Спеціальні потреби

Актуально

Торгівля жінками: ситуація в Україні - 2004-06-14

Київ – 14 червня. Двадцятитрьохрічну киянку Ірину запросили в Туніс працювати круп’є в казино. Вона каже, що її подружка вже тиждень як там, але поки що практикується в якійсь авіафірмі стюардесою. «Як це зрозуміти і чи безпечно самій їхати?»- запитує Ірина, яка подзвонила на “гарячу лінію” Ла Стради. Ця служба запобігає торгівлі жінками, і телефон її “гарячої лінії” дзвонить не вгаваючи. Три тисячі дзвінків було лише у період з січня по травень цього року. Дзвонять проконсультуватися про навчання за кордоном, порадитись про одруження з іноземцями, подати запит про родичів, що виїхали на заробітки і зникли. Але найбільше, майже 90% дзвінків – кажуть співробітники Ла Стради – стосується умов працевлаштування за кордоном. За словами менеджера Ла Стради Тетяни Дорошок, останніми роками абоненти стали більше цікавитись, яким чином легально виїхати на заробітки за кордон і як там себе в разі чого захистити.

«Питання людей, які телефонують на гарячу лінію, стали більш кваліфікованими. Тобто вже задаються питання – «а ось якщо я оформляю таку візу, то які я маю обов”язки або які я маю права». Тобто вже нема таких питань, що були раніше. Я наведу такий приклад – телефонувала жінка з залізничного вокзалу, вона мала на наступний день виїжджати за кордон, і я запитала її: скажіть будь ласка, яка віза у вас стоїть в паспорті? А вона питає: а що таке віза? Тобто вже таких питань в нас немає, люди, відчувається, стали більш поінформовані, і якщо задають питання, то «будь ласка, проконсультуйте мене, як себе захистити за кордоном, до кого я можу звернутися, підкажіть мені телефон посольства, підкажіть телефон неурядової організації». Я б зазначила стосовно великих міст, що поінформованість все-таки росте», - говорить Тетяна Дорошок.

Поінформованість росте, але торгівці людьми також не стоять на місці, кажуть у Ла Страді. Вони перемістили свої зусилля з великих міст у містечка та села, куди інформація про жахіття новітнього рабства не так швидко доходить, та й працювати намагаються з віковою категорією, яка ще не має достатнього життєвого досвіду. Якщо раніше серед потерпілих було найбільше молоді віком 22-27 років, то тепер це вісімнадцяти-дев’ятнадцятирічні. Тенденцію до помолодшання секс-рабинь відзначаютьі в українському представництві Міжнародної організації з міграції.

«Якщо порівнювати тенденцію попередніх років і цього року, то цілком впевнено можна говорити про зростання кількості неповнолітніх, яких експлуатують в секс-індустрії, в основному», - говорить координатор проекту протидії торгівлі людьми Оксана Горбунова. Про це можна судити, каже вона, і з помолодшання складу пацієнтів Київського медичного реабілітаційного центру для потерпілих від торгівлі людьми. Через цей перший в Україні центр, що був відкритий 2 роки тому, пройшло 450 пацієнток – жінок, які насильницьки експлуатувалися в секс-бізнесі за кордоном і яких вдалося повернути в Україну. Як кажуть в представництві Міжнародної організації з міграції, в попередні роки найбільше жінок вивозили в країни колишньої Югославії. Сьогодні ж зростає тенденція до вивозу в Росію. Пояснюється це тим, що на відміну від країн Європейського Союзу, для виїзду в Росію не потрібна віза, а лише внутрішній український паспорт чи свідоцтво про народження. Змінилися й методи рекрутування: якщо донедавна трафікери давали оголошення в газетах, то тепер таких оголошень значно менше - злочинці воліють не світитися. Натомість люди, які шукають роботу, самі дають про себе оголошення, а вже на них работорговці виходять з пропозиціями. Новим є і те, що останнім часом зменшився термін перебування в секс-рабстві: від 7-8 до 3 місяців. Як кажуть в Міжнародній організації з міграції, завдяки механізмам порятунку цих людей, які вже склалися. Позитивні зміни відбуваються і в законодавстві: за статтею Кримінального кодексу “торгівля людьми”, за якою в 1998 році було порушено тільки 2 кримінальні справи, лише за перші чотири місяці цього року порушено 99 кримінальних справ. Полегшити застосування закону на правоохоронному рівні покликані й поправки до статті про торгівлю людьми, які зараз розглядає Верховна Рада.

