Спеціальні потреби

Актуально

Ричард Голбрук вiдвiдав Україну - 2004-07-11

Київ - 9 липня. Україна отримає запрошення у Євросоюз і НАТО, якщо восени цього року проведе чесні президентські вибори. Таке переконання висловив відомий американський дипломат Ричард Голбрук, який перебував в Україні з приватним візитом.

Ричард Голбрук є радником демократичного кандидата в Президенти Джона Керрі, і в разі його перемоги на виборах претендує на посаду держсекретаря США. В Україну посол Голбрук приїхав на запросини Віктора Пінчука, зятя українського Президента. У Києві американський дипломат зустрівся з найвищими керівниками держави, у тому числі з Леонідом Кучмою, як також з лідерами опозиції. Порядок денний візиту – українські вибори. Як і його попередники – високі гості із Заходу Бжезинський і Сорос, генерал Кларк і Буш-старший, котрі так само приїздили в Україну на запросини пана Пінчука, Голбрук говорив про необхідність проведення чесних, прозорих і демократичних президентських виборів. Виступаючи з промовою перед представниками української політичної еліти, він висловив упевненість, що в разі як ці вибори відповідатимуть міжнародним стандартам, Україна отримає запрошення до тих євроатлантичних організацій, членства в яких домагається. У своїй промові він навів приклади Словаччини і Румунії, які вважає показовими для України. Словаччину не запросили до НАТО і ЄС у першу хвилю розширення, оскільки в цій країні на той час панував, як висловився пан Голбрук, “розбійницький, брудний і дуже недемократичний режим”. Але коли в Словаччинi з`явилась демократія, її запросили до обох організацій. Так само було і з Румунією, яка домагалася членства, але з тих самих причин не одразу його отримала.

“Урок Словаччини та Румунії стосується і України. Ви маєте величезну можливість, завдяки цьогорічним виборам, наблизитись до членства в Європейському Союзі і в НАТО. Ваш уряд уже висловив бажання щодо членства. Одначе як показує приклад Словаччини, це вимагає вільних та чесних виборів за участю внутрішніх та міжнародних спостерігачів”, -- сказав Ричард Голбрук.

“Якщо це буде здійснено, і якщо Україна вирішить активно добиватися членства в ЄС і НАТО, я впевнений, що вас запросять до цих поважних організацій”, -- підкреслив пан посол. Ричард Голбрук окремо наголосив на необхідності рівного доступу до преси, під час виборчої кампанії, усіх основних кандидатів на президентство. Він також нагадав про вимогу розслідувати справу Гонгадзе. Брак поступу в розслідуванні цієї справи, сказав він, кидає тінь на всю країну, чого ця країна не заслуговує.

На конференції для журналістів посол Голбрук знову повторив тезу про історичну важливість демократичних виборів в Україні, сказавши, що за українськими виборами спостерігатиме весь світ. У свою чергу, представник українського зовнішньополітичного відомства, присутній на прес-конференції, підкреслив важливість таких візитів для продовження українсько-американського діалогу.

“Саме завдяки таким контактам, а не їх припиненню, як дехто пропонував, нам вдалося якщо не повернути на той рівень довіри наші стосунки, на якому він був декілька років тому, то принаймні відновити нормальний, хороший дружній діалог, і на сьогодні ні Сполучені Штати, ні Україна не дотримуються думки про те, що існують якісь проблеми в підтриманні діалогу. Є невирішені питання, які саме й вирішуються завдяки таким візитам”, сказав заступник міністра закордонних справ Володимир Єльченко.

Всі новини дня

Чи може Україна вести вогонь у відповідь на території РФ?. Відео

Чи може Україна вести вогонь у відповідь на території РФ?. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:01:39 0:00

На тлі посилення російських атак на Україну, кореспондентка Голосу Америки у Конгресі США Катерина Лісунова, запитала американських сенаторів, чи має право Київ на воєнну відповідь на території РФ? А також чи вплине такий розвиток подій на військову допомогу, яку надають західні партнери.

Фарерські острови обмежують доступ російських суден до своїх портів - через війну в Україні

Вигляд на місто Торшавн, столицю Фарерських островів. Фото: Reuters/Tony Gentile

Уряд Фарерських островів оголосив про обмеження доступу російських суден до портів цієї острівної країни, що входить до Королівства Данії.

Заходити у Фарерські порти буде дозволено виключно риболовецьким суднам Росії, однак їм буде заборонено скуповуватись на Фарерських островах або користуватись там послугами з техобслуговування. Як повідомив уряд цієї острівної країни, нові правила є відповіддю на російське вторгнення в Україну.

"До портів Фарерських островів буде дозволено заходити лише риболовецьким суднам, які займаються виключно рибальством, відповідно до двосторонньої угоди між Фарерськими островами та Росією. Діяльність цих російських риболовецьких суден у портах буде обмежена до зміни екіпажу, завантаження вугіллям, провізією, висадкою та перевалом", - цитує заяву уряду Фарерів британське видання The Guardian.

Фарерські острови є автономною територією Данії, вони розташовані між Шотландією та Ісландією.

