Спеціальні потреби

Актуально

Опозицiя звинувачує Кабмiн у приховуваннi бюджетних грошей - 2004-06-03

Київ – 2 червня. Український уряд сьогодні звітував перед Верховною Радою про виконання бюджету минулого року. Головним у ході слухань було звинувачення опозиції про те, що Кабмін фактично приховав значну частину бюджетних грошей.

Про те, що уряд занижує бюджетні надходження представники блоку Наша Україна заявляли вже кілька місяців назад. Ця тема була особливо актуальною під час звіту про виконання бюджету. Попри заяви міністра фінансів про стовідсоткове виконання головного фінансового документу країни і звітування про зростання зарплатні, голова бюджетного комітету Петро Порошенко твердить, що реальна зарплатня українців залишається найнижчою серед країн, що увійшли до ЄЕП, і що інфляція з’їдає практично весь приріст. У Нашій Україні переконані, що збільшити мінімальну зарплатню і пенсії можна, але ці кошти уряд приховує. Говорить Віктор Пинзеник:

«Сума прихованих доходів в бюджеті - не менше десяти мільярдів гривень. І не менше п’яти мільярдів прихованих доходів по пенсійному фонді. Це не є випадковість, що це є норма політики діючого уряду. На зарплати і пенсії у нинішнього уряду коштiв завжди немає. Весь прирість грошей пішов туди, де гроші ділять, – не за законом а по поняттям…».

Одним із механізмів приховування грошей Порошенко називає неповернення Податку на додану вартість підприємствам, що експортують свою продукцію. Попередньо з них податок сплачують, а потім його недоповертають. Представник більшості Сергій Матвієнков, хоч i визнає проблему ПДВ, однак частину відповідальності перекладає на податкову адміністрацію, яка фактично не підзвітна уряду.

«Ми маємо неповерненого ПДВ 5-6 мільярдів гривень. Але уряд не володіє істинними цифрами, бо істинними цифрами володіє лише податкова».

Загалом більшовики пропонували затвердити звіт уряду. Головним досягненням урядовців вони вважають відсутність боргів по зарплатам та пенсіям. Говорить Богдан Губський.

«Головніший плюс це те, що він був повністю виконаний. Але і є серйозний мінус, що на жаль заплановано було мало і це мало не дало можливість піднести заробiтну плату».

Натомість опозиція наполягає на тому, аби визнати роботу уряду щодо виконання бюджету незадовільною, докоряючи прем`єру Януковичу невиконанням закону про мінімальну зарплатню, яку депутати встановили на рівні 240 гривень, а уряд знизив до 205. Соціаліст Станіслав Ніколаєнко каже, що зарплатня українців зростає значно повільніше, аніж ціни та податки.

«То як зростуть усі податки, одберуть до нитки всіх громадян України, в тому числі всіх педагогів, а тоді із того, що одберуть частинку повернуть і скажуть: це ми вам підвищили зарплату».

Зрештою, яке б рішення щодо урядового звіту депутати не схвалили, реального значення це на роботу міністрів не матиме. Таке звітування ще й у виборчий рік має багато політичних аспектів. Владний кандидат у Президенти – прем’єр Янукович мав можливість оприлюднити рекордні цифри зростання ВВП – майже 10 відсотків, а опозиція вкотре скористалася шансом заявити – всі ці цифри поки що дуже мало відображаються на рівні життя пересічного українця.

Всі новини дня

На сході України посилились бої, є ознаки початку контрнаступу - джерела CNN  

“Все, що було заплановано ЗСУ нижче за течією від дамби, ймовірно, доведеться перепланувати", - розповів журналістам європейський посол. Фото: AP/Libkos

В останні дві доби в Україні значно активізувались бойові дії, що може свідчити про початок контрнаступу ЗСУ проти російських військ. Про це журналістам CNN повідомили “американські та західні офіційні особи”.

Представник НАТО та високопоставлений чиновник європейської військової розвідки повідомили журналістів CNN у вівторок, що ЗСУ в останні кілька днів почали перевірку російських позицій артилерійськими ударами та наземними атаками, щоб знайти вразливі зони, через які вони можуть прорватися.

Як вважають джерела CNN, руйнування дамби у Новій Каховці може ускладнити плани українських збройних сил, не лише спричинивши гуманітарну катастрофу, що завантажить український уряд вирішенням додаткових проблем, але й ускладнить для українських військ перетин річки Дніпро.

“Все, що було заплановано нижче за течією від дамби, ймовірно, доведеться перепланувати. … Зрештою, рівень води спаде, але, швидше за все, катастрофічна повінь вплине на мости та дороги в цьому районі, тому вони можуть бути непридатними для використання, як планувалося раніше”, - цитує CNN одного з європейських послів у Вашингтоні.

Голос Америки також опублікував аналіз експертів про те, що руйнування дамби у Новій Каховці, ймовірно, є спробою Росії сповільнити контрнаступ ЗСУ.

Зокрема, редактор видання The Independent Кім Сенгупта пише, що українські військові мали б використовувати маршрути вздовж дамби для транспортування бронетехніки та важкої техніки. Посилаючись на власні джерела, він повідомляє, що ЗСУ також планували висадитися на островах нижче за течією Дніпра, де вже відбуваються зіткнення.

“Затоплення цих шляхів, ймовірно, уповільнить атаки українців навколо Херсона, оскільки потрібно змінити тактичні плани та перемістити війська й озброєння — хоча зараз українські сили мають достатньо можливостей, щоб відкоригувати плани й продовжувати контрнаступ,” — зазначив редактор The Independent у статті "Атака на дамбу в Україні є безжальним актом руйнування – і показує, в якому відчаї перебуває Путін".