В Україні накопичена відповідна практика, склалися механізми, є висококваліфіковані фахівці. Проте, як в один голос говорять усі причетні до проблеми боротьби з торгівлею людьми, казати про викоренення новітнього рабства не можна буде доти, доки не буде подолано основну його передумову в Україні – бідність, яка штовхає людей на заробітки за кордон.

Нагадуємо телефон “гарячої лінії” Ла Стради: для абонентів по Україні 8-800-500-2250. Для абонентів у Києві 205-3736. Усі дзвінки безплатні.

Всі новини дня

“Дипломатичне прикриття": реакція США на візит Сі Цзіньпіна до Москви. Відео

“Дипломатичне прикриття": реакція США на візит Сі Цзіньпіна до Москви. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:08 0:00

Китай готує “дипломатичне прикриття" для звірств Росії в Україні. Так візит Сі Цзіньпіна до Москви прокоментував держсекретар США Ентоні Блінкен. Він висловив недовіру так званому мирному плану від Пекіна, який лідер Китаю планує обговорити під час візиту до Росії.

Артилерія від ЄС - коли Україна почне отримувати боєприпаси у межах нової угоди? Відео

Артилерія від ЄС - коли Україна почне отримувати боєприпаси у межах нової угоди? Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:06:53 0:00

Євросоюз досяг домовленості відправити Україні мільйон 155-міліметрових снарядів протягом року.

Труни, однотипні постери й російська пропаганда: у Вашингтоні провели "антивоєнний" мітинг

Організатори "антовоєнного" мітингу у Вашингтоні роздавали учасникам однотипні постери із закликами проти війни з Іраном, Китаєм, а також проти підтримки військового протистояння країнам-агресоркам. Вашингтон, округ Колумбія, 18 березня 2023р.

На вихідних поблизу Білого дому у Вашингтоні зібралися мітингувальники проти “нескінченних воєн”, які закликали, серед іншого, скоротити американську підтримку країн, постраждалих від війни, та загалом зменшити бюджет Міноборони США.

Щодо України, то учасники мітингу висловилися за переговори замість військового захисту. Кілька учасників по черзі розмахували російським прапором, виголошуючи тези російської пропаганди про те, що “ворогом є НАТО, а не Росія”.

Протестувальники тримали здебільшого однотипні, заготовлені організаторами постери із застереженнями проти війни з Іраном і Китаєм. Ці постери принесли на мітинг у великих чорних пакетах (як на фото) і роздали людям (на відео нижче видно, як частина людей відмовляється від пропозиції взяти постер).

Учасникам антивоєнного протесту роздавали однотипні постери із гаслами російської пропаганди і тезами "Годуйте людей, а не Пентагон".
Учасникам антивоєнного протесту роздавали однотипні постери із гаслами російської пропаганди і тезами "Годуйте людей, а не Пентагон".

Перехожим, які опинилися у цей день біля Білого дому, наполегливо роздавали постери. Деякі з них мали такі гасла: "Годуйте людей, а не Пентагон", "Україна. Націоналісти та фашисти, руки геть від Донецька та Луганська". Не всі погоджувалися брати участь у цьому.

Один з учасників протесту поділився із Голосом Америки джерелами, де черпає інформацію. “Найкращими посібниками” для себе чоловік назвав Маркса і Леніна.

[У відповідь на питання про джерела інформації] “Що ж… Багато. Я читав про ситуацію у світі роками. Маркс і Ленін є одними з найкращих посібників”.

Інший мітингувальник запевнив, що має багато джерел інформації про війну, але не зміг згадати усі.

“Мої ресурси? Ми маємо Associated Press, ми маємо…м-м... о Боже… імена... Я маю на увазі, я маю багато ресурсів. Ви зрозуміли”.

Організатори мітингу підготували муляжі трун з прапорами США, України та ще кількох країн. З цими домовинами вони пройшлися ходою біля Білого дому, а також заблокували ними вхід до Washington Post Building за «непохитну підтримку війни» газетою.

Протестувальники вимагали від журналістів видання висвітлити їх демонстрацію та пригадували війну в Іраку, критикуючи її висвітлення у ЗМІ.

Щодо ЗМІ, то мітинг знімали журналісти з Китаю та Росії, зокрема, телеканалу "Россия". Як уже писав Голос Америки, пропагандистські канали цих країн активно використовують подібні виступи та називають такі протести“справжніми голосами американського народу”. Хоча як свідчать опитування у США, найбільшими ворогами своєї країни американці вважають Китай та Росію.

