Спеціальні потреби

Актуально

Що думають кияни про судимостi прем`єра Януковича? - 2004-06-03

Київ – 2 червня. Чи може людина з кримінальним минулим балотуватися в Президенти? Це запитання дедалі ширше дебатується в Україні у зв'язку з чутками про судимості нинішнього прем'єр-міністра і кандидата в Президенти від влади Віктора Януковича.

На це запитання Україна, як виглядає, готова дати неординарну відповідь. Дві судимості нинішнього прем'єра широко обговорювалися в пресі від часів його обрання на посаду. А після того як Віктор Янукович був проголошений єдиним кандидатом від влади на президентських виборах, темні сторінки його біографії взялися прояснювати журналісти. Новопризначений прес-секретар прем'єра Ганна Герман заявила, що минулі судимості були незаконними, а винесені вироки -- необгрунтованими, хоча й не уточнила, які саме злочини йому інкримінувалися. Наприкінці травня на запросини урядової прес-служби відбулася поїздка групи журналістів до Донецька. Ця поїздка замість одних запитань породила багато інших: адже ознайомитися з матеріалами кримінальних справ нікому з журналістів так і не дали.

Чи дійсно нинішній керівник українського уряду невинуватий у скоєнні тих злочинів, за які був засуджений? Інтрига залишається. А відтак залишається й запитання: чи може бути президентом людина, яка мала в минулому проблеми із законом? Ось що на це запитання відповідають прості кияни – люди, які в жовтні цього року прийдуть на виборчі дільниці:

- «Вже одне слово судимий про все говорить. Це президент. Навіть судимий не може бути ні вчитель, ні лікар, я так вважаю. А Президент і подавно – це є батько всієї країни, як так можна, судимий».

- «Я взагалі собі не уявляю, як може буть кримінальний авторитет, бандит, і де це було, в якій країні, не знаю, такого ніде не було і не буде, щоб оцей бандит управляв такою великою державою».

- «Треба сприймати позитив Януковича щодо здатності реалізувати українську мрію щодо інтеграції в Європу, іменно через цю призму, а чіплятися за якісь особливість, факти в житті людини це не є принциповим, принциповим є здатність консолідувати націю».

- «Це не він шапки знімав у туалетах? Я навіть знаю, як він це робив. Людина роздівалася, а він забігав і шапку брав. А як може людина, яка має судимості, бути президентом, як»?

- «Ну я чула це, і по газеті читала. Але мені здається, це передвиборне щось таке. Я не вірю цьому. Наче щось передвиборне. Як завжди».

- «Ну это все-таки ошибки юности».

- «Мовчать же, за що судили його. Мовчать. Толком то ніхто не скаже».

- «Так вони роблять все, щоб це ніхто не почув. Інформаційна блокада, перекручування фактів. Тому я читав, що та справа, що він двічі судимий, якась чи одна, чи друга, в Донецьку вони знищені за строком давності. Особисто я не хотів би жить за часів президента Януковича».

- «Він представляє клани кримінальні – Дніпропетровщина, Донеччина, він не може бути нормальним президентом, коли за ним кримінал стоїть в принципі».

- «Это будет самая страшная вещь, если этот человек станет Президентом Украины. Потому что 2 или 3 судимости это нонсенс вообще даже рассматривать такую возможность, чтобы такой человек даже баллотировался, не то чтобы даже им стал. Поэтому это будет ужасная трагедия, если это свершится».

(Це буде найстрашніша річ, якщо ця людина стане Президентом України. Тому що 2 чи 3 судимості – це нонсенс взагалі навіть розглядати таку можливість, щоб ця людина балотувалася, не те щоб вона стала Президентом. Це буде жахлива трагедія, якщо це здійсниться).

- «Я думаю, що влада все зробить, щоб він виграв. Але ми за нього голосувати не будем».

Як свідчать дані опитувань, виборці готові голосувати переважно за Віктора Ющенка, однак при цьому впевнені, що переможе Віктор Янукович – за рахунок нечесних виборів та фальсифікації результатів.

Всі новини дня

Російські окупанти ґвалтували жінок та розстрілювали місцевих: свідчення жителів звільненного села Високопілля. Відео

До села Високопілля, яке звільнили ще на початку вересня, одним з перших журналістів потрапив Сергій Лисенко. Місцеві мешканці розповіли йому, що російські окупанти ґвалтували жінок, били, розстрілювали місцевих та мародерили. Послухайте їхні свідчення про життя в окупації.

Сполучені Штати не бачать причин для зміни своєї ядерної позиції. Відео

Сполучені Штати не бачать причин для зміни своєї ядерної позиції. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:04:42 0:00

Президент США Джо Байден сказав, що загроза використання ядерної зброї – найвища з часів Кубинської кризи. В Білому Домі пояснили: президент говорив про безвідповідальну ядерну риторику Кремля, і що Сполучені Штати не бачать причин для зміни своєї позиції щодо ядерної загрози.

Нобелівська премія миру: перші коментарі лауреатів та експертів. Відео

Нобелівська премія миру: перші коментарі лауреатів та експертів. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:04:48 0:00

«Це відзнака усьому українському народу» – прокоментувала правозахисниця Олександра Матвійчук призначення Нобелівської премії миру організації «Центр громадянських свобод». Лауреатами стали також білоруський правозахисник Алєсь Біляцький та російська організація «Меморіал».

Девід Креймер: Нобелівська премія миру відзначила тих, хто бореться за усі універсальні цінності. Відео

«Премія відзначила тих, хто бореться за права людини, свободу преси, свободу слова, зібрань, усі універсальні цінності. Нобелівський комітет визнає героїчну і сміливу роботу цих людей та цих організацій», - заявив директор з глобальної політики центру Джорджа Буша Девід Креймер.

США ввели нові санкції проти Північної Кореї, після ракетних запусків

Фото: люди переглядають відео запуску ракети КНДР, 6 жовтня 2022 року

Державний секретар США Ентоні Блінкен у п’ятницю оголосив нові економічні санкції проти Північної Кореї після того, як ця ізольована країна запустила серію балістичних ракет. Блінкен назвав запуски «безпрецедентними за своєю швидкістю, масштабом і розмахом».

За минулі 12 днів Північна Корея провела шість випробувань балістичних ракет, останнє – у четвер. Дві балістичні ракети малої дальності (SRBM) було запущено в той час, коли дипломати в Раді Безпеки ООН обговорювали, як відповісти на запуск іншої ракети над Японією, що був двома днями раніше.

У п'ятничній заяві Блінкен сказав, що лише цього року Північна Корея або Корейська Народно-Демократична Республіка (КНДР) запустила 41 балістичну ракету, включаючи шість міжконтинентальних балістичних ракет.

У відповідь він оголосив, що Сполучені Штати запроваджують санкції проти «двох фізичних осіб і трьох юридичних осіб за діяльність, пов’язану з експортом нафти до Корейської Народно-Демократичної Республіки, яка безпосередньо підтримує розробку озброєнь КНДР та її військових»

Блінкен сказав, що Управління з контролю за іноземними активами Міністерства фінансів США (OFAC) зареєструвало New Eastern Shipping Co Ltd. разом із особами Квек Кі Сенг і Чен Ши Хуан за участь у передачі або доставці нафтопродуктів до КНДР.

У заяві Блінкен зазначив, що за допомогою санкцій «Сполучені Штати посилають чітке повідомлення про те, що ми продовжуватимемо вживати заходів проти тих, хто підтримує розвиток армії та арсеналу зброї КНДР».

Більше

XS
SM
MD
LG