Спеціальні потреби

Актуально

Україна позичила 60 мiльйонiв доларiв для боротьби з туберкульозом та СНIДом - 2004-07-21

Київ - 20 липня. Світовий банк надав Україні позичку в 60 мільйонів доларів на проект контролю за туберкульозом та ВІЛ/СНІДом. На ці гроші Україна сподівається наполовину знизити захворюваність на туберкульоз і стабілізувати рівень розвитку епідемії СНІДу.

Проект здійснять за 4 роки. 20 мільйонів доларів виділив український Держбюджет і 60 мільйонів позичив Світовий банк Основні компоненти проекту – “Туберкульоз”, ”ВІЛ/СНІД” та “Українські в”язниці”. Ставиться амбіційне завдання – наполовину знизити захворюваність на туберкульоз і вдвічі – рівень смертності від нього; стабілізувати темпи розповсюдження ВІЛ-інфекції та скоротити на 10% смертність від СНІДу.

У Міністерстві охорони здоров”я впевнені, що цей проект не спіткає доля проекту Глобального фонду боротьби з ВІЛ/СНІДом, гроші на який були виділені, а відтак відкликані через неефективне, на думку Глобального фонду, їх використання Міністерством. Говорить заступник міністра охорони здоров”я, керівник проекту контролю за туберкульозом і СНІДом Володимир Білий: 004 ТАРЕ: Я думаю, що перспективи цього проекту абсолютно оптимістичні, і нам вдасться його повністю реалізувати. Для цього є декілька причин. Перша – це проект національний, це український проект. Ми його складали, ми над ним працювали, і це наш проект. Друге – для реалізації уряд взяли кредит Світового банку, який треба повертати і за кожну копійку цього кредиту треба звітувати. 005 Під таким контролем не реалізувати проект просто неможливо, тому я думаю, що в нього доля щаслива. Завдяки реалізації проекту в місцевих протитуберкульозних закладах з”явиться сучасне діагностичне обладнання; хворі на хіміорезистентний туберкульоз зможуть отримати ефективні ліки, недоступні для них раніше; ув”язнені у місцях позбавлення волі дістануть змогу протестуватися на СНІД, а до уразливих щодо ВІЛ-інфекції груп населення прийде інформація про те, де можна пройти обстеження і дістати медичну допомогу. Про те, як поліпшиться робота обласних центрів СНІДу, розповідає директор Українського центру профілактики та боротьби зі СНІДом Алла Щербинська:

009 ТАРЕ: Мережа центрів, за допомогою проекту Світового банку, буде значно підсилена матеріально технічною базою. Я маю на увазі ті мобільні пункти і мобільні сили, які будуть залучені до цього. Кожний центр буде мати своє транспортне невеличке хазяйство, яке буде здійснювати як профілактичні виїзди, так і сугубо медичні виїзди в райони…

Необхідність підготовки проекту “Контроль за туберкульозом та ВІЛ/СНІДом” із залученням коштів Світового банку, була викликана – кажуть в Міністерстві охорони здоров”я – погіршенням епідемічної ситуації в Україні. На сьогоднішній день в країні виявлено понад 37 тисяч хворих на туберкульоз, 10 тисяч українців померли від нього. Основний контингент туберкульозників -- 65% -- становлять соціально незахищені верстви населення: безробітні, пенсіонери, ті, хто звільнилися з тюрем, і ті, що не мають постійного місця проживання. Що ж до ВІЛ/СНІДу, то тут Україна має одні з найвищих у Східній Європі темпів росту кількості ВІЛ-інфікованих: понад 7 тисяч нових випадків щорічно. На сьогоднішній день офіційно зареєстровано понад 68 тисяч людей, що живуть з інфекцією ВІЛ/СНІДу. Реальні ж цифри, кажуть експерти, на порядок вищі. За експертними оцінками, інфіковано більше одного відсотка населення, тобто кожен сотий мешканець України.

Всі новини дня

Футбол, як спосіб забути про війну для дітей переселенців. Відео

Футбол, як спосіб забути про війну для дітей переселенців. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:04:33 0:00

У Львові місцеві футбольні школи, зокрема академія Львівських Карпат, безкоштовно надають дітям-переселенцям нагоду займатися улюбленим спортом.

Активісти української громади США закликають бойкотувати компанії, які відмовляються залишати російський ринок. Відео

Бойкотувати компанії, які відмовляються залишати російський ринок, закликають активісти Української громади США. Зокрема у штаті Огайо, де розташована фабрика виробника харчів Нестле, місцеві українці вимагають від міжнародної компанії припинити бізнес у Росії.

Як зупинити потік нафти з Росії – пропозиції експертів. Відео

Як зупинити потік нафти з Росії – пропозиції експертів. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:39 0:00

Ціни на нафту на світових ринках залишаються на рівні 110-113 доларів за барель. Через високі, хоча і не рекордні, ціни, попри санкції, економіка Росії продовжує функціонувати краще ніж прогнозувалося, вважають певні європейські аналітики. Москва продовжує торгувати нафтою.

Американські фермери скаржаться, що зросла собівартість вирощення їх продукції. Відео

Через війну, врожай в Україні цього сезону буде вдвічі менший ніж торік, прогнозують в українському уряді. Оскільки Україна провідний експортер зернових, світові ціни на пшеницю пішли в гору.

Війна Росії та загроза глобальної харчової кризи. Деталі форуму в Давосі, заяви Байдена в Японії. Відео

Війна Росії в Україні засвідчила, наскільки "економічні відносини з авторитарними режимами можуть створювати вразливість", - заявив генеральний секретар НАТО під час Світового економічного форуму в Давосі, де говорили про Україну, і загрозу глобальної харчової кризи через російську агресію.

Більше

Відео - найголовніше

XS
SM
MD
LG