Спеціальні потреби

Актуально

Польща просить пояснень щодо режиму «Одеса-Броди» - 2004-07-22

Київ – 21 липня. Польща просить Україну надати роз’яснення з приводу остаточного варіанту використання нафтопроводу “Одеса-Броди”. Нагадаємо, що на початку місяця український уряд постановив тимчасово використовувати нафтопровід у реверсному режимі.

Аварія на “Краснолиманській” відсунула на другий план стратегічно важливе для України питання - використання нафтопроводу “Одеса-Броди”. На початку липня Кабінет Міністрів заявив про свій намір тимчасово використовувати нафтопровід у реверсному режимі. Це рішення пояснювалося стратегічними інтересами України. Проте жодних пояснень з цього приводу польській стороні, яка була зацікавлена у протилежному напрямку використання нафтопроводу, не надали. Відсутність конкретних пояснень непокоїть Польщу і змушує її вимагати чіткої відповіді українського уряду.

Два дні тому, за словами торгового радника посла Польщі в Україні Анни Сковронської-Лучинської, заступник прем’єр-міністра Польщі звернувся до міністра пального та енергетики з проханням про зустріч, проте наразі відповіді не отримано:

«Польща дуже здивована тим, що відбувається, що ніякої інформації їй не було передано, занепокоєна тим, що це підриває довіру до України і навіть може погано вплинути на наміри потенційних інвесторів, оскільки в них не буде довіри, що Україна дотримується укладених договорів. Інвестори відмовляться вкладати масштабні інвестиції». Вона не виключила, що рішення українського уряду може вплинути на результати тендеру з приватизації польського підприємства “Гута Ченстохова”, в якому зацікавлений Індустріальний союз Донбасу.

Утім, на думку представника парламентського комітету з питань паливно-енергетичного комплексу Олекси Гудими, навряд чи найближчим часом польська сторона зможе отримати чітку відповідь з приводу остаточного використання нафтопроводу “Одеса-Броди”, оскільки всі урядовці зараз більше цікавляться президентською кампанією, і лише після того, як стане зрозуміло, хто переможе - Ющенко чи Янукович, буде зрозуміло, який вектор зовнішньої політики стане пріоритетним для України. А поки українська політика незрозуміло двовекторна:

«Ми вже всі з цього кепкуємо: вранці Президент Кучма встає на одну ногу і починає з великими симпатіями говорити про європейський вибір України і зв’язуватись телефоном з президентом Квасневським і говорити дуже гарні речі і про інтеграцію, і про те, що він вважає, що нафтопровід буде добудований і нафта обов’язково піде Каспійська, а ввечері та політика змінюється, і Президент телефонує президенту Путіну, і коментарі діаметрально протилежні».

Попри те, що уряд змінив своє рішення про напрямок використання нафтопроводу «Одеса-Броди», рішення про добудову нафтопроводу в бік Польщі не скасовано. Це підтверджують і в Посольстві Польщі в України. Крім того, українські експерти не виключають, що використання нафтопроводу в реверсному режимі не буде тривалим.

Всі новини дня

На HBO відбувлася прем'єра документального фільму “Чорнобиль. Загублені касети”. Відео

На HBO відбулася прем'єра документального фільму “Чорнобиль. Загублені касети”. Основою сюжету стала знахідка унікальних відеокасет з Чорнобильської трагедії у київських архівах - а також приватні кадри, які автори ніколи не показували широкому загалу.

У Асоціації правників України пояснюють, чому Україна має довести, що Росія чинить геноцид. Інтерв'ю

Робота на правовому фронті боротьби з Росією йде як на державному рівні, так і на неурядовому. Юридична спільнота України об’єднала зусилля, аби допомагати правоохоронцям фіксувати воєнні злочини росіян, а також координувати роботу зі своїми іноземними колегами.

У Вашингтоні відкрили фотовиставку "Маріуполь - мирний", "Маріуполь - героїчний". Відео

Україна оголосила про найбільший обмін полоненими з початку повномасштабної війни. Додому повернулись 144 військових, в тому числі 95 оборонців Азовсталі.

B Україні вже розслідують понад 20 тисяч випадків воєнних злочинів росіян. Відео

B Україні вже розслідують понад 20 тисяч випадків воєнних злочинів росіян. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:01:45 0:00

За інформацією генпрокуратури України, протягом своєї повномасштабної війни Росія обстріляла 25 тисяч об'єктів української цивільної інфраструктури, більшість із них - знищено. На додачу в Україні вже розслідують понад 20 тисяч випадків воєнних злочинів росіян.

Важливі заяви НАТО, США та що вони означають для України. Відео

Важливі заяви НАТО, США та що вони означають для України. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:11:26 0:00

НАТО оголосили про посилений пакет нелетальної допомоги Україні, а також про допомогу в модернізації збройного сектору України. Джо Байден оголосив про суттєвє збільшення військової присутності Сполучених Штатів у Європі.

Більше

XS
SM
MD
LG