим Ріш запропонували нову законодавчу ініціативу, спрямовану проти російських еліт, ставленників та олігархів - Russian Elites, Proxies, and Oligarchs Act (REPO Act). Документ пропонує передавати Україні в якості додаткової допомоги конфісковані активи Центробанку Росії та інші суверенні активи РФ.

цілком правильно, щоб ці кошти були арештовані та конфісковані та перепрофільовані... Україні

"За повідомленнями, в усьому світі заморожено російських активів на понад 300 мільярдів доларів. Це значно більше грошей, ніж ті суми, що були вилучені чи конфісковані у російських олігархів. З огляду на винятковість та жорстокість відвертої незаконної війни Росії в Україні, цілком правильно, щоб ці кошти були арештовані, конфісковані та перепрофільовані, щоб допомогти Україні виграти цю війну та відбудувати свою країну", - сказав Ріш.

"Нам потрібно дати чітке повідомлення Володимиру Путіну: продовжуйте ваше жорстоке вторгнення в Україну та отримуйте фінансові наслідки", - сказав Вайтгаус. - "Ці заходи надішлють це повідомлення голосно та чітко".

Серед іншого, законодавча ініціатива закликає дозволити президентові США конфісковувати російські суверенні активи, заморожені у США, створює Фонд підтримки України (Ukraine Support Fund), куди спрямовуватимуть вилучені кошти. Крім того, за пропозицією, Держдепу надаватимуться додаткові ресурси для роботи із партнерами та союзниками за кордоном задля конфіскації додаткових російських суверенних активів в інших країнах.

Раніше "Голос Америки" повідомляв про новий пакет допомоги Україні, що включає HIMARS, артилерію, боєприпаси, протимінний транспорт та польове обладнання. Вашингтон та Київ повідомили, що президенти США Джо Байден та України Володимир Зеленський обговорили це у телефонній розмові.

Байден написав у Twitter, що США "як і раніше готові накласти серйозну плату на будь-яку організацію, яка підтримує так звану анексію Росією" українських територій і продовжуватимуть "об’єднувати світ для підтримки України у захисті своєї демократії."

Зеленський подякував Байдену і народу CША "за сталу оборонну й фінансову підтримку" та повідомив, що вони "обговорили додаткові санкції, ситуацію на полі бою та важливість збереження експорту агропродукції морем".

У РФ сьогодні заявили, що "постачання США озброєнь Україні наближають до небезпечної межі прямого військового зіткнення Росії та НАТО".

США оголосили новий пакет допомоги Україні: HIMARS, артилерія, боєприпаси, протимінний транспорт та польове обладнання

Державний департамент США виділив військову допомогу Україні на суму 625 мільйонів доларів за Програмою президентських повноважень, за якою глава держави уповноважує виділяти озброєння іншій країні із власних запасів.

Держсекретар США Ентоні Блінкен у вівторок, 4 жовтня, заявив: “Відповідно до повноважень, делегованих президентом, я дозволяю наше двадцять друге від серпня 2021 року вилучення американської зброї та обладнання на користь України. Це вилучення на суму 625 мільйонів доларів передбачає додаткову зброю, боєприпаси та обладнання із запасів Міністерства оборони США”.

Розпорядження президента дозволяє США швидко передавати товари та послуги без схвалення Конгресу у відповідь на надзвичайну ситуацію.

“Разом з нашими союзниками і партнерами з 50-ти країн світу ми доставляємо зброю та обладнання, які ефективно використовуються українськими силами в успішному контрнаступі задля повернення їхніх земель, незаконно захоплених Росією”, - сказав державний секретар США.

Президент США під час розмови із президентом України Володимиром Зеленським (Foto: Twitter/@POTUS)
Президент США під час розмови із президентом України Володимиром Зеленським (Foto: Twitter/@POTUS)

Про новий пакет військової допомоги Україні оголосив президент США Джо Байден у телефонній розмові із президентом України Володимиром Зеленським. У розмові також брала участь віце-президентка США Камала Гарріс.

Джо Байден також запевнив президента Зеленського, що США продовжуватимуть запроваджувати санкції щодо “фізичних осіб, організацій чи країн, які надають підтримку так званій анексії” українських територій.

За повідомленням Білого дому, у новий пакет допомоги входять “додаткова зброя та обладнання, включно з HIMARS, артилерійські системи та боєприпаси, а також бронетехніка”.

За даними Держдепу США, цей пакет допомогу включає, серед іншого, таке озброєння:

4 пускові установки високомобільних артилерійських ракет HIMARS, 32 самохідних артилерійських установки Howitzer (155мм та 105мм), понад 75 тисяч артилерійських снарядів, 200 протимінних транспортних засобів MaxxPro, 200 тисяч боєприпасів до стрілецької зброї, обладнання для встановлення перешкод, притипіхотні боєприпаси та інше польове обладнання.

“За цей рік Сполучені Штати згуртували світ, щоб підтримати народ України, який захищає свою свободу та демократію від російської агресії. Як ми сьогодні знову демонструємо, Сполучені Штати продовжуватимуть надавати Україні критично важливі потужності, аби задовільнити їхні потреби на полі бою, які змінюються”, - прокоментувала новий пакет допомоги Україні речниця Білого дому Карін Жан-П’єр.

Як раніше повідомляв Голос Америки, після цього пакету загальна сума допомоги Україні з боку США у секторі безпеки складе 16,8 мільярдів доларів з моменту повномасштабного вторгнення Росії в Україну 24 лютого.

Дивіться також: Історія українців, що переїхали до США за програмою "Uniting for Ukraine"

Джон Кірбі про успіх українських військових на південному та східному напрямках

Координатор зі стратегічних комунікацій Ради з нацбезпеки Білого дому Джон Кірбі під час щоденного прес-брифінгу Білого дому у Вашингтоні.

Координатор зі стратегічних комунікацій Ради з нацбезпеки Білого дому Джон Кірбі заявив, що Україна досягла успіхів на південному та східному напрямках.

«Вони дійсно на марші», – заявив Кірбі в ефірі каналу АВС, коментуючи просування української армії в Луганській області.

«І як ви вже чули від президента Байдена, ми й надалі робитимемо все можливе, щоб ми могли передавати їм зброю, сили та засоби, щоб вони могли розвивати цей прогрес», - додав він.

Під час інтервʼю каналу Fox News, Кірбі сказав про прогрес ЗСУ на південному напрямку, коментуючи переміщення військ на лінії фронту .

"Росіяни, фактично, перемістили тисячі військ з північного сходу задля зміцнення своїх оборонних ліній на півдні. На мою думку, це пояснює, чому українцям там було трохи важче, але вони зробили прогрес", – зазначив Кірбі.

Російські військові напередодні визнали, що українські сили прорвали їхню оборону в Херсонській області.

У статті використано матеріали ABC та Fox News.

Дивіться також: Які загрози Путін бачить на полі бою в Україні - Кірбі

Більше

XS
SM
MD
LG