Спеціальні потреби

Українська влада відкидає звинувачення у гальмуванні справи Гонгадзе - 2004-06-21


Київ – 21 червня. Минулої суботи британська газета «The Independent» надрукувала статтю і з новими подробицями загибелі Георгія Гонгадзе та Ігоря Гончарова. Автор матеріалу Аскольд Крушельницькій, посилаючись на власні джерела в МВС, стверджував, що генерал-лейтенант Олексій Пукач, якого навесні було звільнено з-під варти, все ж причетний до викрадення Георгія Гонгадзе. Крушельницькій називає нові імена у справі зниклого журналіста та стверджує, що колишнього високопосадового офіцера МВС Ігоря Гончарова, причетного до викрадення Гонгадзе, було вбито за допомогою ін’єкції наркотику «Тіопентал». У понеділок керівник прес-служби Генпрокуратури Сергій Руденко заявив журналістам, що смерть екс-співробітника УБОЗу Ігоря Гончарова за офіційним висновком судово-медичної експертизи настала внаслідок спинальної травми. За його словами, 13 травня Генпрокуратура порушила кримінальну справу проти посадових осіб СІЗО №13 за фактами перевищення ними повноважень, що стало причиною смерті Гончарова. Руденко також відзначив, що «інші причини смерті Гончарова не є офіційними». Крім того, він відкинув твердження «The Independent», що нинішній Генпрокурор Геннадій Васильєв гальмує слідство у справі Гонгадзе.

Адвокат Олексія Пукача Сергій Осика також відкинув обвинувачення, висунуті британською газетою, та назвав їх інсинуацією.

Тим часом голова тимчасової парламентської слідчої комісії із розслідування справи Гонгадзе, Александрова та інших резонансних справ, Григорій Омельченко каже, що матеріали надруковані в «The Independent» співпадають з висновками його комісії :

«Є документи й докази цього, - зазначає Омельченко. - Ось чому я так наполегливо добивався звіту слідчої комісії. Одна справа це в газеті надрукувати, а інша – виступ з трибуни Верховної Ради, де будуть свідчити працівники міліції. Там ще багато чого не вказано і про інші експертизи, якими встановлено, що журнали спеціальні, де фіксувались завдання – постраждали, бази були знищені, вирвані листи». Коментуючи причини смерті Ігоря Гончарова, Омельченко відзначив, що висновок комісії однозначний: смерть насильницька і у зв’язку з цим Генеральна прокуратура порушила кримінальну справу. Він також повідомив, що направив від імені комісії спеціальний запит до Генпрокуратури з проханням надати повну інформацію, в тому числі надати копію судово-медичної експертизи у справі Гончарова. Протягом п’яти днів Генпрокуратура має дати відповідь.

Мiж тим Генпрокуратура України повідомила у понедiлок, що у вбивстві журналіста зізнався затриманий по іншій справі громадянин К., який, як сказано, заявляє, що був безпосереднім виконавцем його вбивства. У повідомленні Генпрокуратури вказано, що «об’єктивно його показання співпадають з обставинами скоєння цього злочину по часу та деяких інших ключових моментах, встановлених слідством. Зокрема, щодо відтинання голови. Вже раніше громадянин К. притягувався до відповідальності за декілька інших вбивств, поєднаних з відтинанням голови», -- сказано в заяві. Інших деталей Генпрокуратура не подала, зазначаючи лише, що «слідчими відпрацьовуються усі без винятку версії щодо осіб, причетних до вбивства Гонгадзе».

Відео - найголовніше

XS
SM
MD
LG