Спеціальні потреби

Актуально

Ричард Голбрук вiдвiдав Україну - 2004-07-11

Київ - 9 липня. Україна отримає запрошення у Євросоюз і НАТО, якщо восени цього року проведе чесні президентські вибори. Таке переконання висловив відомий американський дипломат Ричард Голбрук, який перебував в Україні з приватним візитом.

Ричард Голбрук є радником демократичного кандидата в Президенти Джона Керрі, і в разі його перемоги на виборах претендує на посаду держсекретаря США. В Україну посол Голбрук приїхав на запросини Віктора Пінчука, зятя українського Президента. У Києві американський дипломат зустрівся з найвищими керівниками держави, у тому числі з Леонідом Кучмою, як також з лідерами опозиції. Порядок денний візиту – українські вибори. Як і його попередники – високі гості із Заходу Бжезинський і Сорос, генерал Кларк і Буш-старший, котрі так само приїздили в Україну на запросини пана Пінчука, Голбрук говорив про необхідність проведення чесних, прозорих і демократичних президентських виборів. Виступаючи з промовою перед представниками української політичної еліти, він висловив упевненість, що в разі як ці вибори відповідатимуть міжнародним стандартам, Україна отримає запрошення до тих євроатлантичних організацій, членства в яких домагається. У своїй промові він навів приклади Словаччини і Румунії, які вважає показовими для України. Словаччину не запросили до НАТО і ЄС у першу хвилю розширення, оскільки в цій країні на той час панував, як висловився пан Голбрук, “розбійницький, брудний і дуже недемократичний режим”. Але коли в Словаччинi з`явилась демократія, її запросили до обох організацій. Так само було і з Румунією, яка домагалася членства, але з тих самих причин не одразу його отримала.

“Урок Словаччини та Румунії стосується і України. Ви маєте величезну можливість, завдяки цьогорічним виборам, наблизитись до членства в Європейському Союзі і в НАТО. Ваш уряд уже висловив бажання щодо членства. Одначе як показує приклад Словаччини, це вимагає вільних та чесних виборів за участю внутрішніх та міжнародних спостерігачів”, -- сказав Ричард Голбрук.

“Якщо це буде здійснено, і якщо Україна вирішить активно добиватися членства в ЄС і НАТО, я впевнений, що вас запросять до цих поважних організацій”, -- підкреслив пан посол. Ричард Голбрук окремо наголосив на необхідності рівного доступу до преси, під час виборчої кампанії, усіх основних кандидатів на президентство. Він також нагадав про вимогу розслідувати справу Гонгадзе. Брак поступу в розслідуванні цієї справи, сказав він, кидає тінь на всю країну, чого ця країна не заслуговує.

На конференції для журналістів посол Голбрук знову повторив тезу про історичну важливість демократичних виборів в Україні, сказавши, що за українськими виборами спостерігатиме весь світ. У свою чергу, представник українського зовнішньополітичного відомства, присутній на прес-конференції, підкреслив важливість таких візитів для продовження українсько-американського діалогу.

“Саме завдяки таким контактам, а не їх припиненню, як дехто пропонував, нам вдалося якщо не повернути на той рівень довіри наші стосунки, на якому він був декілька років тому, то принаймні відновити нормальний, хороший дружній діалог, і на сьогодні ні Сполучені Штати, ні Україна не дотримуються думки про те, що існують якісь проблеми в підтриманні діалогу. Є невирішені питання, які саме й вирішуються завдяки таким візитам”, сказав заступник міністра закордонних справ Володимир Єльченко.

Всі новини дня

Американські військові експерти: цей етап війни в Україні завершиться звільненням всіх територій. Відео

Американські військові експерти: Україна стоїть на порозі третього етапу війни, який має завершитися звільненням всієї території України, включно з Кримом.

Як реагує Захід на пошкодження газопроводів «Північного потоку»? Відео

Як реагує Захід на пошкодження газопроводів «Північного потоку»? Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:06:54 0:00

Пошкодження газопроводів «Північного потоку» є результатом навмисних та безвідповідальних диверсійних дій - заява НАТО. З подробицями про це та реакцією Заходу – Богдан Цюпин з Лондона.

Сенатори США запропонували законопроект проти країн, які підтримають нелегальну анексію Росії. Відео

Сенатори США представили новий законопроект, який у разі схвалення автоматично позбавить американської підтримки ті країни, які визнають нелегальну анексію Росією українських територій.

Сенат США схвалив додаткове фінансування для України на суму в понад 12 млрд доларів. Відео

Сенат Сполучених Штатів схвалив додаткове фінансування для України на суму в понад 12 мільярдів доларів. Як важливість додаткового фінансування для України прокоментували лідери демократів та республіканців у Сенаті – деталі.

Не допомагати Путіну. Чи заберуть іноземці свій бізнес з Росії через указ про мобілізацію? Відео

Мобілізація може підштовхнути іноземні компанії, які ще залишаються в Росії, закрити свій бізнес в країні. Про вихід іноземних інвесторів з Росії "Голос Америки" поговорив з аналітиками проекту «Бізнес для України» та Школи управління Єльського університету.

Більше

XS
SM
MD
LG