Спеціальні потреби

Актуально

Українські політологи підписали декларацію про чесні вибори - 2004-07-09

Київ - 8 липня. В Україні чесні вибори сьогодні неможливі – про це в один голос кажуть всі політолги, які пiдписали Меморандум про чесні вибори та звернення до кандидатів у президенти. Свою ініціативу вони називають моральним кроком, який, як вони надiються, все ж може бути почутий політиками. Один із ініціаторів такого звернення, керівник аналітичного центру Софія Андрій Єрмолаєв, зауважив: «На сьогодні я такий же песиміст, розчарований початком, як і всі інші. Я не є романтиком, коли я бачу те, що відбувається на шпальтах газет, по телебаченню і на публічних майданчиках. Але я переконаний, що якщо нічого не робити, то цей бруд буде і далі. Але активація громадськості зараз, створення «збільшувального скла» - це реально. І чим більше таких механізмів буде, тим менше можливостей буде для бруду».

Чорні технології стали нормою виборчих кампаній в Україні – це визнають провідні політичні аналітики. Порушення закону – це перший крок до брудних виборів, говорить заступник керівника національного інституту стратегічних досліджень Олександр Литвиненко.

«Які тенденції цих технологій ми бачимо - спроби перекручування, спроби маніпулювання суспільною думкою, спроби нав’язування своєї думки і так далі», зазначає Литвиненко.

Значна частина порушень – це маніпулції масовою свідомістю через контрольвані мас-медіа. Це значний арсенал влади, говорить керівник школи політичної аналітики Олексій Гарань. І зарадити цьому можна, на його думку, лише реальним впливом, а не заявами. «Дуже важливо створити прецедент. Тобто якщо є порушення, ці порушення засуджуються, вони дістають широкий розголос і по ним приймаються якісь конкретні рішення. Тобто, умовно кажучи, якщо програма «Проте» переходить всі цивілізовані рамки, норми морального спілкування, - її треба знімати», пояснює свою думку Гарань.

Реально вплинути на політиків і зробити українські вибори більш чесними можуть не так вже й багато суб’єктів, стверджує керівник Фонду «Україна –3000» Андрій Мірошніченко.

«(Вплинути може) влада, в першу чергу, в особі Президента, якщо він не буде сам суб’єктом виборів, міжнародне суспільство і, зрозуміло, громадськість. І саме головне – це просто народ», підсумовує Мірошніченко.

Однак є ще один аспект, який дозволяє сподіватися, що українські вибори будуть більш-менш чесними і виключатимуть силовий варіант розвитку подій. Наступний та нинішній Президент зацікавлені, щоб ці вибори буле легітимними, тобто щоб їх визнали українці та міжнародна громадськість. Необхідність визнання і буде головним стримуючим фактором для кандидатів, вважають політологи.

Всі новини дня

Головні акценти допомоги Канади Україні - у інтерв’ю із посолкою України Юлією Ковалів. Відео

Канада надає не лише військову, а й потужну фінансову і гуманітарну допомогу. Про головні акценти допомоги Оттави Києву Юлія Ярмоленко поспілкувалася із посолкою України у Канаді Юлією Ковалів.

США оголосили про новий пакет військової допомоги для України – подробиці. Відео

США оголосили про новий пакет військової допомоги для України – подробиці. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:06:04 0:00

США надають Україні боєприпаси, зенітно-ракетні системи NASAMS, радари на 820 мільйонів доларів. З подробицями – Остап Яриш.

Євген Клопотенко про визнання борщу культурною спадщиною ЮНЕСКО. Відео

Євген Клопотенко про визнання борщу культурною спадщиною ЮНЕСКО. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:09:13 0:00

Український борщ визнали нематеріальною, культурною спадщиною ЮНЕСКО, яка потребує термінової охорони. Катерина Лісунова поспілкувалась про подію із відомим кухарем і ініціатором включення борщу до нематеріальної спадщини ЮНЕСКО Євгеном Клопотенком.

США надають Україні боєприпаси, зенітно-ракетні системи NASAMS, радари на 820 мільйонів доларів

NASAMS кадр з відео Міністерства оборони США

Міністерство оборони США оголосило про додаткову безпекову допомогу Україні на суму 820 мільйонів доларів. Новий пакет включає допомогу за спеціальними президентськими повноваженнями на суму до 50 мільйонів доларів США, а також 770 мільйонів доларів США в рамках Ініціативи сприяння безпеці в Україні (USAI). Про це в Пентагоні повідомив речник Міністерства оборони Тодд Бріссіл.

Це надання допомоги за спеціальними повноваженнями президента є чотирнадцятим за рахунком вилученням обладнання зі запасів Міністерства оборони України, яке адміністрація Байдена санкціонувала з серпня 2021 року. У цьому пакеті українська армія отримає додаткові боєприпаси для ракетно-артилерійських систем високої мобільності (HIMARS).

Згідно з заявою, в рамках програми USAI, «Міністерство оборони надасть Україні критично важливий потенціал для захисту від російської агресії». У цей пакет входить:

– дві норвезькі Національні вдосконалені зенітно-ракетні системи (NASAMS);

– до 150 000 снарядів 155 мм артилерії;

– чотири додаткові контрартилерійські радари.

Як пояснює Пентагон, на відміну від допомоги за президентськими повноваженнями, USAI є механізмом, згідно з яким Сполучені Штати закуповують озброєння у промисловості, а не постачають обладнання, яке вилучається зі запасів Міністерства оборони. Це оголошення, згідно з повідомленням, означає, що уряд починає процес укладання контрактів для надання додаткових можливостей Збройним Силам України.

Пентагон нагадує, що Сполучені Штати виділили близько 7,6 мільярдів доларів США на безпекову допомогу Україні з початку правління адміністрації Байдена, у тому числі приблизно 6,9 мільярдів доларів з початку неспровокованого вторгнення Росії 24 лютого. З 2014 року Сполучені Штати виділили понад 8,8 мільярдів доларів на безпекову допомогу Україні.

Міністерство оборони США говорить, що Україні постачається та зброя, яка їй в цей момент потрібна, в залежності від ситуації на полі бою.

У заяві Пентагона наголошується, що Сполучені Штати продовжують працювати зі своїми союзниками та партнерами і в цьому випадку особливо відзначають Норвегію, яка допомагає Сполученими Штатами надати «сучасні засоби протиповітряної оборони, які допоможуть Україні захиститися від жорстоких повітряних атак Росії».

Президент України Володимир Зеленський заявив у п’ятницю 1 липня, що Росія вже випустила проти України близько 3 тисяч ракет і російські ракетні удари підкреслюють важливість надання Україні оборонної підтримки країнами Заходу.

Внаслідок нічного обстрілу багатоквартирного будинку і бази відпочинку в Одесі у ніч проти 1 липня загинуло щонайменше 20 осіб. Як повідомили в оперативному командуванні «Південь», обстріл трьома ракетами Х-22 вели російські літаки стратегічної авіації Ту-22 з напрямку Чорного моря.

Як війна в Україні впливає на підготовку до проміжних виборів в США. Відео

Як війна в Україні впливає на підготовку до проміжних виборів в США. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:59 0:00

Рекордна інфляція, реформа зброїних сил, війна в Україні — все це частина політичних дебатів напередодні проміжних виборів в США, які відбудуться вже менш, ніж через півроку. Однак кандидати від партій визначаються вже зараз - напередодні праймеріз пройшли у кількох штатах.

Більше

XS
SM
MD
LG