Спеціальні потреби

Актуально

США намагаються повернути своїх мовникiв в український ФМ-ефiр - 2004-06-11

Київ – 10 червня. У Києві перебуває член Ради директорів з питань телебачення I радіомовлення Сполучених Штатів Джефрі Гіршберґ. Сьогодні він зустрічався зі спікером парламенту Володимиром Литвином.

Візит Джефрі Гіршберґа – один із багатьох візитів американських високопосадовців у сфері радіомовлення до України. Насамперед він пов’язаний із подіями довкола радіостанції Свобода, яка вже кілька місяців не виходить в ефір на ФМ-хвилях. Говорить Джефрі Грішберґ.

«Головна мета візиту поновити Радіо Свобода на ФМ-хвилях, а також поновити Голос Америки. Коли ми були на ФМ-хвилях, слухало багато людей. Зрозуміло, що українці хочуть знати що ми говоримо. Це один із візитів, які будуть продовжуватися поки Радіо Свобода та Голос Америки не поновлять свій вихід в ФМ-ефірі. Ми дуже хочемо зробити це до президентських виборів».

Нагадаю, що останнім часом значно зменшилася присутність в українському ефірі і Голосу Америки. Це – наслідок закриття київської радіостанції Континент. На питання про перспективи повернення цієї станції в ефір Джефрі Гіршберґ відповів так.

«Це питання піднімалося на зустрічі з Литвином, але я так і не зрозумів, чи є така можливість поновити трансляцію Радіо Континент у майбутньому».

Член Ради директорів з питань телебачення i радіомовлення США разом із керівниками радіо Свобода зі спікером українського парламенту зустрiчався сьогоднi. Конкретних домовленостей не досягли, але їх і не очікували. Володимир Литвин висловив підтримку у справі повернення до ефіру американських радіостанцій. Як повідомив його прес-секретар Ігор Сторожук, спікер звернувся з листом до Кабінету міністрів України з проханням допомогти у розміщенні програм Свободи в українському радіоефірі.

Поки ще керівникам Свободи не вдалося підписати контракту з жодною українською радіомережею. За словами пана Гішберга, причини цього загальновідомі.

До речi, Джефрi Гiршберґ цього року Україну відвідує уже вдруге. Після першого візиту у квітні газета Волл Стріт Джорнал помістила його коментар, присвячений ситуації з мас-медія в Україні. В статті Гiршберґ серед іншого пише:

«У той час, коли міжнародна увага прикута до боротьби за демократію в Іраку, Афганістані та інших частинах мусульманського світу, не менш важливі бої між свободою та тиранією тихо точаться у Східній Європі... У Росії президент Володимир Путін фактично закріпив існування однопартійної системи, тоді як у Білорусі Олександр Лукашенко керує найбільш репресивною державою в Європі. Але, напевне, жодна з країн Східної Європи не втілює в собі одночасно таких надій і жорстких розчарувань як Україна. П’ятдесяти мільйонна держава, яку раніше називали «житницею Європи», мала всі шанси після розпаду Радянського Союзу стати однією з найвеличніших країн на Континенті. Натомість, зараз неозброєним оком можна побачити, що сподівання незалежності і свободи знайшли своє втілення у політичних злочинах і корупції. Україна зараз стоїть на роздоріжжі. У жовтні відбудуться президентські вибори. І оскільки президент Леонід Кучма, котрий несе найбільшу відповідальність за стан справ у державі, не може балотуватися на третій президентський строк, він конче зацікавлений бачити як свого спадкоємця дружню до себе особу. Щоб забезпечити такий результат, влада, зокрема, докладає всіх зусиль аби тримати електорат в інформаційній темряві, переслідуючи з цією метою незалежні медіа» - пише Джефрi Гiршберґ на сторінках Волл Стріт Джорнал.

Всі новини дня

UMANA відправила Україні 350 тонн медичної допомоги за останні півроку. Відео

UMANA відправила Україні 350 тонн медичної допомоги за останні півроку. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:09:38 0:00

350 тонн медичної допомоги за останні півроку відправила в Україну громадська організація з Чикаго UMANA – Українське лікарське товариство Північної Америки. Дефібрилятори, антибіотики, ліжка, машини швидкої допомоги – все це у контейнерах щотижнево відправляють в Україну. 

$15 млн кредитних ресурсів: США допоможуть бізнесу на Заході України. Відео

$15 млн кредитних ресурсів: США допоможуть бізнесу на Заході України. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:01:55 0:00

США нададуть підтримку українському бізнесу на Заході країни. Документ про це сьогодні підписали Банк Львів та Фінансова корпорація розвитку США. Йдеться про угоду на 15 мільйонів доларів кредитних ресурсів. З посадовцями у Львові розмовляла Мирослава Гонгадзе.