Російська пропаганда називає такі мітинги "справжніми голосами американського народу", - Polygpaph.info
Російська пропаганда називає такі мітинги "справжніми голосами американського народу", - Polygpaph.info

Спростування та пояснення, чому подібний протест не є реальним відображенням настроїв американського суспільства, можна прочитати на сайті Української редакції Голосу Америки, у проєкті Поліграф.

Крім того, Голос Америки неодноразово писав про відсутність ознак готовності Росії до реальних перемовин. Аналіз про те, чому в Києві відкидають можливість перемовин із Москвою, Голос Америки писав в огляді "Чи варто Україні домовлятися з Росією?".

Організатори мітингу режисують ходу з "трунами" від Білого дому до будівлі пресвітеріанської церкви на Нью-Йорк авеню у Вашингтоні:

“Привіт усім, ми хочемо попросити стати позаду трун. Труни будуть починати процесію”.

Участь у мітингу взяв і американський ІТ-інженер Дейв Трауб, який розповів Голосу Америки, що вважає справжнім соромом таку подію:

“Я прийшов сказати цим людям, що Україна - реальна, і війна реальна. Коли ви говорите “миріться з Росією”, то ви насправді кажете “здайте окуповані території для будь-яких звірств, які захоче зробити обвинувачений у воєнних злочинах Володимир Путін".

Здати Україну Росії - це неприйнятно. Українці цього не допустять. Навіть якщо ми припинимо допомогу, вони продовжуватимуть воювати.
учасник мітингу Дейв Трауб

“Вони говорять деякі хороші речі, як, наприклад, вільна Палестина, економічна і соціальна справедливість… але здати Україну, щоб отримати ці речі, це не те, що потрібно робити. Просто ні, абсолютно ні”, - сказав Трауб.

Дейв Трауб прожив 12 років у Росії та має друзів як серед росіян, так і серед українців.

“Здати Україну Росії - це неприйнятно. Українці цього не допустять. Навіть якщо ми припинимо допомогу, вони продовжуватимуть воювати”, - сказав він.

Як повідомляв Голос Америки, у Вашингтоні та численних інших містах США упродовж року з часу вторгнення Росії до України регулярно відбуваються мітинги на підтримку України. Крім того, вашингтонські активісти практично щодня виходять з українськими прапорами до Білого дому (де відбувався і згаданий “антивоєнний мітинг”), щоб подякувати за надану підтримку та нагадати про злочини, які щодня здійснює російське військо в Україні.

Дивіться також: Мітинг біля Меморіалу Лінкольна у Вашингтоні до роковин повномасштабного вторгнення РФ в Україну

США стурбовані, що Китай може підтримати план, який не передбачає виведення військ РФ з України  

"Будь-яке припинення вогню, яке не стосується виведення російських військ з України, фактично ратифікує незаконні завоювання Росією", - сказав координатор Ради національної безпеки США зі стратегічних комунікацій Джон Кірбі. 

США висловлюють стурбованість тим, що Китай у Росії може домовлятися про перемир'я в Україні, при якому російські війська залишаться на окупованих територіях. Про це повідомив координатор Ради національної безпеки США зі стратегічних комунікацій Джон Кірбі у понеділок, 20 березня.

«Ми стурбовані тим, що натомість Китай повторюватиме заклики до припинення вогню, коли російські сили залишатимуться на суверенній території України», – сказав Кірбі. - «Будь-яке припинення вогню, яке не стосується виведення російських військ з України, фактично ратифікує незаконні завоювання Росією».

Кірбі наголосив, що війна в Україні може закінчитися дуже швидко, як тільки Путін виведе війська з України.

Раніше сьогодні Державний секретар США Ентоні Блінкен також заявив, що без виведення російських військ з України мирний план Китаю не передбачатиме відновлення українського суверенітету і не буде конструктивним.


Держсекретар США прокоментував візит Сі Цзіньпіна до Москви. Відео

Держсекретар США прокоментував візит Сі Цзіньпіна до Москви. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:00:55 0:00

Ентоні Блінкен: «Те, що президент Сі їде до Росії через кілька днів після того, як Міжнародний кримінальний суд видав ордер на арешт  президента Путіна, дозволяє припустити, що Китай не відчуває відповідальності за притягнення Кремля до відповідальності за звірства, скоєні в Україні». 

Більше

XS
SM
MD
LG