Спеціальні потреби

Актуально

Freedom House про ситуацiю з мас-медiа в Українi - 2004-07-09

У щойно оприлюдненому американською правозахисною організацією «Дім Свободи» - «Freedom House» звіті експерти доходять висновку, що напередодні виборів в Україні громадяни не можуть отримати об’єктивної інформації про їх перебіг. Основна причина - тиск на мас-медія та їх залежність від олігархічних кланів.

Експерти Дому Свободи прийшли до висновку, що стан свободи слова у Україні погіршується навіть у порівнянні з виборами до українського парламенту 2002 року. Понад 90 відсотків загальнонаціональних та регіональних газет та 95 відсотків електоронних ЗМІ піддаються в Україні цензурі. Основна її ознака - темники, які розповсюджуються з адміністрації президента. За висновками неурядової американської організації в Україні цитуємо - «Існують усі ознаки неспроможності ЗМІ запропонувати невикревлену передвиборчу інформацію, перш за все через залякування з боку властей».

У звіті Дому Свободи мовиться про конкретні факти залякувань журналістів та закриття ЗМІ через їхню критичну позицію до влади. Зокрема згадується про відсторонення від ефіру у січні цього року Радіо Свобода. Рішення, як сказано у звіті, було ухвалене лояльним до президента Кучми новим директором радіомережі Довіра, на хвилях якої мовила «Свобода».

У звіті також наголошується, що, незважаючи на те, що президенту Кучмі, як сказано, не дозволено балотуватися на третій термін, він та його оточення, у тому числі через ЗМІ, намагаються контролювати вибір громадян для того, щоб перемогу отримав обраний владою наступник.

Дім Свободи вимагає від влади в Україні терміново припинити випуск темників та залякування редакторів та журналістів та ретельно розслідити кожен випадок тиску на журналістів, їх побиття чи вбивства.

У звіті містяться вимоги і до Центральної виборчої комісії. Зокрема - забезпечити рівний доступ до ЗМІ усім без вийнятку кандидатам на президентську посаду та надати тим з них, які уже зазнали критики чи негативного висвітлення у державних ЗМІ можливість висловитись у відповідь. Дім Свободи закликає і самих журналістів дотримуватись високих професійних стандартів роботи та запровадити кодекс поведінки журналістів, який би не дозволяв оприлюднювати напередодні виборів неправдиву інформацію про кандидатів у президенти.

Всі новини дня

Джамала: про війну та підтримку України з боку міжнародної мистецької спільноти. Інтерв’ю

З початком війни Джамала відвідала вже десятки країн, виступаючи на благодійних заходах в підтримку постраждалих від війни українців, а також допомагаючи збором коштів для ЗСУ.

Як українці можуть приїхати до США за програмою спонсорства Uniting for Ukraine. Відео

Як українці можуть приїхати до США за програмою спонсорства Uniting for Ukraine. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:04:30 0:00

Близько 6 тисяч українців отримали дозвіл від американського уряду приїхати до США за програмою для отримання гуманітарного паролю Uniting for Ukraine - «Єднаймося для України».

Макдональдс оголосив про повний вихід з Росії. Відео

Макдональдс оголосив про повний вихід з Росії. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:00:54 0:00

Американська мережа швидкого харчування Макдональдс оголосила про повний вихід з Росії через її війну проти України

Спогади фінських ветеранів про радянсько-фінську війну. Відео

Спогади фінських ветеранів про радянсько-фінську війну. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:18 0:00

У листопаді 1939 року Радянський Союз напав на Фінляндію, почавши так звану «зимову війну». Хоча фінська армія була набагато меншою, радянські загарбники зазнали великих втрат.

Швеція, Фінляндія та НАТО: чого чекати далі. Відео

Швеція, Фінляндія та НАТО: чого чекати далі. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:10:10 0:00

Північно-Атлантичний Альянс вже у наступні місяці може отримати двох нових членів - уряди Швеції та Фінляндії на тлі російської війни проти України офіційно оголосили про рішення подати заявку на членство в Альянсі.

Більше

XS
SM
MD
LG