"Ми допоможемо Україні", – Джо Байден. Відео

"Ми допоможемо Україні", – Джо Байден. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:00:17 0:00

"Ми не залишимо. Ми допоможемо Україні", – так відповів президент США Джо Байден на питання журналістки. Вона запитала про його повідомлення Росії щодо вибуху дамби в Україні.

Спроба Росії уповільнити контрнаступ ЗСУ — експерти про підрив Каховської дамби

Підрив дамби на Каховській ГЕС перерозподіляє сили на полі бою і може вплинути на контрнаступ України, вважає президент Фонду Джеймстаун Ґлен Говард.

“Підрив дамби в Новій Каховці продемонстрував, що у Путіна ще є варіанти, і він може повернути собі ініціативу в цій війні,” — заявив Говард.

Експерт розповів Голосу Америки, що підірвавши Каховську ГЕС і спричинивши повінь, росіяни створили гуманітарну катастрофу, аби уповільнити чи стримати українські контрнаступальні плани на південному напрямку, зокрема, у Бердянську, Мелітополі і Токмаку. Раніше експерти говорили, що саме ці населені пункти є ймовірними цілями для контрнаступу Збройних сил України.

“Поки незрозуміло, як це вплине на плани українців, і чи буде це тимчасова затримка контрнаступу. Але я бачив інформацію про те, що Україна накопичувала багато човнів для перетину Дніпра, і зараз постає серйозне питання, чи є у них достатньо човнів, щоб проводити такі операції,” — додав Говард.

Про те, що підрив Каховської ГЕС сповільнить контрнаступ на Херсонщині, пише й редактор видання The Independent Кім Сенгупта. За його словами, українські військові мали б використовувати маршрути вздовж дамби для транспортування бронетехніки та важкої техніки. Посилаючись на власні джерела, він повідомляє, що українські військові також планували висадитися на островах нижче за течією Дніпра, де вже відбуваються зіткнення.

“Затоплення цих шляхів, ймовірно, уповільнить атаки українців навколо Херсона, оскільки потрібно змінити тактичні плани та перемістити війська й озброєння — хоча зараз українські сили мають достатньо можливостей, щоб відкоригувати плани й продовжувати контрнаступ,” — пише редактор The Independent.

Крім цього, підрив Каховської ГЕС може передувати відступу російських військ із півдня України, попереджають експерти. Сенгупта зауважує, що в минулому радянська Росія вже здійснювала такі дії в Україні — підірвавши Дніпровську ГЕС під час відступу 1941 року.

Радбез ООН обговорить підрив Каховської ГЕС у вівторок ввечері

Архівне фото: прапор ООН перед штаб-квартирою організації в Нью-Йорку

Рада Безпеки ООН сьогодні, 6 червня, проведе засідання, скликане на запит України. На засіданні, включеному в порядок денний Радбезу ООН під назвою "Підтримка миру та безпеки в Україні", йтиметься про підрив Каховської ГЕС, повідомив представник України в ООН Сергій Кислиця.

Антоніу Гутерріш, генеральний секретар ООН, у своєму зверненні у вівторок назвав підрив дамби "колосальною гуманітарною, економічною та екологічною катастрофою."

"ООН не має доступу до незалежної інформації про обставини, що призвели до руйнування греблі Каховської ГЕС. Але ясно одне: це ще один руйнівний наслідок російського вторгнення в Україну. Ми бачимо наслідки в Херсоні, Новій Каховці та ще 80 містах і селах вздовж річки Дніпро. Велике затоплення. Масштабні евакуації. Спустошення навколишнього середовища. Знищення щойно посаджених культур", - зазначив посадовець.

Раніше Кислиця в інтерв'ю Голосу Америки назвав підрив дамби "державним тероризмом".

“Каховська станція знаходилась на окупованій території, і РФ мала вживати всіх необхідних заходів, щоб підтримувати її в належному стані й не допускати будь-яких інцидентів. На сьогоднішні можна говорити про те, що мав місце акт державного тероризму, це свідомо було зроблено, на мою думку", - заявив український дипломат в ООН.

Кислиця додав, що повна відповідальність за підрив лежить на окупантах. За його словами, одразу після деокупації постане питання відбудови дамби.

"Сталась велика трагедія. Питання відбудови дамби буде стояти невідкладно відразу після деокупації. Можливо, ще під час того, як вона тимчасово знаходиться окупованою, вже потрібно вживати заходи для відновлення інженерних споруд. Крім того, є питання гуманітарної допомоги, люди потерпають, домогосподарства знищені вщент, потерпають і цивільні, потерпають і свійські тварини, і зоопарки, це величезна трагедія", - наголосив представник України.

Вранці 6 червня Оперативне командування ЗСУ "Південь" повідомило про руйнування Каховської ГЕС "внаслідок ймовірного підриву"."Через це у зоні підтоплення близько 80 населених пунктів", - йдеться в повідомленні.

Україна звинуватила Росію у підриві дамби у навмисному воєнному злочині, тоді як Кремль заявив, що це був саботаж з боку самої України.

Президент України Володимир Зеленський провів екстрене засідання РНБО, на якому погодили низку безпекових і дипломатичних заходів, зокрема, рішення скликати засідання Ради Безпеки ООН з цього приводу.

Джон Кірбі про підрив Каховської ГЕС. Відео

Джон Кірбі про підрив Каховської ГЕС. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:00:44 0:00

Представник Ради з нацбезпеки США Джон Кірбі відповів на питання щодо підриву Каховської ГЕС. Послухайте, що він сказав.

Більше

Відео - найголовніше

"Ми допоможемо Україні", – Джо Байден. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:00:17 0:00
XS
SM
MD
LG