Громадські організації, що допомагають Україні, виступили перед Гельсінською комісією в США. Відео

Представники 4 громадських організацій, що допомагають Україні, виступили перед Гельсінською комісією Сполучених Штатів. На слуханнях були присутні представники як з України, так і зі США та Литви. Волонтери наголосили, що допомога Заходу часто є недостатньо швидкою.

Американку Бріттні Ґрайнер обміняли на росіянина Віктора Бута – деталі з Білого дому. Відео

США обміняли увʼязнену в Росії американську баскетболістку Бріттні Ґрайнер на Віктора Бута – росіянина, який відбував термін у США за торгівлю зброєю. Більше про важливість цієї події та деталі з Білого дому – розповідає Юлія Ярмоленко.

Дві гуманітарні організації були обстріляні у Донецьку – речник ООН

Власниця зруйнованої квартири збирає свої речі в житловому будинку, який постраждав від обстрілу під війни Росії проти Україн. Донецьк, що на підконтрольній Росії території України, 6 грудня 2022 року. REUTERS/Олександр Ермоченко

Щонайменше дві гуманітарні неурядові організації були вражені під час атак на місто Донецьк, люди в будівлях не пострадждали, але одна людина була вбита поруч з будинком і одна поранена, речник ООН повідомив журналістам.

Під час щоденного брифінгу у четвер, 8 грудня, речник генерального секретаря ООН Стефан Дюжаррік повідомив про напад у підконтрольній Росії частині Донецька, який стався цього тижня.

«Наші колеги з гуманітарних організацій повідомили нам, що офіси щонайменше двох гуманітарних неурядових організацій були вражені під час атак на місто Донецьк, у частині країни, яка зараз знаходиться під контролем Росії. Ці інциденти відбулися 5 і 6 грудня, і в одну з будівель двічі вдарили два дні поспіль», – сказав Дюжаррік під час брифінгу, повідомляє кореспондентка англомовної редакції «Голосу Америки».

Як зазначив представник ООН, за словами працівників гуманітарних організацій, внаслідок обстрілів постраждали не лише об’єкти, які зазвичай використовуються для роздачі допомоги, але й транспортні засоби організацій, які там перебували.

«Співробітники гуманітарної допомоги були на місці та готували пакунки з допомогою для роздачі, коли обстріляли будівлі. Всередині будівель ніхто не постраждав, але за їхніми межами атаки призвели до загибелі принаймні одного мирного жителя та ще одного поранено», – сказав речник ООН.

Посилаючись на колег, він наголосив, що «міжнародне гуманітарне право чітко говорить про те, що атаки ніколи не повинні бути спрямовані на цивільних осіб або цивільну інфраструктуру, і необхідно вживати постійних заходів, щоб оминати їх».

Відповідаючи на питання про те, чи відомо, хто вчинив обстріл, Дюжаррік сказав, що органзація не має «ні повноважень, ні присутності, ні можливості» проводити розслідування. Він також не назвав самі гуманітарні організації, чиї приміщення постраждали від обстрілів. «Незважаючи на це, ми знаємо результат», – додав речник ООН.

Як повідомили ЗМІ на підконтрольній Росії території Донбасу, українські сили з установок «Град» у ці дні проводили обстріли Київського та Куйбишівського районів Донецька, в результаті яких загинуло шестеро людей.

Центр стратегічних комунікацій при Міністерстві культри та інформації України заявив 6 грудня, що російській війська «вкотре обстріляли Донецьк і звинуватили Україну».

«6 грудня окупаційна влада Донецька заявила, що ЗСУ обстріляли місто та вбили шістьох людей. Але це – неправда», – мовиться у повідомленні, опублікованому на сторінці відомства у Facebook.

«Якщо звернути увагу на розташування місць прильотів, стає очевидним, що запуски відбувалися з окупованої території. ЗСУ аж ніяк не могли завдати такого удару зі своїх позицій. Адже тоді снаряду довелося би розвертатися на 180 градусів у повітрі, а це – неможливо», – мовиться у повідомленні.

«Голос Америки» не може незалежно перевірити цю інформацію.

За даними ООН, через війну понад 14 мільйонів українців стали вимушеними переселенцями, з них 6,5 мільйона внутрішньо переміщених осіб в Україні та понад 7,8 мільйона біженців, зареєстрованих по всій Європі.

Згідно зі звітом УВКПЛ ООН з прав людини, з початку вторнення Росії станом на 6 грудня в Україні постраждала 17 181 особа з числа цивільного населення, 6 702 цивільних було вбито, але представники організації кажуть, що «реальні втрати набагато більші».

Минулого місяця заступниця речника ООН на брифінгу в Нью-Йорку повідомила, що з лютого 2022 року «працівники гуманітарних організацій надали критично важливу допомогу та послуги захисту приблизно 13,5 мільйонам людей у всіх регіонах України».

Заява США на засіданні Ради Безпеки ООН з питань гуманітарної ситуації в Україні. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:01:39 0:00

Більше

XS
SM
MD
LG