У листопаді минулого року уряд Фарерів опинився перед хвилею критики через поновлення угоди з Росією щодо взаємної риболовлі. Угода передбачає квоти на виловлення певних видів риби у Баренцевому морі для фарерських рибалок і біля Фарерських островів для росіян.

За даними видання The Guardian, Росія є одним з головних комерційних партнерів Фарерських островів. Прибутки з вилову риби за угодою з Росією ставить 5% ВВП Фарерських островів.

Україна отримає американську допомогу, щоб допомогти мільйонам травмованих війною людей зберегти ментальне здоров'я

Архівне фото: Очільниця американської Агенції з міжнародного розвитку США USAID Саманта Пауер

Ментальне здоров’я має вирішальне значення для українців у їх протистоянні жорстокій війні Путіна. Таким підписом супроводила очільниця американської Агенції з міжнародного розвитку США USAID Саманта Пауер тематичне відео, у якому виступила разом із першою леді України Оленою Зеленською та посолкою США в Україні Бріджит Брінк.

“Пишаюся у партнерстві з Оленою Зеленською розширити доступ українців до психіатричних послуг”, - додала Пауер.

Як повідомляв Голос Америки, для забезпечення психологічної підтримки українцями Олена Зеленська звернулася по допомогу та підтримку уряду США та запросила американських спеціалістів.

Зеленська ініціювала Національну програму психічного здоров'я та психосоціальної підтримки.

36 мільйонів доларів США підуть на підтримку доступу до послуг ментального здоров’я

З початку повномасштабного вторгнення Росії в Україну USAID за підтримки Конгресу Сполучених Штатів виділила майже 36 мільйонів доларів США на підтримку доступу до послуг ментального здоров’я - через підтримку широкого спектра ініціатив.

“Реагуючи на гострі потреби, викликані повномасштабним вторгненням Росії, мета USAID полягає в тому, щоб допомогти Україні побудувати інтегровані, доступні та стійкі системи охорони психічного здоров’я, які задовольняють довгострокові потреби українського суспільства”, - йдеться у повідомленні організації.

Також Агенція з міжнародного розвитку США зауважує: “Незважаючи на те, що місяць поінформованості про психічне здоров’я офіційно завершився, криза психічного здоров’я в Україні продовжується на тлі повномасштабної війни Росії”. З огляду на це, відданість USAID тому, щоб відповісти на величезний і зростаючий попит на послуги психічного здоров’я в Україні, залишається непохитною".

Наразі USAID адаптує свої програми та розширює їх, щоб допомогти Україні, у тому числі шляхом підтримки Всеукраїнської програми психічного здоров’я, ініційованої першою леді України Оленою Зеленською.

"Звернутися по допомогу – це нормально. І це є свідченням сили"

До 5 мільйонів українців можуть потребувати лікування ментальних розладів
Олена Зеленська

“Насправді кожен другий українець нині потребує підтримки у сфері ментального здоров’я, - сказала Олена Зеленська у спільному відео з американськими посадовицями. - А загалом до 5 мільйонів можуть потребувати лікування ментальних розладів”.

Зеленська оголосила, що ініційована нею програма має на меті створення системи психосоціальних послуг, які “будуть широко доступні для всіх, хто їх потребує”.

“Звернутися по допомогу – це нормально. І це є свідченням сили”, - нагадала українцям посолка США Бріджит Брінк.

Саманта Пауер своєю чергою додала, що необхідно і надалі вкладати ресурси у підтримання стійкості українців, яка надихає весь світ.

Сергій Плохій: про роль України у світі, ядерну загрозу та можливі сценарії для Москви. Інтерв’ю

Нинішня війна змінила роль України у світі, і це може допомогти українцям вийти із циклу насильства, яке в різні історичні часи повторюється на українській території – вважає професор Гарвардського університету Сергій Плохій.

Тайвань надіслав кошти на відбудову дитячих закладів в Ірпені та Бородянці

Щоденна церемонія піднесення національного прапора Тайваню на площі Свободи в Меморіальному залі Чан Кайші в Тайбеї. Фото: AP/Chiang Ying-ying

Тайвань пожертвував понад 5 мільйонів доларів на проекти Литви з відбудови Бородянки та Ірпеня.

Як повідомила державна інвестиційна агенція Литви, яка координує проекти з реконструкції в Україні, литовський уряд виділив понад 9 мільйонів доларів на відбудову дитячого садочка в м.Ірпінь та школи у м.Бородянка. А кошти Тайваню направлять на придбання навчального обладнання в ці заклади.

"Тайвань сприймає країну як образ нашої країни на іншому континенті. Ми обоє маємо справу з авторитарними режимами, які не соромляться застосовувати силу для нав’язування свого світогляду. Якщо одного дня Тайвань зіштовхнеться з посиленням військового залякування з боку Китаю, ми також будемо шукати вашої допомоги, так само, як зараз ми допомагаємо Україні", - заявив заступник міністра закордонних справ Тайваню Рой Чун Лі.

Литва у 2021 році відкрила у Тавані Офіс свого представництва. У відповідь на це Китай у 2022 році скоротив дипломатичні відносини з Литвою і пригрозив закриттям китайського ринку для цієї країни.

Більше

Відео - найголовніше

XS
SM
MD
LG