Спеціальні потреби

Актуально

«Нацiональна карта» на президентських виборах - 2004-07-18

Київ – 16 липня. “Національні меншини та засоби масової інформації в Україні. Спроби розіграти національну карту у виборчій боротьбі”. Спільний проект моніторингу під такою назвою розпочинають Інститут масової інформації, Всесвітня кампанія за свободу слова “Артикль 19” і Харківська правозахисна група.

На виборах будуть спроби розіграти національну карту. У цьому багатьох спостерігачів переконує поява, чим ближче до виборів, тим більшої кількості брудних технологій, спрямованих на розпалювання міжетнічної ворожнечі. Вулицями Києва крокують, під факелами й свастиками, якісь маргінальні групи буцімто на підтримку Ющенка, проти чого сам Ющенко рішуче протестує. Зі сторінок газет та екранів телевізорів глядачам і читачам намагаються нав`язати уявлення про одного кандидата в Президенти як виразника інтересів Західної, а іншого – Східної України. Після виборів в Мукачевому, відомих небаченим досі втручанням криміналу у виборчий процес, на підтримку сумнівно обраного мера, на каналі 1+1, виступає голова угорської громади. В Криму шляхом провокативних публікацій в пресі штучно нагнітається протистояння з кримськими татарами – відомо ж бо, що татари голосуватимуть за опозиційну “Нашу Україну”.

Як виглядає, дехто у запалі виборчої боротьби ладен поставити на кін етнічну злагоду – те єдине, чим досі по праву може пишатися Україна. Говорить директор Інституту масової інформації Сергій Таран:

«Зрозуміло, що спроба розіграти національну карту або висмоктати з пальця протистояння між Сходом і Заходом – це лише політична технологія. Але ті, хто це робить, вони насправді висмоктують джина з пляшки. Адже спровокувати політичне змагання за етнічною ознакою, за національною ознакою – це поставити під сумнів стабільність політики, цілісність держави на довгі роки».

Щоб зменшити можливість спекуляцій на етнічні теми під час виборчої кампанії, Інститут масової інформації разом з Харківською правозахисною групою та міжнародною організацією “Артикль 19” оголосили спільний проект моніторингу засобів масової інформації. Учасники проекту планують відстежувати, за центральними і регіональними ЗМІ, факти утиску національних меншин, а відтак надавати юридичний захист усім, хто зазнав дискримінації. Факти підбурювання міжетнічної ворожнечі також максимально висвітлюватимуть, аби люди розуміли, що відбувається і яка політична технологія тут задіяна.

Метою проекту є також добиватися рівного доступу усіх кандидатів до засобів масової інформації. Про це говорить координатор проекту “Артикль 19” Федеріка Пріна:

“Одна з основних наший цілей – моніторинг засобів масової інформації та інформування громадян, наскільки витримується вимога про рівний доступ кандидатів до преси”. Як зауважила координатор проекту “Артикль 19”, наразі в Україні пропрезидентські кандидати мають далеко більший доступ до засобів масової інформації, ніж опозиція.

Всі новини дня

Росія змінює воєнну стратегію: як Україні та Заходу на це відповідати – думки західних експертів. Відео

За інформацією західних експертів та аналітиків, наступ Росії в Україні втратив темпи – російським силам не вдалось досягнути поставлених навесні цілей своєї повномасштабної війни проти України.

Як буде, ймовірно, розпадатися РФ: аналіз американського дослідника Януша Бугайські. Відео

Високу ціну за кремлівську агресію доведеться платити всім країнам - міністр аграрної політики України. Відео

В повному обсязі продовольчу кризу через війну Росії проти України світ відчує в середині літа. При чому високу ціну за кремлівську агресію доведеться платити всім країнам, попереджає міністр аграрної політики України Микола Сольський.

У Раді Безпеки ООН відбулися дебати щодо впливу конфліктів на продовольчу безпеку. Відео

У Раді Безпеки ООН відбулися дебати щодо впливу конфліктів на продовольчу безпеку. Захід, за головування Держсекретаря Блінкена, був ініційований Постійним представництвом США при ООН.

$40 мільярдів допомоги для України. Подробиці, реакції з Конгресу та Білого Дому. Відео

Сенат схвалив законопроект, який передбачає 40 мільярдів доларів допомоги Україні. Наразі документ пішов на підпис до президента Байдена. Київ отримає посолку США – Сенат затвердив на посаді голови американської дипмісії в Україні Бріджит Брінк.

Більше

XS
SM
MD
LG