Спеціальні потреби

Актуально

Українськi студенти стежитимуть за чеснiстю проведення президентських виборiв - 2004-06-20

Київ - 18 червня. Українські студенти створюють організацію, яка слідкуватиме за чесністю проведення президентських виборів у вищих навчальних закладах. Активісти руху кажуть, що адміністрації університетів мають сильні важелі впливу на студентів і часто цим користуються. Представники Міністерства освіти стверджують, що університети займаються лише навчальним процесом і далекі від політики. Втім обіцяють відреагувати на будь-яку інформацію про порушення виборчого закону.

В Україні понад 300 університетів, в яких навчаються сотні тисяч студентів. У жовтні більшість із них матимуть право голосувати на президентських виборах. Тому боротьба за голоси молоді вже почалася.

«Студент обирає вільно» - таку назву взяв собі комітет, який слідкуватиме, щоб студенти робили свій вибір свідомо і без тиску. Адміністрація навчальних закладів має потужні важелі впливу на студентів, вважає активіст комітету із Сум Георгій Сахнюк. Від обіцянки поставити залік, до репресивних – відрахувати із університету.

«Я думаю, що багато залежить від ректора. В деяких вузах все дуже просто. Робіть що хочете – ніхто нікого не чипає. Роздавайте листівки – за це ніхто не наказує. Є студентське самоврядування. Але є деякі вузи, які дивують своєю позицією. Ну зараз важко сказати, що придумають цього року – думаю, що буде щось новеньке. Але те, що було тоді, часто студентів використовували як дармову силу для агітації “за тих, за кого нада”», -- сказав сумський активiст.

Як приклад Сахнюк наводить ситуацію в Сумах, де в одному із вищих навчальних закладів, адміністрація начеб-то примушує студентів брати участь у заходах на підтримку Соціал-демократів. Комітет, за його словами, збиратиме інформацію про подібні випадки і оприлюднюватиме через пресу. Первинні комітети створили вже в половині університетів України. Лідери організації пропонують Міністерству освіти підписати декларацію про порозуміння, яка б називала неприйнятними будь-які наміри спроби вплинути на волевиялвння студентів поза рамками закону.

Директор Департаменту Міністерства освіти Ярослав Болюбаш в принципі не проти такої ідеї. Хоча стверджує, що під час попередніх виборів значних порушень під час голосування в університетах не спотерігалося.

«Те, що у вищих навчальних закладах хтось на когось тисне – я наприклад, вперше чую такий факт. Якихось дій щодо підготовки до виборів у нас немає. У нас зовсім інші дії – спрямовані на якість освіти. Тому у нас думки немає, щоб якось включатися у вибори. Принаймні, на даний час».

Болюбаш стверджує, що адміністрації університетів не зацікавлені порушувати закон, бо за ними пильно спостерігають громадські організації. За його словами, Міносвіти слідкуватиме, щоб вибори не впливали на навчальний процес. Якою політичною діяльністю студенти займаються у позанавчальний час Міністерство не цікавить.

Всі новини дня

На HBO відбувлася прем'єра документального фільму “Чорнобиль. Загублені касети”. Відео

На HBO відбулася прем'єра документального фільму “Чорнобиль. Загублені касети”. Основою сюжету стала знахідка унікальних відеокасет з Чорнобильської трагедії у київських архівах - а також приватні кадри, які автори ніколи не показували широкому загалу.

У Асоціації правників України пояснюють, чому Україна має довести, що Росія чинить геноцид. Інтерв'ю

Робота на правовому фронті боротьби з Росією йде як на державному рівні, так і на неурядовому. Юридична спільнота України об’єднала зусилля, аби допомагати правоохоронцям фіксувати воєнні злочини росіян, а також координувати роботу зі своїми іноземними колегами.

У Вашингтоні відкрили фотовиставку "Маріуполь - мирний", "Маріуполь - героїчний". Відео

Україна оголосила про найбільший обмін полоненими з початку повномасштабної війни. Додому повернулись 144 військових, в тому числі 95 оборонців Азовсталі.

B Україні вже розслідують понад 20 тисяч випадків воєнних злочинів росіян. Відео

B Україні вже розслідують понад 20 тисяч випадків воєнних злочинів росіян. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:01:45 0:00

За інформацією генпрокуратури України, протягом своєї повномасштабної війни Росія обстріляла 25 тисяч об'єктів української цивільної інфраструктури, більшість із них - знищено. На додачу в Україні вже розслідують понад 20 тисяч випадків воєнних злочинів росіян.

Важливі заяви НАТО, США та що вони означають для України. Відео

Важливі заяви НАТО, США та що вони означають для України. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:11:26 0:00

НАТО оголосили про посилений пакет нелетальної допомоги Україні, а також про допомогу в модернізації збройного сектору України. Джо Байден оголосив про суттєвє збільшення військової присутності Сполучених Штатів у Європі.

Більше

XS
SM
MD
LG