Спеціальні потреби

Арештовано керівників компанії «Воля-Кабель» - 2004-06-30


Прокуратура Дніпровського району Києва затримала двох керівників найбільшого у столиці оператора кабельної мережі «Воля-Кабель».Керівників компанії звинувачують у розповсюдженні порнографічної продукції. Тим часом представники «Волі-Кабель» кажуть, що проблеми, які виникли в компанії, пов’язані з майбутніми президентськими виборами.

Заступника директора компанії Валерія Салямова було затримано ще 22 червня, директора Сергія Бойка – 29 червня. Тиждень тому прокуратура Києва порушила проти компанії «Воля-Кабель» три кримінальні справи за статтями "Ввіз, виготовлення, збут і поширення порнографічної продукції".

Як стверджують у прес-службі прокуратури, під час перевірки компанії було встановлено, що крім стандартного переліку телеканалів, вона пропонує споживачам набір каналів "Дорослий", що транслюються мовою оригіналу без перекладу на українську мову: Private Gold, Spice Platinum, Private Blue.

У прокуратурі кажуть, що перелічені канали відповідно до наданої Національною радою з питань телебачення та радіомовлення ліцензії не належать до переліку каналів, дозволених для ретрансляції, та демонструють зображення, які, згідно з висновками Міністерства культури і мистецтв України, є порнографією. Прокуратура також стверджує, що 2003 року "Воля-кабель" транслювала телепрограми та передачі без відповідної ліцензії Нацради.

Колишній директор компанії Брайан Бест сказав, що український закон недостатньо чітко окреслює термін «ретрансляція»: «Воля» не власник каналів, вона лише надає доступ до них, так само, як і провайдер, що надає користувачам Інтернет і не несе відповідальність за, те, як люди його використовують».

Він сказав, що скандал навколо «Волі-Кабель» передусім пов’язаний з виборами. За його словами, щоразу, коли починаються виборчі кампанії, у «Волі» виникають великі проблеми - погрожують відібрати ліцензії на трансляції або вказують, що треба робити.

Щодо звинувачення прокуратури Дніпровського району у транслюванні компанією «Воля-Кабель» набору каналів «Дорослий», до якого належать канали, недозволені для трансляції, Браян Бест сказав, що просто так отримати додатковий пакет «Дорослий» неможливо, необхідно заплатити додаткові гроші та придбати спеціальну апаратуру.

"Воля-кабель" є найбільшим столичним оператором кабельних мереж. До пакета, пропонованого компанією, належать П’ятий канал і канал "Рада", що транслюють засідання Верховної Ради.

Під час сьогоднішнього засідання у парламенті народний депутат Юрій Кармазін заявив, що на керівництво "Волі-кабель" почали чинити тиск саме після того, як оператор почав трансляцію цих двох каналів. Тому спікер Володимир Литвин доручив з’ясувати ситуацію своєму заступникові Олександрові Зінченку.

Вишиванки захоплюють світ. Інтерактивна мапа

XS
SM
MD
LG