Спеціальні потреби

Актуально

Хід  виборчої кампанії: громадські організації та партії визначаються з підтримкою кандидатів - 2004-07-07

Київ - 6 липня. Центральна виборча комісiя почала реєструвати перших кандидатів у Президенти України, а партії та громадські організації визначаються з підтримкою тих чи інших висуванцiв.

Український парламент робитиме все можливе, аби президентські вибори були демократичними та прозорими – це заявив спікер Володимир Литвин на зустрічі з послом США в Україні Джоном Гербстом. Литвин вважає, що вибори мають бути конкуренцією програм кандидатів, а не боротьбою “брудних технологій”. Документи прем`єра Віктор Януковича на реєстрацію кандидатом у Президенти України у понеділок ввечері до ЦВК відніс уповноважений Володимир Рибак. Відтак прем`єр може стати одним із перших зареєстрованих кандидатів. Янукович заявив, що на час виборчої кампанії не йтиме у відпустку і виконуватиме свої обов`язки глави уряду паралельно із агітацією за себе.

Тим часом Партія ОУН в Україні до вересня визначиться, кого підтримуватиме на президентських виборах. Про це заявив лідер ОУНівців Андрій Чорновіл. Поки що він лише назвав тих, кого його партiя не підтримуватиме:

«За жодних обставин ми не будемо підтримувати кандидата від влади та комуніста. У противному випадку це вже буде маргінес».

Андрій Чорновіл каже, що особисто голосуватиме за Віктора Ющенка, однак його думка не буде визначною під час ухваленням рішення проводом. Розробкою влади він назвав акції на підтримку Ющенка УНА на чолі з Едуардом Коваленком. Войовничі молодики із фашистською символікою із закликами підтримати Ющенка лише відлякують від нього значну частину виборців – каже Чорновіл. Власну участь у виборах Андрій Чорновіл категорично відкидає.

Іншої думки голова партії Громадський контроль Василь Волга. Якщо жоден із кандидатів не пообіцяє виконати програму партії, вона висуне кандидатом свого лідера Волгу.

Свого лідера бачать канидатом у президенти і одні з радикалів лівого руху – Комуністична партія робітників та селян. На своєму з`їзді КПРС ухвалила рішення про балотування на виборах Олександра Яковенка.

Між тим Центрвиборчкомі заявляють, що були змушені повернути документи кільком претендентам у кандидати в Президенти через невірно оформлені папери. Приходили до ЦВК і біля десятка самовисуванців, однак їх документи не прийняли через відсутність застави, яка складає 500 тисяч гривень.

Всі новини дня

Росія змінює воєнну стратегію: як Україні та Заходу на це відповідати – думки західних експертів. Відео

За інформацією західних експертів та аналітиків, наступ Росії в Україні втратив темпи – російським силам не вдалось досягнути поставлених навесні цілей своєї повномасштабної війни проти України.

Як буде, ймовірно, розпадатися РФ: аналіз американського дослідника Януша Бугайські. Відео

Високу ціну за кремлівську агресію доведеться платити всім країнам - міністр аграрної політики України. Відео

В повному обсязі продовольчу кризу через війну Росії проти України світ відчує в середині літа. При чому високу ціну за кремлівську агресію доведеться платити всім країнам, попереджає міністр аграрної політики України Микола Сольський.

У Раді Безпеки ООН відбулися дебати щодо впливу конфліктів на продовольчу безпеку. Відео

У Раді Безпеки ООН відбулися дебати щодо впливу конфліктів на продовольчу безпеку. Захід, за головування Держсекретаря Блінкена, був ініційований Постійним представництвом США при ООН.

$40 мільярдів допомоги для України. Подробиці, реакції з Конгресу та Білого Дому. Відео

Сенат схвалив законопроект, який передбачає 40 мільярдів доларів допомоги Україні. Наразі документ пішов на підпис до президента Байдена. Київ отримає посолку США – Сенат затвердив на посаді голови американської дипмісії в Україні Бріджит Брінк.

Більше

XS
SM
MD
LG